با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سلطان جدید (اردوغان و بحران ترکیه مدرن)

دانلود و خرید کتاب سلطان جدید (اردوغان و بحران ترکیه مدرن)

۳٫۰ از ۳ نظر
۳٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سلطان جدید (اردوغان و بحران ترکیه مدرن)  نوشته  مهدی قراچه‌داغی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سلطان جدید (اردوغان و بحران ترکیه مدرن)

ترکیه در بحران است. آیا ممکن است زیر این فشارها متلاشی شود؟ مطمئناً ممکن است چنین اتفاقی بیفتد و اگر این‌گونه شود چیزی کمتر از یک فاجعه نیست. ترکیه در موقعیت جغرافیایی بسیار مهمی قرار دارد. این کشور میان اروپا، خاورمیانه و آسیای مرکزی واقع شده‌است. ترکیه حد فاصل میان ایتالیا و هند، قدیمی‌ترین دموکراسی و بزرگ‌ترین اقتصاد را دارد. اگر این کشور با مشکل روبه‌رو شود به مراتب بیش از سوریه و عراق به زحمت می‌افتد. اما آیا ترکیه می‌تواند در آینده از این موقعیت نجات یابد؟ برای روشن شدن بحران ترکیه مدرن و معنای آن برای جهانیان، سونر کاگابتای در کتابش، «سلطان جدید» پس از آوردن مقدماتی درباره اوضاع کلی ترکیه قبل و بعد از آتاتورک و نگاهی به زمینه‌های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی برای ایجاد ترکیه جدید، درباره ظهور دراماتیک اردوغان بحث می‌کند. در بخشی از این اثر چنین آمده‌است: در سال ۱۹۶۵، با روی کار آمدن حزب عدالت تلاش‌ها برای مقابله با چپ‌گراها ابعاد جدیدی پیدا کرد. سلیمان دمیرل، مهندس تحصیل‌کرده در امریکا که در یک خانواده فقیر روستایی در آناتولی متولد شده بود، سکان حزب عدالت را در سال ۱۹۶۴ به دست گرفت. او قبل از آنکه در سال ۱۹۹۳، رئیس‌جمهوری ترکیه شود هفت بار به مقام نخست‌وزیری رسید. همچنین در راستای سیاست‌های آتاترک اقدامات مختلفی انجام داد، اقداماتی که اردوغان به‌طور محسوس برخلاف آن رفتار نمود. دمیرل که در سال ۱۹۲۴، در استان ایسپارتا در آناتولیای غربی متولد شد، در دانشکده فنی استانبول درس مهندسی مدنی خواند. او با لهجه روستاییان حرف می‌زد و به همین دلیل از حمایت روستاییان در حزب عدالت برخوردار بود. با استناد به نظر حسن بولنت قهرمان، دمیرل که یک مسلمان همه جانبه بود، برای ایجاد شرایط مطلوب در ترکیه روی کار آمد. او مدتی در امریکا درس خواند و مدرک کارشناسی ارشد را دریافت کرد و در ضمن در سال ۱۹۵۴ از بورسیه تحصیلی ایزنهاور برخوردار گردید. تجربه او در امریکا در شرایط اوج جنگ سرد سبب شد که به‌شدت تمایلات امریکایی پیدا کند، طرفدار بازار آزاد شود و در ضمن یک ضد کمونیست گردد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
book reader
۱۳۹۷/۰۲/۲۰

نگارش کتاب جذب کننده است اما متاسفانه مترجم به واژه های ترکی مسلط نبوده. در انتقال اسامی شهرها و مناطق، نیز احزاب، اشتباهات غیر قابل گذشتی وجود دارد. با این حال، اصل محتوای کتاب جذاب است. برای کسانی که علاقمند به

- بیشتر
M
۱۴۰۰/۰۲/۰۴

من در ترکیه زندگی میکنم . کتاب به خوبی اوضاع الان و سیاسی ترکیه را تشریح کرده است اما مترجم زیاد واژه های ترکی را خوب ترجمه نکرده اند .

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۰۸
شابک‌‫‭۹۷۸-۹۶۴-۲۳۶-۹۰۹-۶‬‬
تعداد صفحات۲۴۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۰۸
شابک‌‫‭۹۷۸-۹۶۴-۲۳۶-۹۰۹-۶‬‬