با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خاستگاه سرمایه‌داری از چشم‌اندازی گسترده‌تر

دانلود و خرید کتاب خاستگاه سرمایه‌داری از چشم‌اندازی گسترده‌تر

۳٫۷ از ۳ نظر
۳٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خاستگاه سرمایه‌داری از چشم‌اندازی گسترده‌تر  نوشته  حسن مرتضوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب خاستگاه سرمایه‌داری از چشم‌اندازی گسترده‌تر

«فروپاشی کمونیسم» در اواخر دههٔ ۱۹۸۰ و اوایل دههٔ ۱۹۹۰، تأیید اعتقاد دیرینهٔ افرادی بود که می گفتند سرمایه‌داری شرط طبیعی زندگی انسان‌ها، و با قوانین طبیعت و تمایلات پایه‌ای انسان منطبق است و هر انحرافی از این قوانین و تمایلات طبیعی تنها به فلاکت و بدبختی می‌انجامد. اما امروز دلایل زیادی برای زیر سوال بردن این پیروزی سرمایه‌داری وجود دارد. در گذشته، سرمایه‌داری همواره خود را از بحران‌های تکرارشونده‌اش بیرون کشیده، اما همیشه بنیادی را برای بحرانی جدید و حتا بدتر پی می‌ریخته است. ضعف‌ها و تناقض‌های بیش‌ازپیش آشکارِ نظام سرمایه‌داری می‌تواند سرانجام حتا برخی از مدافعان غیرانتقادی‌تر را قانع کند که باید جایگزینی یافت. اما این اعتقاد که جایگزینی وجود ندارد و نمی‌تواند وجود داشته باشد، به ویژه در فرهنگ غربی عمیقاً ریشه دوانده است. گویی سرمایه‌داری همیشه مقصد حرکت تاریخی بوده است و علاوه بر آن خودِ حرکتِ تاریخ را از آغاز، «قانون حرکت» سرمایه‌داری پیش رانده است. اِلِن میک سینزوود در کتاب «خاستگاه سرمایه داری از چشم اندازی گسترده‌تر» که خود دومین کتاب از مجموعه سه‌جلدی «گذار از فئودالیسم به سرمایه‌داری» است به ابعاد گوناگون و گسترده خاستگاه سرمایه‌داری و سیر تحول آن در طول تاریخ پرداخته است. از الن میک‌سینز وود پیش‌تر دو کتاب به فارسی برگردانده شده است: «دموکراسی در برابر سرمایه‌داری: تجدیدحیات ماتریالیسم تاریخی» و دیگری «امپراتوری سرمایه».
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
مصادره به مطلوب سرمایه‌داری نظامی است که کالاها و خدمات، تا پایه‌ای‌ترین مایحتاج زندگی، برای مبادلهٔ سودآور تولید می‌شوند، در حالی که حتا نیروی کار انسان کالایی برای فروش در بازار است، و تمامی بازیگران اقتصادی به بازار وابسته‌اند. این موضوع نه تنها در بارهٔ کارگران که باید نیروی کار خود را برای مزد بفروشند، بلکه در بارهٔ سرمایه‌دارها که برای خرید وسایل لازم خود از جمله نیروی کار و فروش محصولات برای کسب سود به بازار وابسته‌اند، نیز صدق می‌کند.
کاربر ۲۷۱۶۰۶۸

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
شابکundefined
تعداد صفحات۲۴۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB