با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب سادی اثر رضا اسکندری‌آذر

دانلود و خرید کتاب سادی

۴٫۱ از ۳۷ نظر
۴٫۱ از ۳۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سادی  نوشته  رضا اسکندری‌آذر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سادی

وست مک‌کری یک تهیه‌کننده برنامه رادیویی است. او یک پادکست با نام «دختران» تهیه کرده است که به ماجرایی جنایی می‌پردازد. جسد دختری با نام متی سوٍثرن در جریان یک آتش سوزی در مدرسه شهر کوچک کلدکریک کلورادو پیدا می شود. مفقود شدن متی سه روز پیش از حادثه گزارش شده بود و جسد درست در روز اتش‌سوزی و در فاصله خانه تا مدرسه پیدا شد. ماجرای این دختر توسط وست مک‌کری در پادکست «دختران» و خواهر انتقام‌جور و خشمگین این دختر به اسم سادی روایت می‌شود. یعنی خواننده یکی درمیان به پادکست دختران و روایت سادی می‌رود تا داستان را از دو زاویه دید دنبال کند. زاویه دیدی خارج از ماجرا و در مقابل آن روایتی از متن ماجرا: «این‌که او مرده... دلیل این است که می‌خواهم یک نفر را بکشم. چند نفر هستند که با چنین چیزهایی درون ذهن‌شان زندگی کنند؟ اما آرزو می‌کنم کاش متی الان کنارم بود. کاش با بی‌حوصلگی بیرون پنجره را نگاه می‌کرد، صحیح و سالم بود و هنوز هم از دیدنش قند توی دلم آب می‌شد. معمولاً موهایش را برایش به هم می‌ریختم، و این کار اعصابش را خرد می‌کرد. اصلاً تحملش را نداشت که موهای مرتبش به هم گره بخورند، چون هر رشتهٔ مو برای صاف شدن به یک دندانهٔ شانه و سیزده مرتبه خواندن ترانهٔ «مریم مقدس» نیاز داشت تا دوباره صاف شود. سعی می‌کرد دست‌هایم را پس بزند و من مچ دست‌هایش را می‌گرفتم و در عجب می‌ماندم که چه‌قدر این دختر کوچک است و این‌که قبلاً چه‌قدر کوچک‌تر بود.» کورنتی سامرز، «سادی» را نخستین‌بار اواخر سال ۲۰۱۸ در آمریکا منتشر شد و خیلی زود به فهرست پرفروش‌ترین آثار نیویورک تایمز راه یافت. شخصیت سادی از نظر طغیانگری و میل به ویرانگری، یادآور شخصیت هولدن کالفیلد در رمان ماندگار ناطور دشت است. طوری که ای جی فین نویسنده‌ی رمان معروف «زنی پشت پنجره»، این تریلر را چنین توصیف می‌کند: رمانی برای همه‌ی سنین، با کارکتری به ماندگاری یک زخم. «سادی» در رأی‌گیری سایت گودریدز، رتبه‌ی دوم بهترین کتاب سال ۲۰۱۸را در گروه داستان جوانان به دست آورد.

سایر کتاب‌های کورتنی سامرز

مشاهده همه

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۸)
خانوم میم
۱۳۹۸/۱۰/۰۶

ب عنوان ی داستان جنایی ب قدری کشش داشت ک تو کمتر از ۶ ساعت باوجود کلی مشغله تمومش کردم...😥😥😥 موضوعش ن میشه گفت تکراری و ن میشه گفت جدید ولی مهم بود 😖خیلی خوشحالم ک دوباره رمانی دیدم ک بهش

- بیشتر
سیّد جواد
۱۳۹۹/۰۹/۲۶

کتاب ۳۳۸ از کتابخانه همگانی، کتاب خوبی بود ولی در اواسط داستان دیگه تقریبا همه چی مشخص میشه بنابراین جذابیت کتب طراز اول معمایی و جنایی را نداره این کتاب. ترجمه و ویرایش قابل قبول بود هرچند میتوانست بهتر باشه.

yasisa
۱۳۹۸/۱۱/۲۱

نوع روایت داستان جالب و جدید بود. داستانی در مورد تجاوز و قتل که در قالب موضوع یک پادکست روایت شده بود. قلم نویسنده خوب و ساده بود. ترجمه قابل قبول بود. در کنار همه‌ی این‌ها به نظر از برخی جهات

- بیشتر
Sevda
۱۳۹۹/۰۹/۱۸

داستانی درموردقتل وتجاوز ، بعدازخوندن این کتاب غمگینم ودلم میسوزه وناراحتم برای دخترهایی که درواقعیت سرنوشتی مثل دخترهای داستان دارن .

سهیلا
۱۴۰۱/۰۱/۲۱

کتابی جنایی و معمایی جذاب و پرکشش ودرعین حال بسیار آموزنده و هشدار دهنده بخصوص برای والدین

shery
۱۴۰۰/۱۱/۱۶

موضوع کتاب خوب و جالب بود، ولی متاسفانه ویرایش و ترجمه مشکل داشت.

Mozhgan Tn
۱۴۰۰/۰۵/۱۷

کتابی بود تاثیر گذار و غمگین

z.gh
۱۴۰۰/۰۳/۲۱

کتاب جنایی ک دردناک بود

معصوم
۱۴۰۰/۰۲/۱۹

داستان دختری نوزده ساله که بدنبال پیدا کردنِ شخصی محل زندگیشو ترک میکنه دختری که با خودش غم بزرگی رو به دوش میکشه، داستان زندگی های بی سامان زنان و اعتماد بیجا و راه دادن افراد ناشناخته به زندگیشون. داستانی

- بیشتر
غزل
۱۳۹۹/۱۲/۰۶

من اشتراک طاقچه داشتم و وسط کتاب بودم ک اشتراکم تموم شد و کتاب برام غیر فعال شد. ب نظرم مسخره هست شاید یکی نخواد اشتراک تمدید کنه و بخواد کتابش و بتونه تموم کنه چرا باید دوباره پول بده بگذریم

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۳)
آدم‌ها عوض نمی‌شن. فقط در قایم کردن خود واقعی‌شون مهارت پیدا می‌کنن.
امیر
آروم باش، حرفی است که وقتی کسی راه حل بهتری به ذهنش نمی‌رسد بهت می‌گوید،
SaraKu
گاهی نمی‌دانم دلم بیشتر برای چی تنگ می‌شود؛ چیزهایی که از دست دادم؟ یا چیزهایی که هرگز نداشتم؟
المیرا پویامهر
دلم می‌خواهد زندگی‌ام را روی اینترنت زندگی کنم.
امیر
هیچ وقت پیش نیامده کسی آن‌طور که دلم می‌خواهد ببوسدم، هیچ وقت پیش نیامده کسی آن‌طور که دلم می‌خواهد لمسم کند.
امیر
گمانم هیچ خط مستقیمی از یک فرد به فرد دیگر وجود ندارد. حال هر چه توی فکرت باشد، نمی‌توانی تنها با نگاه کردن یا دست‌کم شنیدن حرف‌های کسی درباره‌اش نظر بدهی.
امیر
پول زود خرج می‌شود. پذیرش این موضوع با بزرگ شدن آسان نمی‌شود، و اگر از بچگی یادش بگیری، که دیگر بدتر. زیباییِ دوران کودکی این نیست که با مفهومی به اسم مخارج زندگی آشنا شوی. غذا خودبه‌خود توی یخچال ظاهر می‌شود، سقفی بالای سرت داری چون همه سقفی بالای سر دارند، و برق هم باید نوعی سحر و جادو مثل هری پاتر و این‌ها باشد، چون مگر کسی می‌تواند روی نور قیمت بگذارد؟ شاید موضوع اصلاً این نباشد که به جادو اعتقاد داری یا نه. موضوع این است که قبلاً هیچ درباره‌اش فکر نکرده‌ای. و یک روز متوجه می‌شوی که تمام مدت داشتی روی لبهٔ تیغ راه می‌رفتی.
z.gh
زیباییِ دوران کودکی این نیست که با مفهومی به اسم مخارج زندگی آشنا شوی.
المیرا پویامهر
اما گاهی «هیچی» تمام چیزی است که داری و گاهی «هیچی» می‌تواند به «یک چیزی» تبدیل شود. و من بیشتر از هیچی در اختیار دارم.
phoenix
«آدم‌ها عوض نمی‌شن. فقط در قایم کردن خود واقعی‌شون مهارت پیدا می‌کنن.
المیرا پویامهر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۱/۱۳
شابک۹۷۸۶۲۲۹۹۹۳۶۲۰
تعداد صفحات۳۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۱/۱۳
شابک۹۷۸۶۲۲۹۹۹۳۶۲۰