با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
باغ ملی

دانلود و خرید کتاب باغ ملی

۲٫۵ از ۴ نظر
۲٫۵ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب باغ ملی  نوشته  کورش اسدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب باغ ملی

«باغ ملی» نوشته کورش اسدی (۱۳۹۶-۱۳۴۳)، مجموعه‌ای از ۸ داستان کوتاه برجسته داستان‌نویسی معاصر است. این کتاب توانسته در چهارمین دوره جایزه ادبی هوشنگ گلشیری، برنده بهترین مجموعه داستان شده است. فضاسازی داستانی و توجه به دغدغه‌های اجتماعی از ویژگی‌های متمایزکننده داستان‌های این کتاب به شمار می‌رود. در بخشی از داستان «سان شاین» از این مجموعه می‌خوانیم: گفتم بگیرم؟ گفت اصل را ول کرده‌ای چسبیده‌ای به عکس، عکس‌برداری ممنوع. گفتم آماده! سه... دو... پشت کرد به دوربین. گفتم تو اصلاً جنست خرده‌شیشه دارد. گفت حالا که این‌جور شد، پس خوب نگاه کن. چرخید و بوی کاج و شمیزیه‌ی زرشکیش و چی و چی پخش شدند توی هوا. نشست و به حالت تسلیم گفت اگر راست می‌گویی، حالا بگیر. به‌علاوه‌ی دوربین درست روی ابروی چپش بود. دستش تندی رفت طرف پیشانی. هِدبندش را پایین کشیده نکشیده گرفتم. پس اگر تمام عکس را می‌دیدی چه می‌گفتی؟ تنش را گشتی‌ها بردند. ولی من نمی‌خواستم از تنش بگیرم. دستم لرزید. چی قشنگ است؟ سیم خاردار و تابلو عکس‌برداری ممنوع چه قشنگی‌ای دارد؟ حالا باران را بگویی یک چیزی. ولی آن سربازی که دارد روی برجک مدام کبریت روشن می‌کند بیشتر مالیخولیایی است تا قشنگ. گفت مالیخولیایی و همان شد که شد. همانی که نباید می‌شد. رفت. رفت و من پای پنجره منگ مانده بودم خیره‌ی پارچه‌ی رنگی روبه‌روم ــ آن طرفِ خیابان. بانگ دنگ و ددنگی آمد و آسمان روشن شد و به خودم که آمدم دیدم غروب است و باران است و جشن است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Amin D
۱۳۹۷/۰۵/۱۶

گاهی وقت ها فکر میکردم نویسنده آن قدر خودش را دست بالا گرفته که انتظار دارد خواننده وقتش را برای حدس زدن ابهامات بی شمار و نمادهای نه چندان پرداخته شده و حلقه های مفقود پرشمار تلف کند و به

- بیشتر
farnoosh
۱۳۹۷/۰۳/۰۸

داستان سان شاین عالی بود عالی

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
بدترین کار توی دنیا این است که هر چیز را تا خود یای خداحافظی کش بدهی.
هادی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۸/۰۳
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۳۶۷-۱۰۰-۳
تعداد صفحات۷۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۸/۰۳
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۳۶۷-۱۰۰-۳