با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
قدرت هوش هیجانی

دانلود و خرید کتاب قدرت هوش هیجانی

۴٫۱ از ۱۴ نظر
۴٫۱ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قدرت هوش هیجانی  نوشته  دانیل گلمن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب قدرت هوش هیجانی

«قدرت هوش هیجانی» برگزیده نوشته‌های دانیل گلمن(-۱۹۴۶)، تحلیلگر اقتصادی آمریکایی درباره مدیریت و رهبری است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: بیشتر اجزای تمام مدل‌های هوش در همین چهار حوزه کلی جای می‌گیرند: خودآگاهی، مدیریت خود، آگاهی اجتماعی و مدیریت روابط. بر اساس همین توانمندی‌های اصلی است که توانمندی‌های اکتسابی مربوط به محل کار، رهبران بسیار برجسته را از دیگران متمایز می‌کنند. در حالی که هوش هیجانی تعیین‌کننده توانایی بالقوه ما برای یادگیری اصول تسلط بر خود و امثال آن است، توانمندی هیجانی ما نشان می‌دهد که چه مقدار از این توانایی بالقوه را که می‌تواند به موفقیت در محل کار تبدیل شود فعلیت بخشیده‌ایم. ماهر بودن در کاری که نیازمند توانمندی هیجانی است، مانند کار در خدمات مشتریان یا کار گروهی، نیازمند برخورداری از سطحی زیربنایی از توانمندی در هر یک از چهار حوزه بنیادی هوش هیجانی، از قبیل آگاهی و مدیریت روابط است. اما نکته اینجاست که توانمندی‌های هیجانی، اکتسابی و قابل آموختن هستند: صِرف برخورداری از آگاهی یا مهارت اجتماعی در مدیریت روابط تضمین نمی‌کند که فرد، یادگیری افزون‌تری را که برای اثربخش بودن در قسمت خدمات مشتریان یا حل یک اختلاف وجود دارد، کسب کرده‌است. بلکه این موضوع تنها نشان می‌دهد فرد از توانایی لازم برای کسب مهارت در این توانمندی‌ها برخوردار است. بنابراین، برخورداری از یک سطح پایه‌ای از توانمندی هوش هیجانی برای بروز توانمندی یا مهارت شغلی لازم است، گرچه کافی نیست. یک مورد مشابه شناختی می‌تواند دانش‌آموزی باشد که توانمندی‌های درک فضایی بسیار خوبی دارد، اما هرگز هندسه را نمی‌آموزد، چه برسد به اینکه بخواهد معمار شود. به طرز مشابهی، ممکن است کسی در مدیریت روابط بلندمدت با مشتریان، همدلی خوبی داشته باشد، اما در انجام آن ضعیف باشد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
اهل دل
۱۳۹۷/۰۸/۰۲

واقعا ارزش خوندن داره. ضمن اینکه تبیین‌ش از هوش هیجانی بسیار دقیق‌ه، نکات کاربردی بسیار زیادی هم درش نهفته است.

وحید
۱۳۹۷/۰۲/۱۱

به نظرم کتاب بسیار مهم و خوبی است. خصوصا برای موفقیت‌های شغلی مطالعه‌اش بسیار مفید خواهد بود :)

moosavi.co
۱۳۹۹/۰۸/۱۰

اگر در ابتدای راه مدیریت هستید پیشنهاد میکنم اول کتاب: مدیران بزرگ به دنیا نمی آیند،ساخته می‌شوند.از جولی ژو و بخونید و بعد سراغ این کتاب بیاین. ترکیب این دوکتاب باهم می‌تونه شمارو به یک سبک مدیریت و رهبری فوق العاده

- بیشتر
MOHAMMAD MAHDI
۱۳۹۹/۰۹/۱۷

به شدت توصیه میکنم به شرطی که با تفکری عمیق همراه باشه. (ملبرن مک بروم یک رئیس سلطه جو بود و اخلاقی داشت که همکارانش را می ترساند، اگر مک بروم در یک دفتر یا کارخانه کار می کرد، ممکن بود

- بیشتر
hamid
۱۳۹۶/۱۰/۲۰

ترجمه بسیار ضعیف بود.

اشکان
۱۳۹۸/۰۶/۲۰

فرق این کتاب با کتاب هوش هیجانی از انتشارات نسل نو اندیش چیه؟

ترابی
۱۳۹۷/۰۹/۲۰

دنیل گلمن جزو بهترینهای این حوزه س، اگه بهترین نباشه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵۳)
«حمله به شخصیت افراد- کسی را احمق یا ناتوان نامیدن- توجه به نکته اصلی را به فراموشی می‌سپارد. با این کار، شما به سرعت فرد مورد نظر را در موضع دفاعی قرار می‌دهید؛ بنابراین، او دیگر هیچ‌گونه پذیرشی نسبت به آنچه که می‌خواهید برای اصلاح امور و عملکرد به او بگویید، نخواهد داشت.»
seyed
«استرس، افراد را خنگ می‌کند.»
Sajede Moghadam
اغلب، افراد هنگامی انتقاد می‌کنند که صبرشان لبریز شده‌ باشد. و این‌گونه است که انتقاد به بدترین شکل ممکن و با استفاده از لحنی مملو از طعنه و کنایه و با به خاطر آوردن فهرست بلندی از تمام دلخوری‌هایی که تا آن زمان پیش خود نگاه داشته‌اند و حتی تهدید، بیان می‌کنند. چنین حمله‌هایی نتیجه معکوس خواهد داشت. این نوع انتقادها به صورت توهین و تحقیر توسط گیرنده دریافت می‌شوند، بنابراین فرد مخاطب نیز به نوبه خود عصبانی خواهد شد. و این بدترین راه برای برانگیختن افراد است.
seyed
افرادی که یکدیگر را زیاد دوست داشته‌باشند، زیاد با یکدیگر حرف می‌زنند.
seyed
افرادی که بر احساسات خود مسلط هستند، می‌توانند به خوبی با تغییرات هماهنگ شوند.
seyed
خود سامانی (تنظیم خود) که مانند یک گفتگوی مستمر درونی است، جزئی از هوش هیجانی است که ما را از اسارت در احساساتمان رها می‌کند.
seyed
در اقتصادی که مبنای آن فعالیت بر اساس دانش است، ارزش از طریق تلاش تیم‌ها خلق می‌شود.
seyed
تاثیرگذارترین رهبران و مدیران در یک خصیصه بسیار مهم با یکدیگر اشتراک دارند: همگی آنها از سطح بالایی از مفهومی که امروزه ما آن را «هوش هیجانی» می‌نامیم، برخوردارند.
seyed
پژوهشگران دیگری نیز تایید کرده‌اند که هوش هیجانی نه تنها رهبران و مدیران برجسته و چشمگیر را از دیگران متمایز می‌کند، بلکه می‌تواند ارتباط تنگاتنگی با عملکرد قوی و برجسته نشان دهد.
seyed
«وضوح و صراحت» به همان اندازه که برای انتقاد مهم است، برای تشویق و ستودن افراد نیز بااهمیت است. نمی‌خواهم بگویم که تحسین و تمجید مبهم و نامشخص هیچ تاثیری ندارد، اما قطعاً تاثیر چندانی نخواهد داشت و نمی‌تواند برای افراد آموزنده باشد.
seyed

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۰/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۱۰۶-۵۷-۰
تعداد صفحات۱۵۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۰/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۱۰۶-۵۷-۰