با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب داستانهایی کوتاه از ادبیات کرد اثر آرش سنجابی

دانلود و خرید کتاب داستانهایی کوتاه از ادبیات کرد

۴٫۰ از ۱ نظر
۴٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب داستانهایی کوتاه از ادبیات کرد  نوشته  آرش سنجابی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب داستانهایی کوتاه از ادبیات کرد

آرش سنجابی، نویسنده و مترجم است. «داستان‌های کوتاه از ادبیات کرد» گزیده‌ای از داستان‌های ۲۳ نویسنده کرمانشاهی است. در این مجموعه آثاری از علی اشرف درویشیان، منصور یاقوتی، لاری کرمانشاهی، فریبرز ابراهیم‌پور، اسماعیل زرعی، محمد رضا کلهر، مجتبی ویسی، مرتضی حاتمی، اردشیر نورایی، فریاد شیری و... به چشم می‌خورد. داستان های این مجموعه گویای واقعیتی است که از گذشته تا امروز بر این سرزمین حاکم است. نویسندگان هم به خوبی توانسته‌اند علاوه بر استفاده از روایت‌هایی گاه نو و تازه، تصویری روشن و واضح از مردم این سرزمین مقابل دید خواننده بگذارند. برای مثال داستان «اتوبوس زرد» بخشی از زندگی مردم این سرزمین با عقاید و زندگی شان را به تصویر می کشد. داستان با روایت مرد مسلولی آغاز می‌شود که در حال بازگشت به خانه خود است. او از همان آغاز متوجه نگاه‌های شیطانی راننده می‌شود، این که چگونه با این نگاهش دیگران، خصوصا زن‌ها، را می کاود. راوی اول داستان از این راننده خوشش نمی‌آید و هر چند گرفتار درد و رنج خود و خونی است که ممکن است با هر سرفه از دهانش بیرون بزند، اما نمی تواند چشم از نگاه شیطانی راننده بردارد. سرانجام هم داستان با حادثه تصادف اتوبوس به پایان می رسد. حادثه ای که ناشی از زدن ضربه کتابی به سر کچل راننده توسط یکی از مسافران است. از این حادثه فقط یک مسافر و راننده جان سالم به در می برند. داستان‌های کوتاهی که در این مجموعه گردآوری شده، آینه تمام نمای زندگی پرتلاش و مبارزه انسان‌هایی است که در روزگاری سخت و شرایطی بسیار دشوار، برای زنده ماندن و ادامه زندگی مقاومت کرده اند. با خواندن این داستان ها، با دلهره ها، کابوس ها، ترس ها و رنج های تکان دهنده مردمی آشنا می شویم که در مسیر زندگی شان، با واقعیت‌های تحمل ناپذیری روبرو بوده‌اند. فضای داستان‌های کردی، فضایی پر از سرکوب، دیکتاتوری، شکنجه، زندان و عشق‌های بی سرانجام و همراه با ناکامی است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
mohammad mohammadi
۱۳۹۵/۰۶/۱۹

با سلام خدمت جناب سنجابی عزیز. با کمال احترام به رای و نظر شما باید عرض کنم که وقتی کتابی راجع به ادبیات کردی جمع آوری میشه خیلی بهتره که قسمت تقدیم رو اگه قراره به زبان مادری بنویسید

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۹۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۸۸۳۸-۸۵-۵
تعداد صفحات۲۹۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۸۸۳۸-۸۵-۵