با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب اف‍س‍ان‍ه‌ه‍ای‌ ک‍وچ‍ک‌ چ‍ی‍ن‍ی‌ اثر احمد شاملو

دانلود و خرید کتاب اف‍س‍ان‍ه‌ه‍ای‌ ک‍وچ‍ک‌ چ‍ی‍ن‍ی‌

۴٫۹ از ۷ نظر
۴٫۹ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اف‍س‍ان‍ه‌ه‍ای‌ ک‍وچ‍ک‌ چ‍ی‍ن‍ی‌  نوشته  احمد شاملو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب اف‍س‍ان‍ه‌ه‍ای‌ ک‍وچ‍ک‌ چ‍ی‍ن‍ی‌

در افسانه چینی، مهم، نکته‌‏ای است که به کنایه گفته می‌‏شود. هر افسانه حاوی اتفاقی کوچک است که فشرده می‌‏شود و در آخر به صورت نتیجه‏‌ای روشن می‌شکفد. به همین سبب است که افسانه‌‏ها عمری دراز می‌‏یابند، و شتابان از دهانی به دهانی، از سرزمینی به سرزمینی، از قرنی به قرنی، از دیروز به امروز و از امروز به فرداهای دور سفر می‌‏کنند بی‌‏آن‏که خسته شوند، بی‌‏آن‏که از پای در آیند، و بی‌‏آن‏که در قوت و قدرت آن‏ها فتوری رخ دهد. غنای ادبیات کهن چین در همین افسانه‌هاست و افسانه‌ای چند که در این دفتر به فارسی گردانده شده، آثاری است که از قرن‏ها پیش از میلاد مسیح به روزگار ما رسیده، چنان که کهنه‌‏ترین آن‏ها هفتصد و نوترین‌‏شان شش سالی پیش از مبدأ تاریخ غربیان در جُنگ‏ها ضبط شده است، بی‌‏آن‏که به تاریخ دقیق پیدایش هیچ یک اشاره‌‏ای شده باشد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Fāřñäż
۱۴۰۰/۰۱/۱۱

کوتاه و مختصر ولی با معنا و با مفهوم...

raha
۱۳۹۴/۰۴/۱۲

ترجمه روان موضوع بکر متن اعجاب انگیز این کتاب را حواندنی کرده است روح احمد شاملو شاد

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
تو شاگرد اوئی و سبب خاموشی استاد خويش نمی‌دانی! ... غلامان همسايه او گوسفند گمشده را باز نيافته‌اند چرا که راه‌ها بی‌شمارند. باری اگر فرزانه‌ئی چون استاد تو، به جای آن که تنها به يکی نکته بينديشد عمر خود را به دويدن در همه جهات انديشه تلف کند، همچون غلامان همسايه او چه‌گونه خواهد توانست گوسفند گمشده حقيقت را به چنگ آرد؟
Fāřñäż

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۰۲۶-۸۸-۹
دسته بندی
تعداد صفحات۸۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۰۲۶-۸۸-۹