با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نبرد سایه‌‌ها؛ ایران در آیینه‌ی خاطرات

دانلود و خرید کتاب نبرد سایه‌‌ها؛ ایران در آیینه‌ی خاطرات

۴٫۳ از ۱۴ نظر
۴٫۳ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نبرد سایه‌‌ها؛ ایران در آیینه‌ی خاطرات  نوشته  هیلاری رودهام کلینتون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نبرد سایه‌‌ها؛ ایران در آیینه‌ی خاطرات

مسعود شایگان در کتاب «نبرد سایه‌ها» به سراغ خاطرات ۴ نفر از سرشناسان حوزه سیاست یعنی هنری کیسینجر، زلمای خلیل زاد، هیلاری کلینتون و استاد ویکی لیکس رفته تا ایران را از نگاه آنها توصیف کند.

یکی از سنت‌های پسندیده سیاست‌مداران، نوشتن خاطرات دوران خدمت در دولت‌های مختلف است، گویی که نوشتن خاطرات وظیفه آنها است تا تجربیات و دانسته‌های خود را به نسل بعد سیاستمداران و جامعه منتقل کنند یا مردم را از واقعیاتی باخبر سازند.

سنت خاطره‌نویسی فرصتی است تا نگاهی دقیق‌تر به ماجراهای رخ‌داده در فضای بین‌الملل داشته باشیم و به اتقاقاتی که افتاده از دید طرف مقابل بنگریم. در خلال این خاطرات گاهی نکات دست‌اول و گفته نشده‌ای هم منتشر می‌شود که مثل کلیدی برای معماهای حل‌نشده از آنها استفاده می‌شود.

خوشبختانه بخش قابل‌توجهی از خاطرات مقامات آمریکایی که در سال‌های اخیر منتشرشده است، به‌صورت مجزا و گاه در میان دیگر وقایع به موضوع ایران پرداخته تا جایی که یک‌فصل از کتاب خاطرات هیلاری کلینتون وزیر خارجه اسبق آمریکا و نیز یک‌فصل از کتاب هنری کیسینجر به ایران اختصاص دارد. از طرفی گاه در میان خاطرات طولانی یک سیاستمدار گریزهایی نیز به ایران و تعامل با آن زده‌شده است که نمونه آن را می‌توان در کتاب خاطرات زلمای خلیل‌زاد دید.

«نبرد سایه‌ها» ترجمه خاطرات مرتبط با ایران این سه نفر به‌علاوه فصلی مهم از کتاب ویکی‌لیکس است که به ایران اختصاص پیداکرده و برای کسانی که قصد خواندن تمامی خاطرات این افراد را ندارند و فقط قصد پرداختن به حوزه ایران را دارند، راهگشاست.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
meskin
۱۳۹۸/۰۲/۰۸

بسیار کتاب جالب و خوش خوان و مفیدی است. مخصوصا برای کسایی که علاقه به حوزه خاورمیانه دارند. تجربه سیاستهای آمریکا تو این حوزه جغرافیایی به زیبایی نوشتند. دستشون دردنکنه

sasa
۱۳۹۹/۰۱/۲۱

خیلی عالیه حتما پیشنهاد میکنم البته من نسخه فیزیکالشو خوندم

کاربر ۲۱۰۴۶۱۳
۱۳۹۹/۰۸/۱۴

کتاب جالبیه

parham_70
۱۳۹۸/۱۰/۲۰

بخش اولش که درمورد ویکی لیکس هست برای من خیلی جالب بود

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۱۸
شابک۹۷۸۶۰۰۸۸۸۳۰۶۷
تعداد صفحات۱۶۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۱۸
شابک۹۷۸۶۰۰۸۸۸۳۰۶۷