با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فهم فلسفه: اندیشه معاصر

دانلود و خرید کتاب فهم فلسفه: اندیشه معاصر

۴٫۲ از ۵ نظر
۴٫۲ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فهم فلسفه: اندیشه معاصر  نوشته  رضا علیزاده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب فهم فلسفه: اندیشه معاصر

«فهم فلسفه: اندیشه معاصر» نوشته‌ی دکتر جون ا. پرایس استاد دانشگاه و مدرس فلسفه است. این کتاب سومین جلد از مجموعه‌ای سه جلدی است که تلاش دارد تاریخ فلسفه را به صورتی مختصر و قابل فهم برای عموم افراد بیان کند. نویسنده در این جلد از مجموعه، فلسفه از زمان سودباورانی چون بنتام و استورات میل تا اگزیستانسیالیسم سارتر، دوبوا و کامو را ارائه می‌کند. دکتر پرایس به مدت ۳۵ سال به تدریس فلسفه در دانشگاه پرداخت و از همین رو احساس کرد که دانشجویانی که به صورت مقدماتی علاقه به یادگیری فلسفه دارند، با کمبود منبعی مناسب برای شناخت خطوط کلی تاریخ فلسفه مواجه هستند. این کتاب سه‌جلدی در تلاش است تا به سهم خود پوششی بر این کمبود باشد. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: اگزیستانسیالیسم در پاریس فرانسه پس از جنگ جهانی دوم آغاز شد. هول و هراسِ جنگ عاملِ واکنش‌های اگزیستانسیال معاصر در فلسفه، هنر و ادبیات شد. جهان از مرگ حدود ۷۲ میلیون انسان، از جمله چند میلیون نفر در اردوگاه‌های مرگ نازی و استفاده از سلاح اتمی برای نخستین بار بهت‌زده بود. ژان پل سارتر، سیمون دوبوار و آلبر کامو در فرانسۀ تحت اشغال آلمان زندگی کردند و در نهضت مقاومت ضد نازی فرانسه شرکت داشتند و در مورد وحشت‌های نسل‌کشی نوشتند. این سه تن عمیقاً تحت تأثیر تجربیات خود در زمان جنگ قرار داشتند. تفکر اگزیستانسیال در کافه‌های فرانسه میان نماشنامه‌نویسان و رمان‌نویس‌ها و شاعران و موزیسین‌ها و هنرمندان و فیلسوفان پا گرفت. این مردان و زنان برای گفتگو در مورد مسائل جهان و تأثیر وقایع تاریخی بر زندگی مردم دور هم جمع می‌شدند. جنگ به‌ویژه تأثیری مخرب بر احساسات و آرمان‌های افراد داشت. فن‌آوری که به کمک انسان‌ها آمده بود به زودی چنان نیرویی برای خود فراهم آورد که مردم را وامی‌داشت آهنگ زندگی‌هایشان را با ضرب‌آهنگ ماشین‌ها میزان کنند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
Jafar
۱۳۹۶/۰۳/۱۴

سلام بنظرم کتابی بسیار زیبا و روان نگارش شده وارزش بارها خوانده شدن دارد

مهدی
۱۳۹۶/۰۲/۳۰

ببخشید یکی به من میگه که این کتاب ارزش دانلود دارد یا نه

Hemmat
۱۳۹۶/۰۲/۳۰

بنام نامی حضرت دوست که هرچه هست از اوست. آنانکه محیط فضل و آداب شدند در جمع کمال ، شمع اصحاب شدند رَه زاین شب تاریک نبردند به سر

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵۷)
اگر هیچ‌گاه عقاید دیگران و از جمله حکومت و نهادهای مذهبی را به چالش نکشیم خود را به مرجعیت کسی دیگر می‌سپاریم. آنگاه که این امر اتفاق افتاد جماعت به همرنگ شدن تمایل پیدا می‌کنند.
شاپور
بحران علم غربی بنا به عقیدۀ هوسرل علم غربی در بحرانی به سر می‌برد که علت آن فقدان اعتقاد به نفس ناطقه است
Jafar
چون بهانه به ما اجازه می‌دهد تقصیر را گردن وراثت، محیط و بخت بد بیندازیم. ما پدر و مادرمان و یا موقعیت خانواده‌ای را که در آن بار آمده‌ایم مقصر قلمداد می‌کنیم. در نظر سارتر چنین طرز تفکری متعلق به آدم‌های بزدل است.
مهدی
وقتی شما سیب می‌خورید، اختیار دست خودتان نیست که آن را با شکم هضم کنید یا با شُش. مجموعه‌ای از قوانین طبیعی وجود دارد که برای شما جای تصمیم‌گیری نمی‌گذارد، جز این‌که سیب را در معدۀ خود هضم کنید.
علی نوری
مواجهه با مرگ آزادمان می‌کند تا تمام و کمال خودمان باشیم.
علی نوری
زندگی بدون تلاش و مبارزه، کسالت‌بار و پیش‌پاافتاده و خالی است.
daniel_2035
نیچه اعتقاد داشت که اکثر انسان‌ها «ضایع و خراب» شده‌اند و بنابراین کوچک‌ترین تصوری از خود راستین ندارند. به علاوه چون توده‌ها از «نگرۀ گله‌ای» پیروی می‌کنند، هیچ اندیشۀ بدیعی از آنِ خودشان ندارند. آنها تنها «مدفوع متفکران بزرگ را جمع می‌کنند.»
علی نوری
آلبر کامو در ۴۶ سالگی بر اثر تصادف رانندگی جان باخت. چرخ عقب خودرو ترکیده و خودرو او با درخت تصادف کرده بود. کامو بلافاصله در این تصادف کشته شد. شگفت آن‌که او یک بار گفته بود هیچ مرگی را بی‌معناتر از کشته شدن در تصادف خودرو نمی‌تواند تصور کند.
علی نوری
فضیلتی در زنان نمی‌دید. او در مورد زنان می‌گفت: «آنان هنوز لایق دوستی نیستند؛ آنها هنوز گربه یا پرنده یا در بهترین حالت گاو هستند. مردان را باید برای جنگ تعلیم داد و زنان را برای بازآفرینی سلحشوران. هر کار دیگری بلاهت است.» و نیچه به سلحشوران توصیه می‌کند: «اگر سراغ زنان می‌روی تازیانه را فراموش مکن.»
علی نوری
مسیحیت در غرب را مثالی از نگرۀ گلّه‌ای می‌شمارد. «من مسیحیت را مهلک‌ترین و گمراه‌کننده‌ترین دروغی می‌انگارم که تا کنون وجود داشته است.... مسیحیت به دنبال این است که عیوب زندگی _ افراد معلول و بیمار و رنجور _ را زنده نگاه دارد.»
علی نوری

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۵۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۹,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۲/۰۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۳۴-۳۳۷-۸‬
تعداد صفحات۲۵۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۹,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۲/۰۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۳۴-۳۳۷-۸‬