با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شمسیه لندنیه

دانلود و خرید کتاب شمسیه لندنیه

۳٫۲ از ۶ نظر
۳٫۲ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شمسیه لندنیه  نوشته  سید علی میرفتاح  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب شمسیه لندنیه

رمان طنز «شمسیه لندنیه» نوشته سیدعلی میرفتاح، نویسنده معاصر است. این اثر داستانی طنزآلود از رویارویی عجیب حاج سیاح جهانگرد ایرانی عصر قاجار با شرلوک هلمز، کاراگاه انگلیسی معروف است. زبان اثر هم الهام‌گرفته از فارسی متداول دوره قاجار است: « می‌دانم شما حاجی محمدعلی محلاتی هستید، قریب هفده سال است در در عالم سیاحت می کنید به طور مجرد در مملکت هندوستان مقیم بوده به لسان چهار قوم علاوه بر لغت‌های فارسی و ترکی و عربی و ارمنی تکلم می‌نمایید اهل دیانت هستید لیکن دنبال راهی برای ترقی مملکتتان می‌گردید بسیار دلتنگ سرکار والده هستید جناب والد مابعد محروم از دیدار شما مرحوم شده شما به واسطه در مملکت خودتان شایع کرده‌اید که به دیار باقی شتافته‌اید به این خیال که اسم و رسمتان فراموش شود، نشده، آنها که باید بدانند زنده‌اید می ‌دانند.» میرزا محمد علی محلاتی معروف به حاج سیاح، جهانگرد، سفرنامه نویس و خاطره نویس ایرانی، اولین نفری بود که توانست به طور رسمی تابعیت آمریکا را بگیرد او متولد سال ۱۲۱۵ هجری شمسی بود و در سال ۱۳۰۴ درگذشت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
heydar
۱۳۹۸/۱۱/۰۸

واقعا ارزش خوندن داره

کاربر ۲۱۲۱۹۰۰
۱۳۹۹/۰۸/۰۲

کتابی فاقد داستان که فقط نشان از شیفتگی بیمارگونه نویسنده به نثر دوره قاجار را دارد.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
حقیقتاً که چه نفس حیرت‌انگیزی دارد آدمیزاد که در یک سری علوم و فنون سرآمد اقران می‌شود لیکن بعضی امور بدیهی ـ بلکه ابده را ـ چیزی را که صبیان مکتب تمیز می‌دهند، تمیز نمی‌دهد.
n re
وقتی آدم یک چیز را بعینه می‌بیند نمی‌تواند منکر شود.
n re
آدم غریب اگر زاد سفر نداشته باشد دچار عُسرت و دربدری خواهد شد
n re
در روزنامه از همه‌جای عالم خبر بود، الا از مملکت ما. یک جنب و جوشی در عالم افتاده و همه به فکر ترقی افتاده، اختراعات و اکتشافات متعدده کرده از شش جهت مشغول کشیدن خط آهن و احداث ماشین بخار و تعمیم الکتریسیته هستند و از طریق تلگرافات به طرفةالعینی اخبار غرب عالم را به شرق می‌رسانند و بالعکس؛ لیکن در مملکت ما هیچ‌کس در فکر این اسباب ترقی نبوده، همه از بزرگ و کوچک مشغول تملق و اخذ القاب و مناصب توخالی بوده، هرکس هزاران مدح یا ذم دیگری را می‌کند که ابداً یکی راست نیست و همه از هم مداهنه و ملاحظه دارند، همه از هم احتیاط می‌کنند، نسبت به هم جاسوسند، اگر یک نفر هم اهل صلاح و فلاح باشد، لابد از تقیه است و همه اغماض از حق می‌نمایند.
n re
بیچاره پادشاه و پادشاهزاده و امیر و امیرزاده که از وقت تولد تا شصت و هفتاد سالگی غیرحرف تملق نشنود و هرچه گوید همه تصدیق کنند و هر مهمل او را آسمانی نام نهند و هر کار او را عدل و نجات و حق بگویند؛ او را به تمام فضایل موهوبی بدون زحمت و کسب بستایند و از جمیع نقایص و عیوب و خطا ـ نعوذبالله به تشبه از وجود معصوم ـ مبرا بنمایانند، غیر بلی قربان نشنود.
n re

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۲/۰۲
تعداد صفحات۲۶۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۲/۰۲