با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب رگ و ریشه اثر محمدرضا شکاری

دانلود و خرید کتاب رگ و ریشه

۳٫۴ از ۳۵ نظر
۳٫۴ از ۳۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رگ و ریشه  نوشته  محمدرضا شکاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رگ و ریشه

«رگ و ریشه» رمانی از رمان‌نویس و فیلم‌نامه‌نویس بزرگ انگلیسی، جان فانته است. فانته در این رمان هم مانند اغلب اثارش از دغدغه‌اش درباره خشونت، خانواده، مذهب و مرگ گفته است؛ آن هم با صداقتی وصف‌ناشدنی و بدن هیچ تعارفی.

داستان این کتاب درباره خانواده‌ای است که از کارهای خلاف عرف و بدخلقی و کژرفتاری پدرشان به تنگ آمده‌اند و عقیده‌دارند او باعث شده خوش‌نامی خانواده از بین برود.

داستان از زبان یکی از پسران این خانواده ۶ نفره روایت می‌شود و از آنجایی شروع می‌شود که یکی از برادرها خبر دعوا و کتک‌کاری پدرو مادر هفتادوچند ساله خود را می‌دهد و می‌گوید آنها می‌خواهند از هم جدا شوند چون پدر به مادر خیانت کرده و بعد از این که مادر اعتراض کرده پدر او را کتک زده است. هرچند پذیرفتن این موضوع کمی سخت است اما آغازی است تا ما را به ماجرای رفتارهای تخریب‌گرانه نیکلاس یا همان پدر خانواده ببرد.

ماریو یکی از پسرهای خانواده از پدرش شکایت کرده و حالا جنگی خانگی درگرفته که اعضای خانواده را مقابل هم قرار داده است.

«پدرم بعد از حمله به ماریو، روی پله‌های ادارهٔ پلیس ایستاده و برای جمعیت گردآمده سخنرانی شدیداللحنی کرده. خیانت پسرش را اعلام کرده که موجب دستگیری‌اش شده بود، مأموران پلیس را جنایت‌کارانی نامیده که از شهروندی مطیع قانون سوءاستفاده می‌کنند و مامان را در مقام پیرزن احمق و دیوانه‌ای به باد انتقاد گرفته که مردی محترم را که می‌خواهد در صلح و صفا زندگی کند، اذیت می‌کند. ماریو اول اوغی از روی بیزاری زد و تعریف کرد که چطور مامان از روی انکار جیغ می‌زده، دیوانه‌وار به سمت تماشاچی‌ها می‌رفته و چنگ می‌زده به آستین‌هایشان، درحالی‌که آن‌ها عقب می‌رفتند و مامان هم همین‌طور داشته قضیهٔ جای ماتیک روی لباس زیر شوهرش را تعریف می‌کرده. التماس‌کنان می‌گفت: «به نظرتون درسته یه مرد متأهل این‌جور رفتاری داشته باشه؟ کی لباس‌هاش رو می‌شوره، خونه‌ش رو تمیز می‌کنه، غذاش رو می‌پزه؟ این هم عوض دستت درد نکنه‌شه، ماتیکِ روی لب یه هرزه؟»»

جان فانته در این اثر یک داستان کاملا خانوادگی را تعریف می‌کند. دعوایی که اعضای یک خانواده را به جان هم می اندازد و پدری که باعث دردسر بی‌حد فرزندانش می‌شود اما آیا می توان نادیده‌اش گرفت؟

«استیون کوپر»، نویسنده‌ زندگینامه‌ جان فانته، «رگ و ریشه» را کامل‌ترین و هوشمندانه‌ترین اثر او می‌داند و «اروینگ والاس»، نویسنده‌ آمریکایی، آن را کتابی جنون‌آمیز، خنده‌دار و جنجالی معرفی می‌کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۵)
Hastyy422
۱۳۹۹/۰۵/۰۶

گردونه رو گذاشتید ولی فقط یا رو پوچه یا تخفیفای ۲۰ درصد و چیزی که حقیقتا ارزش نداره چون این تخفیف کلی روی خود طاقچه هست . آیا اینا عمدیه ؟ من که شک کردم حقیقتا !

toobakiani
۱۳۹۹/۰۵/۲۷

رگ و ریشه داستان یه خونواده مهاجر ایتالیایی ساکن آمریکا، یه خونواده شبیه اکثر خونواده های دنیا. ابهت و لجاجت پدری بی بند و بار به همراه مادری مقید و سازش کار در ترکیب فرزندانی ناراضی از فضای پر تنش خونواده،

- بیشتر
Mahla V.KiyAN
۱۳۹۹/۰۵/۰۶

کتاب درباره نویسنده‌ای به‌نام هنری است که با تماس برادرش درباره طلاق ناگهانی پدر و مادرشان، ناچار به بازگشت به گذشته و شهر و خانواده‌‌‌‌ای است که کیلومتر‌ها از آن فاصله گرفته و با رسیدن نزد پدر و مادرش، "رگ

- بیشتر
کاربر ۱۳۴۷۵۰۱
۱۳۹۹/۰۵/۰۷

من سبک طنز نوشتاری جان فانته رو دوست دارم و البته کتاب سرشار زندگی جان فانته رو خیلی بیشتر ازین کتاب پسندیدم.

Sevda
۱۳۹۹/۱۲/۲۶

داستانی خانوادگی وپدری که باکارها واخلاقش باعث ناراحتی وخشم وسرشکستگی خانواده اش شده،احساسی بین عشق ونفرت، احساس هنری به پدرش اونجاکه بین کمک کردن به پدرش و رفتن به خونه ی خودش مردد بود چقدرخوب وقابل لمس توصیف شده بود.درموردترجمه

- بیشتر
AS4438
۱۳۹۹/۰۹/۱۶

عالی

Farhan Farhan
۱۴۰۰/۰۶/۰۸

بی پروا مینوسه روان و زیبا...

*parastoo*
۱۴۰۰/۰۶/۰۳

جان فانته و دیگر هیچ....

کاربر ۱۵۸۶۰۱۳
۱۴۰۰/۰۲/۰۸

برای یه بار هم شده بخونیدش

shaygun
۱۳۹۹/۱۱/۲۳

داستان قشنگی بود ارزش پدر که حتی لحظه مرگش هم دست از کار تلاش برنمیداره آرزو میکنم خدا تمام پدر و مادر های این سرزمین برامون حفظ کنه 💙💙

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۳)
آدم چطور می‌تواند بدون پدرش زندگی کند؟ چطور می‌تواند صبح از خواب بیدار شود و با خودش بگوید: پدرم برای همیشه رفته؟
پریسا
داستایفسکی صرع داشت، من آسم. آدم برای اینکه خوب بنویسد باید یک بیماری وخیم داشته باشد. این تنها راه کنار آمدن با مرگ بود.
azin
آدم چطور می‌تواند بدون پدرش زندگی کند؟ چطور می‌تواند صبح از خواب بیدار شود و با خودش بگوید: پدرم برای همیشه رفته؟
لیلا امینی
آدم چطور می‌تواند بدون پدرش زندگی کند؟ چطور می‌تواند صبح از خواب بیدار شود و با خودش بگوید: پدرم برای همیشه رفته؟
کتابخوار اعظم
اصلا استلا نبود. ماریو بود. او و پدرم طبق معمول داشتند فاضلانه با هم بحث می‌کردند. التماس‌کنان گفت: «گوش کن، هنری. یه پوزه‌بند به اون سگ هار ببند. من فقط گفتم الان نمی‌تونم بیام.
k1
اوه، خدای من. هنری مولیسه! تو کجا اینجا کجا هنری؟ هنوزم از اون رمان‌های آشغال می‌نویسی؟ رمان آخرت حالم رو به هم زد. سوزوندمش تا بچه‌ها آلوده نشن. خدای من، عجب راهی برای امرار معاش داری!
k1
وقتی تمام شد دقت کردم ببینم چه نوشته‌ام. نه، با نوشته‌های فئودور داستایفسکی برابری نمی‌کرد. نمی‌دانم چه بود. تقلیدی بود. ترکیبی بود از جک لندن، ریموند چندلر، جیمز ام. کین، همینگوی، اشتاین‌بک و فیتزجرالد. حتی رد پاهایی از هنری مولیسه هم تویش دیده می‌شد. شگفت‌انگیز بود، یک چیز زیبا. با آن چه کار می‌کردم؟ کجا می‌توانستم بیشترین پول را بابتش به جیب بزنم؟ معلوم است، سَتردی ایوینینگ پست. کل دفترچه را فرستادم.
کتابخوار اعظم
آدم برای اینکه خوب بنویسد باید یک بیماری وخیم داشته باشد. این تنها راه کنار آمدن با مرگ بود.
کتابخوار اعظم
بیشتر شبیه هم‌کلاسی بودیم تا برادر. هیچ‌کداممان دوست نداشت دربارهٔ آن یکی فکر کند، و به همین خاطر برای همدیگر وجود نداشتیم.
صاد
ر عرض دو ماه، همچنان که با یک دست پیرمرد را دور می‌کردم و با دست دیگر می‌نوشتم، پنج داستان دربارهٔ کنسروسازی، بندر لس‌آنجلس، فیلیپینی‌ها و مکزیکی‌ها تکمیل کردم.
کتابخوار اعظم

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۱,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
شابک۹۷۸۶۲۳۰۰۰۰۰۰
تعداد صفحات۲۸۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۱,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
شابک۹۷۸۶۲۳۰۰۰۰۰۰