با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نقطه‌ ضعف

دانلود و خرید کتاب نقطه‌ ضعف

۴٫۰ از ۶ نظر
۴٫۰ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نقطه‌ ضعف  نوشته  آنتونیس سارامارکیس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب نقطه‌ ضعف

«نقطه ضعف» معروف‌ترین رماان آنتونیو ساماراکیس، نویسنده معاصر یونانی است. این اثر در ایران با نام «اشتباه» هم ترجمه و منتشر شده است و در دسته رمان‌های پلیسی و جنایی قرار دارد.

ساماراکیس از روشنفکران آزاداندیش یونان است و در آثارش سخت بر اضطراب و پوچی حاکم بر دنیای امروز، انزوا و تنهایی انسان، خشونت و خودکامگی صاحبان قدرت می‌تازد.

مردی بی‌هویت در کشوری بی‌هویت.... نقطه‌ی ضعف بی‌آن که آشفته و درهم برهم باشد، سرشار از پیچیدگی است، و در آن از فرم و تکنیک جدیدترین هنرهای معاصر استفاده شده است: شکستگی و پراکندگی نقاشی کوبیستی، راز و رمز فیلم‌های آلن رنه، قطع زمان حال و برگشت به گذشته و تداخل نقش شخصیت‌های فیلم‌های برگمان، دلهره و وحشت فیلم‌های هیچکاک، و....

شخصی با نام مستعار مسافر که مظنون به فعالیت در یک سازمان زیر زمینی است، دستگیر می شود و به بهانه اینکه برای مواجه با یکی از رفقایش باید به سازمان امنیت برده شود به همراه دو مأمور در جاده سرگردان می شوند. رفیق مسافر به هنگام فرار به دست مأموران کشته شده و دو مأمور امیدوارند که کردار و گفتار مسافر، در طول راه، نکات مهمی را برملا سازد. یکی از مأموران که می کوشد تا بر مسافر تأثیر گذارد، خود از او تأثیر می پذیرد...

این کتاب در سال ۱۹۹۶برنده‌ی جایزه‌ی دوازده‌تن یونان (مشهورترین جایزه‌ی ادبی یونان) شد و در سال ۱۹۷۰ از طرف هیئت داوران فرانسه، به عنوان بهترین کتاب خارجی انتخاب شد.

«برای بستن بند کفش، داشت خم می‌شد، ولی وقت آن را پیدا نکرد. یکی از دو دلال پیه و روده، همان یکی که دارای انگشت‌های ورم‌کرده بود، مثل این‌که قصد رفتن به توالت را داشته باشد، به میز او نزدیک شد، به طرف او خم شد، کارت شناسایی زردرنگی را به او نشان داد و به آرامی، زیاده از حد آرام، تقریبآ محبت‌آمیز، گفت:

ــ سازمان ویژه.

ــ هیچ نمی‌فهمم.

ــ پول کنیاکتان را روی میز بگذارید تا برویم! توجه داشته باشید، یک کنیاک دوبل بوده است.

ــ به مافوقتان شکایت خواهم کرد.

از جایش بلند شد. از میان میزها گذشتند.

مأمور مخفی، با همان لحن، مثل این‌که دنبالهٔ گفت‌وگویشان را می‌گیرد، ادامه داد:

ــ سالن به طرز مسخره‌ای دودآلود است. در اثر دود سیگار زیاد، هوا غیرقابل تنفس است. هوای کثیفی است.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
محمدرضا
۱۳۹۹/۱۱/۳۰

خواهشا وارد کتابخونه شه.

rain_88
۱۳۹۹/۱۰/۱۷

حوصله سر بر

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
در داستان جنگ، شادی سربازی که بچه‌ای را از مرگ نجات داده است، وقتی که می‌بیند که این بچه در بازی‌اش تقلید سربازها را درمی‌آورد، تبدیل به وحشت می‌شود: این بچه در نظر او به‌صورت «قاتل ـمقتول» آینده جلوه می‌کند، و به همین جهت او بچه را در خانه‌ای که چند لحظهٔ بعد منفجر خواهد شد رها می‌کند.
pejman

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۵۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۷۹/۰۲/۰۹
تعداد صفحات۲۵۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۷۹/۰۲/۰۹