با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
روزنامۀ خاطرات یک آدم ناقابل

دانلود و خرید کتاب روزنامۀ خاطرات یک آدم ناقابل

۲٫۰ از ۱ نظر
۲٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب روزنامۀ خاطرات یک آدم ناقابل  نوشته  شهلا طهماسبی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب روزنامۀ خاطرات یک آدم ناقابل

«روزنامهٔ خاطرات یک آدم ناقابل» نوشته جورج و ویدون گروسمیث، ماجراهای زندگی روزمرهٔ خانوادهٔ پوتر، ساکن عمارت لورِلز در هالووِی، بریکفیلدتراس را روایت می‌کند. رئیس خانواده، چارلز پوتر، کارمند شرکتی تجارتی در سیتیِ لندن است و همسر وفاداری به‌اسم کَری و پسر جوان و بی‌بندوباری به‌اسم (ویلی) لوپین دارد. آقای پوتر آدم «ناقابل» حساسی است که می‌کوشد اصالتش با مراوده‌های بی‌حاصل با امثال نقاش‌های ساختمان و شاگرد مغازه‌ها، مستخدم‌ها و دکان‌دارها و خلاصه آدم‌هایی که همه‌چیز را به‌دل می‌گیرند، خدشه‌دار نشود. همهٔ فکر و ذکرش هم این است که جوک‌های خوب تعریف کند. و چون به هر قیمت و هر بدبختی دلش می‌خواهد تحویلش بگیرند، رفته توی کله‌اش که «تنها چیزی که مرد را می‌سازد، نوشتن یادداشت روزانه یا روزنامهٔ خاطرات است. شخصیت آقای پوتر در عهدی شکل می‌گیرد که کارمندها با قلم‌پَر می‌نوشتند و روی چهارپایهٔ بلند می‌نشستند و سلسله‌مراتب اجتماعی به‌شدت رعایت می‌شد. اما تغییرات اجتماعی در شرف وقوع است، کارمندهای دون‌پایهٔ شرکت دیگر برای مافوق خود مانند سابق احترام قائل نمی‌شوند و پورتر در این میان بسیار تنها و مهمور به نظر می‌رسد. این موضوع و آدم های بی نزاکت دور بر او، خواننده را وامی دارد با دلخوری و غضب او همداستان شود.. این کمدی محبوب لندنی‌ها، بلافاصله پس از انتشار مورد توجه واقع شد و محبوبیتش کماکان پابرجاست. برادران گروسمیث، در یک خانواده هنری در لندن متولد شدند و خیلی زود بازیگریو نویسندگی پیشه کردند. جورج در ۱۸۵۴ بازیگری را آغاز کرد. تصویرهای کتاب از ویدون است، او چند نمایشنامه از جمله شب مهمانی نوشت که توجه بسیار برانگیخت، همچنین نوولی به‌نام گزارشی از یک زن (۱۸۹۶)، و یک خودزندگی‌نامه با عنوان از استودیو تا صحنه (۱۹۱۳) دارد. روزنامهٔ خاطرات یک آدم ناقابل از سال ۱۸۹۲ تا سال ۱۹۱۹، پانزده بار تجدید چاپ شد که ۵ بار آن در سال ۱۹۱۰ بود. همچنین نمایش آن در سال ۱۹۵۴ در تئاتر هنرهای لندن، سال ۱۹۸۶ در تئاتر گریک، در سال ۱۹۹۳ در تئاتر گرینویچ، و سال ۲۰۱۱ در تئاتر رویال و دِرنگیت، بر روی صحنه رفت. در سال ۱۹۶۴، بی بی سی از آن یک فیلم کوتاه ۴۰ دقیقه‌ای به سبک فیلم‌های صامت باستر کیتون و چارلی چاپلین با صدای یک روایتگر تهیه کرد و در سال‌های ۱۹۷۹ و ۲۰۰۷ از آن سریال تلویزیونی ساخت. سه نمایش رادیویی نیز در سال‌های ۲۰۰۴، ۲۰۱۲، ۲۰۱۵ از آن اجرا شده است.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
می‌گیرند، خدشه‌دار نشود. همهٔ فکر و ذکرش هم این است که جوک‌های خوب تعریف کند. و چون به هر قیمت و هر بدبختی دلش می‌خواهد تحویلش بگیرند، رفته توی کله‌اش که «تنها چیزی که مرد را می‌سازد، نوشتن یادداشت روزانه یا روزنامهٔ خاطرات است. اِوِلین و پپیز خاطرات روزانه نوشتند که برای خودشان کسی شدند.» شخصیت آقای پوتر در عهدی شکل می‌گیرد که کارمندها با قلم‌پَر می‌نوشتند و روی چهارپایهٔ بلند می‌نشستند و سلسله‌مراتب اجتماعی به‌شدت رعایت می‌شد. اما تغییرات اجتماعی در شرف وقوع است، کارمندهای دون‌پایهٔ شرکت نه برای کارمندهای قدیم،
کاربر ۲۵۸۲۶۰۰

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۰/۰۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۴۳۹-۳۸-۸
تعداد صفحات۲۴۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۰/۰۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۴۳۹-۳۸-۸