با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شش لول

دانلود و خرید کتاب شش لول

۳٫۸ از ۴ نظر
۳٫۸ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شش لول  نوشته  مارکوس سدویک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب شش لول

«برای مردی حرفه‌ای، هر آنچه در حرفه‌اش از خود مهارت و کارایی نشان دهد زیباست؛ به همین ترتیب، سلاحی مرگبار نیز از حیث جنایتی که از آن برمی‌آید، برای سرباز زیباست.»

«شش لول: غریبه‌ای خطرناک، طلای دزدی و اسلحه‌ای پر» نوشته مارکوس سدویک(-۱۹۶۸) نویسنده، موسیقی‌دان و تصویرگر بریتانیایی است.

در آلاسکا، در کلبه‌ای دور افتاده، زیگ چهارده‌ساله با یک جنازه تنهاست: پدرش، که ساعتی پیش داخل یخ افتاد و از سرما یخ زد. غریبه‌ای از راه می‌رسد که ادعا می‌کند پدرش به او سهمی از طلاهایی که به سرقت برده بودند بدهکار است. تنها راه نجات زیگ شش لول پر شده‌ای است که در زیر اتاق کلبه مخفی شده است. آیا زیگ از شش لول استفاده می‌کند...؟

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

زیگ طرف دیگر کلبه را نگاه کرد، جایی که پدرش افتاده بود و منتظر ماند تا حرف بزند، اما پدرش هیچ‌چیز نگفت، چون مرده بود. اِینار اندرسن روی میز افتاده بود، دست‌هایش بالای سرش بود، زانوهایش کمی خم شده بود و در همان وضعیتی خشکش زده بود که پیدایش کرده بودند، یعنی آن بیرون توی دریاچه، روی سطح یخ و در حالی که سگ‌ها، افسار بسته منتظرش بودند.

پوست اینار خاکستری شده بود و با وجود گرمای کلبه، تکه‌هایی یخ و برفک هنوز به ریش و ابروهایش چسبیده بودند. مسئله فقط اختلاف اندک دمای هوا بود. بیرون، با نزدیک شدن شب، دمای هوا به‌سرعت پایین می‌رفت و به همین زودی به بیست درجه زیر صفر رسیده بود. توی کلبه هوا چند درجه‌ای بالای صفر بود، اما باز هم انقباض مرگ جسد اینار را رها نمی‌کرد.

زیگ خیره ماند و خیره ماند. او هم روی صندلی یخ زده بود و منتظر بود پدرش از جا بلند شود، باز لبخند بزند و شروع کند به حرف زدن، اما این‌طور نشد.

می‌گویند مرده‌ها قصه‌ای ندارند، ولی اشتباه می‌کنند.

حتی مرده‌ها هم قصه‌ای دارند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
کتاب باز
۱۳۹۹/۰۱/۲۶

یک رمان زیبا با ادبیات هولناک مرگ و شیوه های اختصاصی مارکوس سدویک. این کتاب نشون میده که مرگ یکنفر به معنای پایانش نیست. تاثیری که بعضی از آدمها میگذارند حتی بعد از مرگشون باقی میمونه...

بلاتریکس لسترنج
۱۳۹۷/۰۶/۲۶

معمولیه

ز.م
۱۳۹۹/۰۱/۱۴

زیبا و روان در عین اینکه فصای تاریکی داشت ولی از امید و زندگی خالی نبود. قلم جذابی داشت. تا پایان همراهت میکرد. یک نفس خوندم. و یک پایان فوق العاده

بهار
۱۳۹۷/۰۶/۲۷

برای مطالعه درمورد آمریکا و آمریکایی ها کتاب خوبی است.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۷)
«آنا، فقط ظاهر بیرونی چیزا نیست که قشنگشون می‌کنه، یعنی مثل قشنگی تو. بعضی چیزها می‌تونن از درون قشنگ باشن، به خاطر کاری که می‌کنن.»
شلاله
حتی مرده‌ها هم قصه‌ای دارند.
کتاب باز
آدم از آینده خبر ندارد. آدم نمی‌تواند چیزی را بشنود که هنوز گفته نشده، یا روزهایی را زندگی کند که از راه نرسیده‌اند، روزهایی که هنوز وقتش نشده به توده‌ی خاطراتی بپیوندند که برای جلب توجه آدم در رقابتند.
._.
توی زندگی همیشه یه گزینه‌ی سوم هست. حتی اگه فکر کنی بین دو تا گزینه‌ی غیرممکن گیر کردی، همیشه راه سومی هست. فقط باید دنبالش بگردی.
._.
خانه جایی نبود که آدم بیرون از خودش پیدایش کند، خانه جایی در وجودِ خود آدم بود و از خاطرات کسانی ساخته شده که دوستشان داشتی و کسانی که دوستت داشتند.
._.
بدان از زندگی چه می‌خواهی. بدان چه‌کار می‌توانی بکنی، بدان آدم‌ها چطوری‌اند و چه‌کار می‌کنند. ببین خدا برایت چه معنایی دارد و ببین که برای عزیزانت که هستی. دوست داشته باش، آواز بخوان، گریه کن و بجنگ، اما همیشه، تا روز مرگت، دنبال این باش که بدانی برای سرزمینی که رویش ایستاده‌ای چه‌کار می‌توانی بکنی.
neda
اگر. کوچک‌ترین کلمه، که بزرگ‌ترین سؤال‌ها را به ذهن آدم می‌آورد.
:)

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۳/۳۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۹۶-۳۷۶-۵
تعداد صفحات۲۳۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۳/۳۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۹۶-۳۷۶-۵