با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تمرین پنج انگشت

دانلود و خرید کتاب تمرین پنج انگشت

۳٫۰ از ۱ نظر
۳٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تمرین پنج انگشت  نوشته  پیتر شفر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب تمرین پنج انگشت

پیتر شفر برای اهالی سینما، نویسنده‌ای نام‌آشنا است. شفر در دوران کاری خود بیش از هجده نمایشنامه نوشته است که بسیاری از آن‌ها از جمله «تمرین پنج انگشت» به عین یا به اقتباس به تصویر کشیده شده‌اند. نخستین نمایشنامه شفر، «شوره‌زار» نام داشت که در ۱۹۵۱ نوشته و در ۱۹۵۵ از روی آن فیلمی تلویزیونی ساخته شد. در پی این موفقیت، شفر به نوشتن ادامه داد و موقعیت خود را به عنوان نمایشنامه‌نویس، با نوشتن نمایشنامۀ «تمرین پنج انگشت» در سال ۱۹۵۸ تثبیت کرد. اتفاقات در «تمرین پنج انگشت» حول معلم سرخانه تازه واردی می‌گذرد که پیانیست ماهری هم هست. داستان، پنج شخصیت اصلی دارد که در کشاکش زندگی به لبۀ پرتگاه می‌رسند و برای وفق دادن خود با زندگی رنج‌هایی را تحمل می‌کنند. ماجرا از جایی آغاز می‌شود که آقای هرینگتون، همراه همسر و دو فرزندش برای گذراندن تعطیلات، به خانه ییلاقی‌شان می‌روند. ورود والتر، پسر جوان و معلم آلمانی، به این خانه، سرآغاز ماجراهای پرکش و قوس این داستان است. ماجراهایی که اختلافات پنهان اعضای خانواده با یکدیگر را به سطح می‌آورد. «تمرین پنج انگشت» می‌تواند ایهامی از همین پنج شخصیت اصلی داستان باشد. پنج انگشتی که با هم اختلاف بسیار دارند و بی‌هم توان زیستنشان نیست. شخصیت‌پردازی داستان به‌گونه‌ای است که خواننده یا بیننده می‌تواند با تمام شخصیت‌های آن هم‌ذات‌پنداری کند. شخصیت‌هایی پر از فریادهایی از سر خشم و سکوت‌های پرمعنی. شخصیت‌هایی زنده با امیالی که به واسطه جامعه یا خانواده سرکوب شده‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
fa bahrami
۱۳۹۷/۰۸/۰۴

یک خانواده که فقط یک ساختمون ویلایی به اسم خونه اونها رو کنار هم جمع میکنه، هیچ نوع نقطه نظر مشترک یا دیالوگ قابل توجهی باهم ندارند، یا حرفهای روزمره ست یا گله و شکایت و تحقیر... درنهایت هم با اومدن

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
می‌تونم ببینم که می‌تونی پول دربیاری. اصلاً بد نیست که یه‌کم پول تو جیبت باشه. خودتم خوب می‌دونی. لوئیس وارد می‌شود. در آشپزخانه را می‌بندد. هیچ‌وقت پول رو دست کم نگیر. تنها چیزیه که همیشه به دردت می‌خوره.
fa bahrami

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۰۸
شابکundefined
تعداد صفحات۱۴۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۰۸

تجربه بهتر در اپلیکیشن