با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
انگشتر گُمشده

دانلود و خرید کتاب انگشتر گُمشده

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب انگشتر گُمشده  نوشته  آن ام. مارتین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب انگشتر گُمشده

«انگشتر گُمشده» اثر آن اِم. مارتین، داستانی برای نوجوانان است. خانم آن اِم. مارتین کتاب‌های بسیاری برای نوجوانان نوشته است که حدود پنجاه جلد آن درباره‌ی «کانون نگهداری کودک» است. او فارغ‌التحصیل کالج اسمیت است و پیش از آن‌که به نویسندگی روی آورد، ویراستار کتاب‌های کودکان بود. آن ام. مارتین که عاشق بستنی است و بیزار از آشپزی! در آپارتمانی در منهتن (امریکا) زندگی می‌کند. کتاب انگشتر گم‌شده، با داستانی ساده، از دنیای نوجوانان سخن می‌گوید؛ از خواست‌ها، نیازها، دل‌خوشی‌ها و دل‌نگرانی‌هایشان. کتاب، به‌گونه‌ای غیر مستقیم، بر مفاهیم ارزشمندی چون احساس مسئولیت، حفظ حیثیت و آبرو، و حل مشکلات از راهِ اندیشیدن و تصمیم‌گیری‌های مناسب تأکید می‌کند. بخشی از داستان: تو را به خدا به هیچ‌کدام از دوستانم نگویید. اگر بدانند، فکر می‌کنند که من خُلم! اما راست می‌گویم؛ گاهی حقیقتاً دوست دارم خانه را تر و تمیز کنم. شاید شما حرفم را درک کنید. به نظر من، تمام کردنِ گردگیری خانه، ساییدن چیزهای فلزی ـ آن‌قدر که رویشان برق بیفتد ـ یا نگاه کردن به نور خورشید از پشت شیشه‌ای که تازه پاک شده واقعاً لذت‌بخش است! شاید هم فکر کنید که عقلم کم است! در هر حال، چه با من موافق باشید یا نباشید، قسم می‌خورم که نظرم همین است. آن روز، صبحِ شنبه خیلی خوش‌حال بودم که در نظافت منزل به مادرم کمک می‌کنم؛ هرچند که کارمان فقط نظافت نبود. اول، صبحانه درست کردیم. درواقع، مادرم درست کرد و من خوردم! ماما غذای دل‌خواهم را درست کرد: یک‌جور نان لواش تابه‌ای. من عاشق این نانم، چون خودش کمی شیرین است و دیگر لازم نیست رویش شربت اَفرا بریزی. من نمی‌توانم شربت افرا بخورم، چون مرض قند دارم. بله، من، استی‌سی مک گیل، سیزده‌ساله، شاگرد کلاس هشتم، مرض قند دارم. نمی‌دانم چه‌قدر با این بیماری آشنایی دارید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Dexter
۱۳۹۷/۱۲/۰۲

خیلی جالب و لذت بخش بود، با ترجمه ی عالی خانم پروین علی پور . داستان در مورد دختری نوجوان هست که آرزوی داشتن یه انگشتر الماس رو داره . این دختر با دوستانش یه کارآفرینی کردند و با نگهداری از

- بیشتر
پروانه
۱۴۰۰/۰۱/۲۱

کتاب زیبایی برای نوجوانان است

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
«استی‌سی، بیدار شو!» مادرم بود. تقلّا کردم که بیدار شوم. رخت‌خوابم حسابی گرم و نرم بود و من با خیال راحت در آن لمیده بودم. یک چشمم را باز کردم و به ساعت کنار تختم نگاه کردم. ساعت هشت بود. وای، نه! پس مدرسه‌ام دیر شده بود! بعد، یادم آمد که شنبه است. خیالم راحت شد. عجله‌ای نبود. دوباره چشم‌هایم بسته شد.
Dexter
موقعی که وارد مرکز خرید شدیم، لحظه‌ای ایستادم و نفس عمیقی کشیدم. من از بوهای مختلف آن‌جا لذت می‌برم؛ بوی کفشِ نو، بوی بیسکویت، بوی پیتزای داغی که تازه از فِر درآمده، بوی عطر، و بالاخره یک عالم بوهای خوب که با هم مخلوط شده‌اند!
Dexter

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۸ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۱/۲۳
شابک‌‫‭۹۷۸-۹۶۴-۴۷۱-۰۹۶-۴
تعداد صفحات۱۳۸صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۱/۲۳
شابک‌‫‭۹۷۸-۹۶۴-۴۷۱-۰۹۶-۴