با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نامزدی آقای ایر

دانلود و خرید کتاب نامزدی آقای ایر

۲٫۹ از ۷ نظر
۲٫۹ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نامزدی آقای ایر  نوشته  ژرژ سیمنون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب نامزدی آقای ایر

ژرژ سیمنون بلژیکی به‌خاطر نوشتن رمان‌های پلیسی و جنایی شهرت دارد. او تا کنون ۵۰۰ داستان و اثر کوتاه پلیسی منتشر کرده و خالق شخصیت کمیسر مگره، از معروف‌ترین کاراگاه‌های ادبیات پلیسی دنیا است.

رمان «نامزدی آقای ایر» یک داستان پلیسی- روان‌شناسانه است که حول یک شخصیت منزوی به نام آقای «ایر» شکل می‌گیرد.

ایر مردی منزوی و تنها است که همسایه‌ها از او وحشت دارند. او خیلی کم از خانه خارج می‌شود و در هفته یک‌بار به باشگاه بولینگ می‌رود. آنجا همه خیال می‌کنند که ایر پلیس است تا این که زنی در حوالی خانه او به قتل می‌رسد. انگشت اتهام به سمت ایر می‌رود و پلیس او را شب و روز تحت نظر می‌گیرد. غافل از این که ایر بی‌گناه است. او فقط نادانسته عاشق دختری اشتباهی شده است.

«ساعت پنج دقیقه مانده به هشت، آقای ایر از صدای رادیو تی. اس. اف فهمید که امروز یکشنبه است. همیشه صبح‌های یکشنبه، صدای کسی که در رادیو حرف می‌زد و می‌خواند و سوت می‌زد، از جایی نامشخص در خانه به گوش می‌رسید. از پنجره دید که اتاق دختر نامرتب است و این هم نشانهٔ دیگری از یکشنبه‌ها بود. ساعت یک، دختر با شتاب وارد خانه می‌شد، ملحفه‌ها و پتوهای روی تخت را کمی مرتب می‌کرد و با عجله لباس می‌پوشید.»

رمان‌های روان‌شناختی سیمنون از جمله کتاب حاضر، آمیزه‌ای از پرداخت استادانه و تحلیل هوشمندانه او از روان انسان‌ است. او ترس‌ها، عقده‌های روحی، گرایشات ذهنی و وابستگی‌های پنهان انسان را توصیف می‌کند. ویژگی‌هایی که زیر نقاب زندگی یکنواخت روزمره پنهان‌اند و ناگهان با انفجاری به خشونت و جنایت تبدیل می‌شوند. روزنامه گاردین از سیمنون به عنوان یکی از چیره‌دست‌ترین نویسندگان قرن بیستم نام برده و ویلیام فاکنر، نویسنده شهیر آمریکایی، در موردش گفته است : «خواندن آثارش را دوست دارم. او مرا یاد چخوف می‌اندازد.»

«نامزدی آقای ایر» پیش از این دو بار به انگلیسی ترجمه شده و در سال ۱۹۸۹ اقتباسی سینمایی از آن روی پرده رفته است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
anj
۱۳۹۹/۰۵/۱۶

بذارید همین اول بگم که این کتاب، یه کتابِ جنایی‌ نیست. درسته، جنایتی داخل کتاب رخ داده ولی تمرکز روی این قضیه نیست؛ تمرکز روی شخصیتی به نام "آقای ایر"ــه، که به‌خاطر منزوی و کم‌رو بودنش و متفاوت بودن اخلاق

- بیشتر
Behiri
۱۳۹۹/۰۵/۲۶

تو داستان یه قتلی اتفاق افتاده و یکی از همسایه ها به آقای ایر شک کرده و پلیس ایر رو تعقیب میکنه... واسه من اصلا جذاب نبود.

binahayat
۱۳۹۹/۰۶/۲۲

کتاب خوبیه

Akbar Aghaii
۱۳۹۷/۱۰/۰۴

کتاب چندان جالبی از این نویسنده نبود. کمی هم غرض ورزانه نوشته شده بود اشاره مستقیم به یهودی بودن نقش اول داستان و بیگناهی وی و مظلوم واقع شدنش چندان منطقی بنظر نمیرسه. شاید سفارشی نوشته شده باشد.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۰۹
شابکundefined
تعداد صفحات۱۷۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۰۹