با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فریب طعمه‌ها

دانلود و خرید کتاب فریب طعمه‌ها

اقتصاد سواستفاده و فریب

۲٫۸ از ۸ نظر
۲٫۸ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فریب طعمه‌ها  نوشته  رابرت‌ جی.شیلر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب فریب طعمه‌ها

کتاب رابرت جی شیلر و جورج ای اکرلاف است که افشین خاکباز آن را به فارس ترجمه کرده است. در این کتاب اکرلاف و شیلر دو برنده‌ی جایزه نوبل اقتصاد می‌کوشند ضمن اشاره به کاستی‌های علم اقتصاد متعارف، به زبانی ساده، مباحثی را وارد علم اقتصاد کنند که تاکنون کمتر به آن‌ها پرداخته شده است: مباحثی همچون سوءاستفاده و فریبکاری، و دستکاری در نظام معرفتی عموم مردم برای فریب آن‌ها و تغییر رفتار مردم در جهت حفظ منافع صاحبان سرمایه و قدرت. اکرلاف و شیلر در این کتاب با بهره‌گیری از اقتصاد اطلاعات به زبان ساده می‌کوشند فاصله زیادِ بین مباحث عامیانه نقش دولت و مباحث فنی در این رابطه را کاهش دهند. آدام اسمیت پدر علم اقتصاد در سال ۱۷۷۶ در کتاب ثروت ملل می‌گوید مردم با تلاش برای دستیابی به منافع شخصی خود مصالح عمومی را نیز تأمین می‌کنند و از این رو، بازارهای آزاد تأمین‌کننده خیر عمومی هستند. 

خواندن کتاب فریب طعمه‌ها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان و پژوهشگران اقتصاد پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب فریب طعمه‌ها

داستان بحران مالی جهانی سال ۹-۲۰۰۸ را اگر نگوییم هزاران بار، دست‌کم صدها بار نوشته‌اند. بخش بزرگی از این گزارش‌ها به‌صورت کتاب‌هایی است که بر یک شرکت یا سازمان دولتی (خواه جی. پی مورگان چیس باشد یا گولدمن ساکس، بیر استرنز، لمان برادرز، بانک امریکا، مریل لینچ، فدرال رزرو، خزانه یا فانی مای و فرِدی مَک) تمرکز می‌کنند و سربسته این پیام را منتقل می‌کنند که "مؤسسهٔ من" در قلب بحران قرار داشت.‌ روزنهٔ امیدی که بذرهایش در دوران بحران اقصادی کاشته شد، عصر طلایی ژورنالیسم مالی بود. ولی این فصل به‌جای اینکه طبق روال معمول، گزارش پانصد صفحه‌ای دربارهٔ جزئیات رخدادها باشد، هدف متفاوتی را دنبال می‌کند و می‌کوشد اصل ماجرا را به اختصار بگوید: موضوع بحث ما نقش اصلی نوعی فریب است که بهره‌برداری از نام نیک می‌نامیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
Mehdi Z
۱۳۹۹/۰۱/۱۰

واقعا عدم مشارکت نشر نو در پویش کتاب خوانی عجیب و غیر قابل قبول بود.

TOORAN
۱۳۹۹/۰۲/۱۹

متن ثقیلی دارد ولی به موضوع جذابی می پردازد که البته بکر نیست و قبلا در جاهای دیگر ذکر شده است. جمله ها خیلی طولانی هستند و خواندن به کندی میسر است.

ناهی
۱۳۹۹/۰۵/۲۴

کتاب مفیدی است. لطفاً در کتابخانه طاقچه قرار دهید یا تخفیف بدهید. با تشکر

Ali Alavi
۱۳۹۹/۰۱/۰۱

متاسفانه نشر نو این کتاب را در طرح تخفیف قرار نداده است. امیدوارم تجدید نظر کنند. همکاری ناشران و وزارت ارشاد در طرح در این روزها سخت قابل تقدیر است.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۰۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۱۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۹۰-۰۳۸-۶
دسته بندی
تعداد صفحات۴۰۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۱۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۹۰-۰۳۸-۶