جایی که عاشق بودیم
۴٫۱از ۱۳۷ نظر

دانلود کتاب جایی که عاشق بودیم

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۴٫۱از ۱۳۷ نظر
۴٫۱از ۱۳۷ نظر
۴٫۱از ۱۳۷ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب جایی که عاشق بودیم

«جایی که عاشق بودیم» نوشته جنیفر نیوِن(-۱۹۶۸)، نویسنده آمریکایی است. این کتاب در سال ۲۰۱۵ به عنوان بهترین رمان جوانان توسط سایت گودریدز و بهترین رمان عاشقانه توسط آمازون و تایم انتخاب شد.

در بریده‌ای از کتاب می‌خوانیم:

عوامل حواس‌پرتی زیاد است. سعی می‌کنم فرای سر‌و‌صدا با رایان صحبت کنم، ولی او بیش‌تر حواسش به من است. موفق شده‌ام هفده سال و هشت ماه و دو هفته و یک روز را بدون این‌که پسری بتواند زیادی به من نزدیک شود بگذرانم. به او می‌گویم که عاشق دیدن منظره‌ام و بعد در را با هل باز می‌کنم و بیرون می‌ایستم. ما با ماشین‌ها و فرای آن‌ها، مزارع ذرت احاطه شده‌ایم. هیچ منظره‌ای به‌جز این‌ها نیست. سرم را عقب می‌برم و ناگهان مجذوب ستاره‌ها می‌شوم. رایان دستپاچه پشت سرم می‌آید و من تظاهر می‌کنم که صور فلکی را می‌شناسم. به آن‌ها اشاره می‌کنم و درباره‌ی هر کدام داستانی می‌سازم.

فکر می‌کنم که فینچ حالا دارد چه‌کار می‌کند. شاید دارد در جایی گیتار می‌نوازد. شاید با یک دختر است. من یک گشت‌و‌گذار و اگر بخواهیم صادق باشیم، خیلی بیش‌تر از آن به او بدهکارم. نمی‌خواهم فکر کند امروز او را به‌خاطر مثلاً دوستانم دست‌به‌سر کرده‌ام. تصمیم می‌گیرم همین که به خانه رسیدم درباره‌ی محل بعدی‌مان تحقیق کنم. (اصول تحقیق: جذبه‌های غیرمعمول ایندیانا، هر چیزی‌که معمول نباشد در ایندیانا، ایندیانای خاص، ایندیانای عجیب.) باید یک کپی از نقشه هم داشته باشم تا مطمئن شوم چیزی را تکرار نمی‌کنم.

رایان دستش را دورم می‌اندازد. به گذشته می‌روم و به جای ایمپالا این جیپ برادر رایان است و به جای رومر و آماندا، الی کراس و النور هستند. ما در همین سینمای فضای باز هستیم و نسخه‌ای از جان سخت را می‌بینیم.»

yasaman_qds
۱۳۹۹/۰۷/۲۴

دوست داشتنی و زیبا با پایانی ناراحت کننده 😢

سمانه
۱۳۹۹/۰۷/۱۱

خیلی قشنگ بود و‌ امیدوارم هیچکس همچین چیزیو تجربه نکنه باهم مهربون باشیم

*لپی*
۱۳۹۹/۰۷/۰۱

راستش من زیادخوشم نیومد وبه زحمت تاآخرش خوندم هیچ کشش وجذابیتی نداشت فقط روحساب نظرات خوانندگان فکرکردم آخرهای کتاب خوب میشه که اینطورنبود وغمگین تموم شد،شایدبه این خاطرباشه که کتاب بیشترمناسب افراد۱۵ تا۲۰ سال باشه البته این نظرمنه وشایدخیلیا باسن

- بیشتر
نازی
۱۳۹۹/۰۶/۱۲

خب این کتاب خیلی خوب بود جلف و خسته کننده نبود و بهش خیلی رنگ و لعاب نداده بودن که ادمو دل زده بکنه مفهوم واقعی عشق و رسوندع بود طوری که من اخرای کتاب طاقت خوندنشو نداشتم چون حتی برای

- بیشتر
yaldanf
۱۳۹۹/۰۶/۰۳

من این کتابو واقعا دوست داشتم و توصیه میکنم البته به کسایی توصیه میشه ک داستانای تینیجری و دوس دارن

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۴۵)
احساس می‌کنم که دارم دوباره به درون خودم کشیده می‌شوم.
Lenka__ghi
«ذهن من غیرقابل‌توصیف‌ترین ماشینه. همیشه وزوز می‌کنه، زمزمه می‌کنه، پرواز می‌کنه، می‌چرخه، شیرجه می‌زنه و بعد تو گِل دفن می‌شه.
عباس علی یراگدیاد
در ستون آخر بخشی برای مجله‌های اینترنتی جدید بی‌نام دارم. روی سه برگه‌ی جداگانه‌ای که با پونز به دیوار چسبانده‌ام نوشته شده است: روشنایی. عشق. زندگی. مطمئن نیستم این‌ها قرار است در چه دسته‌ای قرار بگیرند، طبقه‌بندی شوند، مقاله شوند یا فقط کلماتی گوش‌نوازند.
(:Grs:)
«من هیچ‌وقت بهترین دوست نداشتم. چطوریه؟» «نمی‌دونم. فکر کنم می‌تونی خودت باشی، حالا اون خودت هر‌چی باشه. بهترین و بدترین جنبه‌ی وجودت. اونا در هر صورت دوسِت دارن. می‌تونی باهاشون دعوا کنی، ولی حتا وقتی از دست‌شون عصبانی هستی، می‌دونی که همچنان دوست باقی می‌مونی.» «شاید لازم باشه یکی از اینا بگیرم.»
zahra
دنیا همه‌چیز را در هم می‌شکند و در‌نهایت انسان‌های قوی در جهانی شکسته باقی می‌مانند. ارنست همینگوی
Hhhhhh
اگر فکر می‌کنید مشکلی هست، آن‌را بیان کنید. شما تنها نیستید. تقصیر شما نیست. کمک آن بیرون است.
Marie Rostami
احساس می‌کنم که نمی‌توانم یک‌بار دیگر آن دوران وحشتناک را پشت سر بگذارم...
Lenka__ghi
«بالاخره به خانه آمدم! این کشور حقیقی من است!
a.m
پرواز می‌کنم. موج می‌زنم. مانند یک گیاه در رودخانه جریان دارم، به این سمت روان می‌شوم، به آن سمت روان می‌شوم، ولی ریشه دارم
عباس علی یراگدیاد
قایق عشق بر صخره‌های زندگی روزمره شکسته است. حسابی نمانده است و دیگر نیازی به شمردن دردهایی که از دیگران کشیده‌ام، ندارم. و یا بدبختی‌ها و توهین‌ها. خوش باشید.
کتابکار

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۵۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۹/۲۱
شابک۶۵۱-۹۶۶-۵۱۸۵-۳۵-۹
تعداد صفحات۳۵۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۷,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۹/۲۱
شابک۶۵۱-۹۶۶-۵۱۸۵-۳۵-۹