با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
در باب اعتماد به نفس

دانلود کتاب در باب اعتماد به نفس

۳٫۶ از ۳۶ نظر
۳٫۶ از ۳۶ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب در باب اعتماد به نفس

 کتاب در باب اعتماد به نفس اثری از آلن دوباتن است.

این کتاب را محمد کریمی به فارسی برگردانده است و ناشر آن انتشارات کتاب‌سرای نیک است. 

درباره‌ی کتاب در باب اعتماد به نفس

شاید همه‌ی ما اعتماد به نفس را هدیه‌ای الهی از سوی خداوند بدانیم که فقط به افرادی خاص عطا شده است. این موضوع را احتمالا در لحظاتی به یاد میاوریم که تصمیم داریم کاری که برایمان سخت است انجام دهیم. کارهایی مانند حل معادلات ریاضی به اعتماد به نفس چندانی احتیاج ندارند اما پیشنهاد ازدواج دادن به کسی که دوستش داریم یا درخواست اینکه همسفرمان صدای موسیقی‌اش را کم کند، از این کارها است. حالا چه باید بکنیم؟

آلن دوباتن در کتابش در باب اعتماد به نفس، مجموعه مهارت‌ها، ایده‌ها و افکاری را به شیوه‌ای نظام‌مند به ما می‌آموزد که با آموختن آن‌ها به تدریج می‌توانیم اعتماد به نفس را در خودمان بیشتر کنیم. 

کتاب در باب اعتماد به نفس را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کتاب در باب اعتماد به نفس برای تمام افرادی که به موضوعات روان‌شناسی علاقه دارند، و نیز برای افرادی که در تلاش هستند تا اعتماد به نفس را در خودشان افزایش بدهند، کتابی کاربردی، جذاب و خواندنی است.

درباره‌ی آلن دوباتن

آلن دو باتن در ۲۰ دسامبر ۱۹۶۹ متولد شد. او یک نویسنده، فیلسوف و مجری تلویزیون ساکن بریتانیا است.

در سال ۲۰۰۸ او یکی از اعضای هیئت مؤسس یک سازمان جدید آموزشی با نام مدرسه زندگی بود.

آلن دو باتن دوره دکتری فلسفه را در دانشگاه هاروارد آغاز کرد ولی برای نوشتن کتب فلسفی به زبان ساده، آن را نیمه کاره رها کرد. 

بسیاری از آثار آلن دو باتن به فارسی ترجمه و منتشر شده‌اند. تسلی بخشی‌های فلسفه، جستارهایی در باب عشق، سیر عشق، هنر سیر و سفر، در باب اعتماد به نفش و پروست چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند، از آن جمله‌اند.

جملاتی از کتاب در باب اعتماد به نفس

بیشتر اوقات اگر کسی با حسن نیت قصد داشته باشد اعتمادبه‌نفس ما را در لحظات چالش‌برانگیز افزایش دهد، توجه ما را به نقاط قوت خودمان جلب می‌کند؛ مثلاً نبوغ، شایستگی و تجربیات ما. بااین‌حال، این شیوه ممکن است عواقب عجیب (شرم‌آوری) داشته باشد. نوع خاصی از عدم اعتمادبه‌نفس وجود دارد که هنگامی بروز می‌کند که به رتبه و مقام خود شدیداً وابسته شویم؛ در این صورت هر موقعیتی که جایگاه ما را به خطر بیاندازد، اعتمادبه‌نفس ما را شدیداً تهدید می‌کند. چه‌بسا به همین دلیل باشد که بسیاری از ما از چالش‌هایی دوری می‌کنیم که در آن‌ها خطر شرمساری وجود داشته باشد؛ اما می‌دانیم که اکثر موقعیت‌های جالب، همین موقعیت‌های چالش‌برانگیزند.

هستهٔ عدم اعتمادبه‌نفس، تصویری مچاله از غرور فرد عادی است. عموماً تصورمان این است که پس از سن خاصی، این احتمال وجود دارد که دیگر مورد تمسخر دیگران قرار نخواهیم گرفت. بر این اساس اطمینان داریم که می‌توان همیشه زندگی خوبی داشت، بی‌آنکه گاهی خود را تماماً احمق بدانیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۹)
وصال/🍃
۱۳۹۹/۰۸/۱۷

کتاب روان و قابل فهمی ست و چون در حیطه خوشناسی ست یه سری احساسات حل نشده درمورد داشتن یا نداشتن اعتماد به نفس رو تفسیر میکنه و ذهنیت کلی ما رو نسبت به این مسئله تغییر میده! من از طاقچه

- بیشتر
کتابدوست
۱۳۹۹/۰۶/۱۲

در باب اعتماد به نفس کتاب مختصر و مفیدی‌ست به خصوص بخش خودتخریبی کتاب برام جالب بود.

starlet
۱۳۹۹/۰۵/۲۷

این کتاب درباره رفع ضعف اعتماد به نفسی هست که افراد "در اثر مقایسه کردن خود با دیگران" دچارش میشن. اما من انتظاراتم فراتر از این بود و با توجه به تعریفهایی که از دوباتن شنیده بودم دنبال یه دیدگاه

- بیشتر
Ftm. Gh
۱۳۹۹/۰۴/۲۹

کوتاه بود و مطالب جدید برای گفتن نداشت. در همین حد که توی طاقچه بی نهایت توی کمتر از یک ساعت خوندم ارزش داشت و نه بیشتر این کتاب نمیگه چطور اعتماد به نفس داشته باشیم و فقط درباره ی خود

- بیشتر
redapple
۱۳۹۹/۰۴/۲۰

چندان مطالب جدیدی نداشت .

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۰۳)
همگان، هرچقدر مهم و آموزش‌دیده به نظر بیایند، باز هم احمق هستند. هیچ‌کس از این قضیه مستثنا نیست
⁦⁦️⁦〰️⁩ᴍᴇʜᴅɪ⁦〰️⁩
حتی تصورش را هم نمی‌توانیم بکنیم که در پشت ظاهر زیبای افراد موفق، چه ضعف‌های عمیقی وجود دارد
مسعود
ما همیشه در معرض عصبانیت دیگران قرار می‌گیریم، اما مجبور نیستیم باور کنیم که عقیدهٔ آن‌ها صحت دارد.
behnam jafari
اعتمادبه‌نفس نوعی مهارت است و نه موهبتی الهی.
erfaneh
اینکه گاه احمق به نظر می‌رسیم، مرتکب اشتباهات لپی می‌شویم و کارهای عجیب شبانه انجام می‌دهیم، دلیل نمی‌شود که صلاحیت حضور در جامعه را از دست بدهیم؛ بلکه ما را بیشتر شبیه بزرگ‌ترین دانشمند اروپای شمالی در دورهٔ رنسانس می‌کند.
مسعود
افراد دارای اعتمادبه‌نفس پایین هنگام مواجهه با هرکسی پیش‌فرضشان این است که آن‌ها همه انسان‌هایی عاقل، منطقی، هوشمند، دارای قضاوت صحیح و مسلط بر خودشان هستند. اگر علی‌رغم این ویژگی‌ها، افراد خاصی همچنان در اینترنت علیه ما منفی‌بافی می‌کنند یا مایهٔ رنجش ما می‌شوند، قطعاً این حملات صحیح هستند.
هما
معمولاً وقتی بیش‌ازحد خود را با جنبه‌های قابل‌احترام سایرین مقایسه می‌کنیم، محجوب و ترسو می‌شویم. از همین روست که گاهی افراد دردهایی را بر خود تحمیل می‌کنند تا عادی به نظر برسند
مسعود
همگان، هرچقدر مهم و آموزش‌دیده به نظر بیایند، باز هم احمق هستند. هیچ‌کس از این قضیه مستثنا نیست،
erfaneh
پادشاهان، فلاسفه و بانوان هم دچار تردید و احساس عدم‌کفایت می‌شوند؛ گاهی ناخواسته به در کوبیده می‌شوند و افکار شهوانی عجیب دربارهٔ اعضای خانواده خود دارند. به‌علاوه، به‌جای اینکه صرفاً به شخصیت‌های بزرگ فرانسه در قرن شانزدهم فکر کنیم، می‌توانیم این مثال را تعمیم دهیم و این واقعیت را به مدیران ارشد، وکلای شرکت‌ها، سخنرانان و کارآفرینان موفق نیز منتسب کنیم. آن‌ها هم گاهی از عهدهٔ کارها برنمی‌آیند، احساس می‌کنند که تحت فشار تسلیم خواهند شد و به دلیل برخی از تصمیمات خود شرمسار و پشیمانند. مثل دستشویی رفتن، همهٔ ما دچار چنین احساساتی هستیم. شکنندگی‌های درونی ما باعث نمی‌شود آنچه را که دیگران قادر به انجامش هستند از ما نیز برنیاید.
مسعود
وقتی بپذیریم که شکست امری عادی است، آنگاه این آزادی را می‌یابیم که کارهای جدید انجام دهیم و علی‌رغم دافعه‌های بسیاری که به نظرمان از بیرون بر ما تحمیل می‌گردد، ممکن است (آن کار جدید) واقعاً مؤثر واقع شود
مسعود

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۴ صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۶/۱۸
تعداد صفحات۸۴صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۶/۱۸