با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سرخی‌خون، سفیدی برف

دانلود و خرید کتاب سرخی‌خون، سفیدی برف

۴٫۵ از ۶ نظر
۴٫۵ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سرخی‌خون، سفیدی برف  نوشته  مارکوس سدویک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب سرخی‌خون، سفیدی برف

«سرخی خون، سفیدی برف، قصهٔ پریان، ماجرای جاسوسی و داستان عاشقانه‌ای در کشاکش انقلاب روسیه» اثری از مارکوس سجویک، نویسنده رمان نوجوانان است که ماجرای زندگی نویسنده‌ای انگلیسی را در جریان انقلاب کبیر روسیه نقل می‌کند. در بخش اول این کتاب سه بخشی با نام «یک قصه پریان روسی»، حال و هوای روسیه قدیم به تصویر کشیده شده. این بخش به نوعی تلاش دارد تا زمینه‌ها و دلایل اصلی‌ای را که منجر به انقلاب در روسیه شد، به تصویر بکشد، مانند کودکان یتیم، خاندان سلطنتی، راهبان دیوانه و ... بخش دوم کتاب، «شبی در مسکو» بخش اصلی کتاب است. آرتور رنسام، روزنامه‌نگار و نویسنده انگلیسی، خانه خود را رها کرده و به روسیه می‌رود. بخش سوم کتاب، «قصه پریان، پایان» تمرکز بیشتری بر حوادث زندگی رنسام و همچنین وقایعی دارد که در دل انقلاب روسیه رخ می‌دهد. از جمله حوادثی که داستان در دل داستان روایت می‌شود، کشتار مردم روسیه در ۲۲ ژانویه ۱۹۰۵ است که «یکشنبه خونین» نام گرفت. «سرخی خون، سفیدی برف» در کنار یک داستان مهیج، منبع خوبی برای بازآفرینی بخشی از تاریخ روسیه است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
محمد حسین علی پور
۱۳۹۹/۰۲/۰۸

این کتاب واقعا زیباست و برای درک مفهوم هر بند آن باید اندیشید. نویسنده به خوبی انقلاب کبیر روسیه را با قالب داستان به نمایش گذاشته و ماجرای خرس بزرگ که همان روسیه است و از خواب بیدار شده را

- بیشتر
امیر
۱۳۹۹/۰۱/۲۷

عالللللللی

نیتا
۱۳۹۹/۰۹/۰۸

بخش جذاب این کتاب برای من فقط بخش اول اون بود. بعد به تدریج داستان خسته کننده و کسالت بار پیش میره و به نحوی اواخر کتاب رو با دلزدگی تمام خوندم تا فقط کتاب رو تمام کرده باشم.

📚نینجا کتاب📚
۱۳۹۹/۱۲/۰۲

به نام خدا با تصور اینکه داستان نوجوان است به سراغش آمدم. چون نویسنده کتاب به عنوان نویسنده نوجوان معرفی شده ولی بعد از خواندن یک سوم کتاب ناامید شدم چون اصلا برای گروه سنی نوجوان نیست. هیچ کششی هم برای

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۷)
در عشق مسئله این نیست که چقدر برای کسی مهم هستی، بلکه مسئله این است که دیگری چقدر برای تو مهم است،
نیتا
در عشق مسئله این نیست که چقدر برای کسی مهم هستی، بلکه مسئله این است که دیگری چقدر برای تو مهم است،
نیتا
در عشق مسئله این نیست که چقدر برای کسی مهم هستی، بلکه مسئله این است که دیگری چقدر برای تو مهم است
A~Rahin
ما می‌دانیم که این جنگ روزی تمام می‌شود، وقتی به قدر کافی کشته دهد؛ ولی سربازها این را نمی‌دانند. آنها آن‌قدر جنگیده‌اند که نمی‌دانند برای چه می‌میرند.
نیتا
روبه‌رویم، صندلی کنار آتش خالی است. همه باید کسی را داشته باشند تا عزلتِ کنار آتش‌شان را با او تقسیم کنند
Paria
جادو زیر نور روز دوام نمی‌آورد، جادو متعلق به تاریکی و ظلمت و دنیای سیاه و سفید شب است، به همین ترتیب، قصه‌ها هم نمی‌توانند در جهان امروزین رنگ‌ها زنده بمانند.
Paria
چرا آدم‌هایی وجود داشتند که آن همه از خودشان مطمئن بودند، چنان که باعث می‌شدند او در مقام مقایسه احساس حقارت و جهالت کند و انگار نوشته‌ای برای زندگی داشتند که تمام پاسخ‌ها در آن بود؟ خودش که حس می‌کرد حتی پرسش‌ها را هم نمی‌داند.
Paria

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۰/۱۱
تعداد صفحات۳۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۰/۱۱