با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بفرمائید فلسفه! ۲؛ تاریخ فلسفه به روایت فیلسوفان معاصر

دانلود و خرید کتاب بفرمائید فلسفه! ۲؛ تاریخ فلسفه به روایت فیلسوفان معاصر

۲٫۹ از ۱۱ نظر
۲٫۹ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بفرمائید فلسفه! ۲؛ تاریخ فلسفه به روایت فیلسوفان معاصر  نوشته  دیوید ادموندز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب بفرمائید فلسفه! ۲؛ تاریخ فلسفه به روایت فیلسوفان معاصر

فکر کردن گذشته از این که به چه و چگونه می‌اندیشیم، یک فرایند گفت‌وگویی است. وقتی شما فکر می‌کنید، باید از موضعی که مورد قبول خودتان است، فاصله بگیرید، در مقام مخالف قرار بگیرید، از منظری دیگر به موضوعتان نگاه کنید و قدرت نقد داشته باشید. درواقع باید بتوانید با لایه دیگر خود گفت‌وگو کنید چون بدون این گفت‌وگو احتمال رخ دادن خطا در اندیشه شما زیاد است. از طرف دیگر کسی که در حال تفکر است با افراد و نهادها و رقیبان دیگر هم در حال گفت‌وگو است. هر نوع فکر کردنی واکنش به وضعیت موجود است حتی انتزاعی‌ترین نوع آن یعنی فلسفه‌ورزی. مجموعه «بفرمایید فلسفه» با توجه به نقش مهم و کلیدی گفت‌وگو در شکل‌دهی و ارتقای اندیشه، برخی از بهترین نمونه‌های گفت‌وگو میان اندیشمندان حوزه‌های مختلف را برای علاقه‌مندان فراهم کرده است. دیوید ادموندز و نایجل واربرتن در مجموعه مصاحبه‌هایی که ابتدا به شکل پادکست و سپس به شکل کتاب منتشر شد و اکنون شهرتی جهانی یافته است، مسائل زندگی روزمره را پیش روی فیلسوفان گذاشته و نظر آنها را پرسیده‌اند. آنچه در این مجموعه مهم است، محتوای گفت‌وگوها نیست بلکه قالب و سبک آنها است. این مجموعه تلاشی برای معرفی و تمرین فکر کردن است از راه آشنایی با جذاب‌ترین نمونه‌های گفت‌وگو و چیزی که کتاب آن را «گفت‌وگو اندیشی» می‌نامد. هر مصاحبه بر موضوعی خاص تمرکز دارد، از اخلاق و سیاست و ذهن گرفته تا زیبایی‌شناسی و معنای زندگی. مصاحبه‌ها اشتهابرانگیز و کوتاه‌اند، درست مثل لقمه‌های حاضر و آماده. کتاب دعوتی است به ضیافت این لقمه‌های کوچک: بفرمائید فلسفه!

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
کاربر ۲۳۸۹۹۷۶
۱۴۰۰/۰۲/۱۶

نکاتی خیلی خوبی رو دربرداره

kingra
۱۳۹۹/۰۸/۱۹

آقا این کارتون اصلا اخلاقی نیست این کتاب تو بی نهایت بود من دانلود کردم الان اجازه خوندن نمیده رفتم دیدم برش داشتین خب من زمانی دان کردم که خودتون تو کتابخونه گذاشته بودین. از شما بعیده این کار.

saead7278.parvaz.arman
۱۳۹۹/۰۹/۱۰

تفلسف و آزاد اندیشی بر پایه ی تاختن بر دین و مذهبی ک حقی از حقوق برخی شهروندان است، نمیتواند پی ریزی شود و ادعای نواندیشی با این باور ناممکن است مگر اینکه غرض،بزک کردن الحاد ب الفاظ مطلوب و

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۷)
اسپینوزا معتقد است یکی از عواملی که چگونگی واکنش ما را تعیین می‌کند فرایندهای روانی‌ای است که ما اغلب از آنها ناآگاه‌ایم و اختیار و تسلط چندانی بر آنها نداریم. مثلاً اگر این اتاق قدری شبیه به اتاق دیگری باشد که پیش‌تر یک بار گفت‌وگوی بسیار دلچسبی در آن داشته‌ام، آن‌گاه اتاقی که اکنون در آن هستم تداعی‌گر همان تجربهٔ لذت‌بخشِ اتاقِ پیشین خواهد بود و همین علت آن می‌شود که اکنون احساس خوشی کنم. اما کلِ فرایندِ تداعی ممکن است بدون اینکه من به چگونگی تأثر خودم آگاهی داشته باشم رخ دهد.
پویا پانا
"شاید من با خودم مخالفت کنم، اما با حقیقت هرگز مخالفت نمی‌ورزم".
پویا پانا
اگر در این جهان زندگی شاد و پرهیجانی داشته باشید که از نگاه دینی بسیار ناپسند است
پویا پانا
همهٔ شهروندان حق دارند باور مذهبی خود را داشته باشند و حق دارند تا جایی که با حقوق شهروندی دیگران تعارضی نداشته باشد، بر پایهٔ اعتقادات مذهبی‌شان عمل کنند. اما هیچ‌کس حق ندارد کاری کند که با حقوق اتباع یا شهروندان دیگر تعارض داشته باشد
پویا پانا
نمی‌توان عقاید افراد را با تهدید و ارعاب تغییر داد.
پویا پانا
دیوید هیوم در بستر مرگْ جیمز بازول را سخت به تشویق انداخت، چون در حال احتضار هم از پذیرش خدا یا جاودانگی روح سر باز می‌زد.
پویا پانا
دین در برابر بررسی و کاوش عقلانی تاب مقاومت ندارد.
پویا پانا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۳۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۴/۲۸
شابک۹۷۸۶۰۰۹۹۹۶۱۶۲
تعداد صفحات۳۳۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۴/۲۸
شابک۹۷۸۶۰۰۹۹۹۶۱۶۲