با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کارل گوستاو یونگ

دانلود و خرید کتاب کارل گوستاو یونگ

۲٫۸ از ۶ نظر
۲٫۸ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کارل گوستاو یونگ  نوشته  پریسا رضایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کارل گوستاو یونگ

«کارل گوستاو یونگ» نوشته گرهارد ور (-۱۹۳۱)، پژوهشگر آلمانی است. این کتاب به زندگی و دستاوردهای علمی کارل گوستاو یونگ(۱۹۶۱-۱۸۷۵)، روانشناس برجسته سوئیسی می‌پردازد. در بریده‌ای از کتاب می‌خوانیم: «ویژگی بارز آموزه‌های یونگ، دیدگاه مشخص و متمایز او است که با آن به تیپ‌ها، یعنی به نمونه یا «الگویی که بازتاب شخصیت یک نوع یا امری کلی از دید شخصیتی است»، می‌نگرد. یونگ همزمان می‌کوشد پاسخی برای پرسش مربوط به رابطۀ شخص مورد نظر با جهان پیرامون و جهان همراهش بیندازد، یعنی این پرسش را مطرح می‌کند که انسان به جهان پیرامون خود رو می‌آورد یا از آن رو برمی‌تابد، آیا رویکردی به خارج یا به داخل از خود دارد و آیا «برون‌گرا» است یا «درون‌گرا». در نگاه نخست، این شیوۀ نگرش با این ویژگی دوگانه کم‌وبیش آسان می‌نماید، هرچند با طرح این پرسش‌ها در اصل رفتارهای اساسی و اصولی مد نظر است. بررسی دقیق این تقسیم‌بندی نشان می‌دهد که تیپ‌شناسی یونگی نه فقط تفاوت‌گذاری جامع میان تیپ‌ها را شدنی می‌سازد، بلکه ویژگی منحصربه‌فرد شخص را نیز که از چهارچوب تیپ‌ها فراتر می‌رود، نمایان می‌کند. یونگ متوجه دو «سازوکار» روانی شد که به‌واسطۀ هدف متفاوتی که می‌جویند، از یکدیگر متمایز می‌شوند: انرژی روانی که به خارج گرایش داشته باشد، «برون‌گرایی» را می‌سازد، یعنی جوششی از علاقه به‌سمت ابژه (موضوع مورد شناخت) ؛ اما جوششی از علاقه، «به‌دور از ابژه و به‌سمت سوژه (ذهن) و به‌سوی رخدادهای روان خود» ، چیزی است که یونگ آن را با نام «درون‌گرایی» مشخص کرده است. اندیشیدن، احساس‌کردن و خواستن هر یک، در زیرمجموعۀ یکی از این دو موضع‌گیری اساسی قرار می‌گیرد. یونگ به‌شخصه متوجه همانندی‌هایی با دیدگاه گوته دربارۀ دیاستول (انبساط) و سیستول (انقباض) شد. بر این اساس، می‌توان برای «برون‌گرایی، فرارفتی انبساطی به‌سمت ابژه و دست‌یازیدن به آن» را قائل شد، درحالی‌که درون‌گرایی بیانگر «تمرکزی انقباضی و رهایی انرژی از ابژۀ مورد نظر» است.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
اتنا
۱۳۹۹/۰۹/۲۹

این کتاب بااینکه زندگینامه بود ولی بی نهایت سوال درذهن من ایجاد کرد وانهارو بی پاسخ گزاشت به همین جهت بایدبگم خوب وکامل توضیح نداده بود وشایدم چون ازقبل اطلاعاتی درباره یونگ داشتم خیلی جالب نبود برام این کتاب .

- بیشتر
کاربر ۲۳۶۷۷۳۵
۱۳۹۹/۱۲/۰۵

کتاب جالبی نبود و ترجمه روانی نداشت.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
یونگ به ما نشان می‌دهد چگونه این «خود» جنبه‌ای کهن‌الگوگونه دارد و در رؤیاها، اسطوره‌ها و افسانه‌ها، هیئت شخصیت‌های رهبر، قهرمان یا مقدس را به خود می‌گیرد یا ازطریق نمادهایی کلی مانند دایره، مربع، صلیب و غیره ظاهر می‌شود
elham
اما در «خود» ، کلیت‌یابی چگونه صورت می‌گیرد؟ پاسخ یونگ ما را به سمت روندی روحی از تکامل رهنمون می‌شود که همان روند خود ـ شدن یا «تفرد» است. تفرد به این معنا است: به موجودی واحد بدل‌شدن و تا آنجا که ما از تفرد، درونی‌ترین، آخرین و قیاس‌ناپذیرترین شکل منحصر به فرد بودن را درک می‌کنیم، به خود بدل شدن. به این ترتیب می‌توان «تفرد» را معادل «خودشدن» یا «تحقق خود» نیز گرفت. ۵۱
elham

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶,۳۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۰۲۶-۹۹-۳
تعداد صفحات۲۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۶,۳۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۰۲۶-۹۹-۳