با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شبگردی‌ها

دانلود و خرید کتاب شبگردی‌ها

۳٫۵ از ۱۰ نظر
۳٫۵ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شبگردی‌ها  نوشته  چارلز دیکنز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب شبگردی‌ها

«شب‌گردی‌ها»ی دیکنز، مجموعه ۸ داستان کوتاه با موضوعاتی است که پیوند نزدیکی با شهر و مردم دارند. ولگردی بچه‌ای گمشده در خیابان، پسر جوانی که در یک محوطه کشتی سازی کار می‌کند و استعدادهای بالقوه زیادی دارد، نوانخانه‌ای که در ‌آن، انسان‌هایی با وضعی نکبت‌بار زندگی می‌کنند، خیابان اکسفورد با تمام ماجراهای تلخ و شیرینش و...: «نیازی به گفتن نیست که خیابان آکسفورد، پرترددترین خیابان لندن است. اخلاقیون به این شهره هستند که انگشت استهزاء را به سوی آنانی که آن جا خرید می‌کنند دراز می‌کنند و البته از حمایت خوش لباس‌ها هم برخودار هستند. حراجی‌های زیادی در خیابان‌های شرق لندن در جریان است، اجناس بسیاری به قیمت یکصد و یازده رسیده‌اند در حالی که همین هفته گذشته دویست و شش تا قیمت داشتند. خرید و فروش بسیار پر سر و صداست و البته بسیار خشن. اما اگر کسی به سمت غرب قدم بزند، زرق و برق و زیورآلات نوار در هم پیچیده خیابان‌های شرق لندن- با نورهای مصنوعی و پشته‌های ابریشم و سوسوی چراغ کالسکه ها، چنان به نظرش می‌رسد که غروبی ابدی بر ماربل آرچ گسترانیده شده». به عقیدهٔ جیمز جویس، از شکسپیر به این سو، دیکنز تأثیرگذارترین نویسنده انگلیسی بوده‌است. دیکنز نویسنده‌ی عوالم شهر است. دگرگونی‌های شهر، چه اجتماعی، چه اقتصادی و چه فرهنگی در آثار او خیلی خوب توصیف شده‌اند. توصیف یک عمارت یا مکان از زبان او چیزی ورای صفت خشک و خالی است. او به زیر پوست شهر نفوذ می‌کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
کاوه
۱۳۹۷/۰۳/۰۹

یک کتاب جالب درباره گشت و گذار شبانه چارلز دیکنز در لندن و ...

محمد
۱۳۹۸/۱۰/۰۵

متأسفانه ترجمه‌ی واقعاً بدی ست!

AS4438
۱۳۹۹/۱۱/۲۸

بد نبود، شبگردی های نویسنده ای بزرگ.

کاربر ۸۲۲۳۳۷
۱۳۹۷/۱۱/۲۹

خوب بود از نویسنده معروفی مثل چارلز دیکنز همین توقو رو می رفت

سیّد جواد
۱۳۹۷/۰۵/۱۹

کتاب هفتاد و چهارم برنامه مطالعه از طرح کتابخانه همگانی بد نبود داستان ها !!!

عشق کتاب
۱۴۰۰/۰۳/۰۳

کمی گیج کننده بودکه کاملا مشخصه نتیجه ترجمه ی مفتضحانه هست

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۰)
قایق‌های کوچک بادبانی که در پی تفریح یا انجام کاری مدام در رودخانه بالا و پایین می‌روند، و – همان طور که ذاتا آدم‌های کوچک این گونه‌اند- برای اندک کاری که انجام می‌دهند، هیاهوی زیادی برپا می‌کنند.
|قافیه باران|
هنگامی که ساعت کلیسایی می‌نوازد، شبگرد آن را نشانه همراهی و خوشامدگویی در دل این ممات شبانه می‌پندارد. اما با اوج گرفتن ضربات ساعت و سپس خاموشی آن‌ها، شبگرد به وضوح در می‌یابد که مرتکب اشتباه شده و هر لحظه حس تنهایی‌اش عمیق و عمیق‌تر می‌شود.
محمد
نخستین نشانه بارز ابتلا به پوسیدگی در میان انسان‌ها پاورچین راه رفتن و بیعاری است؛ این که بی‌هیچ دلیل معقولی در کنج خیابان بایستد؛ هرکجا که پیش آید، برود؛ به برخی مکان‌ها مدام برود و به برخی دیگر اصلا رفت و آمد نکند؛ هیچ کار ملموسی انجام ندهد، جز این که تصمیم بگیرد فردا یا فردای فردا انواع کارهای ناملموس را انجام دهد. وقتی چنین نشانه‌های بیماری رخ نمود، بیننده معمولا آن را با احساس مبهمی که پیشتر در فرد شکل گرفته یا عارض شده مرتبط می‌داند، مثل این که بیمار زندگی نسبتا سختی را پشت سر گذاشته است.
rain_88
میزان قابل توجهی شلختگی و بدتر شدن، که نه فقر است، نه کثیفی، نه مستی، نه از دست دادن سلامتی، بلکه صرفا پوسیدگی است. در پی این حالت نوشیدن الکل صبحگاهی عارض می‌شود؛ در پی، بی‌توجهی به نحوه خرج پول؛ در پی آن، نوشیدن دائمی الکل؛ در پی آن، بی‌توجهی به همه چیز؛ در پی آن، لرزش عضلات، خواب آلودگی، بدبختی، و تکه تکه شدن. همان عوارض پوسیدگی در چوب را در آدمی نیز می‌توان یافت. پوسیدگی با سقوط در ورطه رباخواری تشدید می‌شود. ابتدا تنها یک الوار مبتلا می‌شود و سپس کل ساختار مریض می‌شود.
rain_88
خیالی شبانه در سر داشتم که به بهترین وجهی می‌توانستم آن را با دیدن دیوارها و بنای بیمارستان بپرورانم. و خیالم این بود: آیا عاقل و دیوانه شب هنگام و زمانی که عاقل به رویا فرو می‌رود، یکسان و برابر نیستند؟ آیا همه ماهایی که بیرون این بیمارستان هستیم، کمابیش همانند کسانی که آن داخل هستند، هر شب خواب زندگی‌های‌مان را نمی‌بینیم؟ آیا ما شب‌ها، همانند حالات روزانه این بیماران روانی، خود را همراه و هم شأن پادشاهان و ملکه‌ها، امپرتوران و همسران‌شان، و انواع و اقسام بزرگان و سلاطین نمی‌بینیم و نمی‌دانیم؟
rain_88
آیا عاقل و دیوانه شب هنگام و زمانی که عاقل به رویا فرو می‌رود، یکسان و برابر نیستند؟ آیا همه ماهایی که بیرون این بیمارستان هستیم، کمابیش همانند کسانی که آن داخل هستند، هر شب خواب زندگی‌های‌مان را نمی‌بینیم؟ آیا ما شب‌ها، همانند حالات روزانه این بیماران روانی، خود را همراه و هم شأن پادشاهان و ملکه‌ها، امپرتوران و همسران‌شان، و انواع و اقسام بزرگان و سلاطین نمی‌بینیم و نمی‌دانیم؟
saaadi_h
و در عرض ده دقیقه لامپ‌ها خاموش می‌شوند، و من باز تنها و بی‌خانمان باقی می‌مانم.
saaadi_h
مردم اکنون در خیابان‌ها پراکنده شده‌اند، و همان طور که زندگی بیداران با فریادهای مرد کلوچه فروش آغاز شده، شور و هیجان خود را با آتش نخستین صبحانه فروش‌های گوشه خیابان باز می‌یابد. و روز در نهایت سرعت از راه می‌رسد، و من خسته‌ام و می‌توانم بخوابم.
saaadi_h
ای کسی که مرا گم کرده‌ای، از تو معذرت می‌خواهم زیرا می‌دانم به دردسر زیادی افتاده بودی! حتی حالا هم وقتی زیر مجسمه شیر می‌ایستم، تو را می‌بینم که سراسیمه بالا و پایین می‌دوی. من از آن به بعد بارها و بارها به ولگردی پرداخته‌ام و جاهای بیشتری را تجربه کرده‌ام. اما مطمئنا در این ولگردی‌ها بیش از همه مایه آزار و اذیت تو شده‌ام!
saaadi_h
مانده‌ام که خدای متعالی که بر همه چیز عالم است، هنگامی که خواب را مرگ زندگی هر روزه نامید، چرا رویاها را جنون هر عاقلی ننامید.
rain_88

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۷/۲۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۳۳۹-۶۱-۹
تعداد صفحات۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۷/۲۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۳۳۹-۶۱-۹