با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب دزیره اثر آن‌ماری سلینکو

دانلود و خرید کتاب دزیره

۴٫۵ از ۲۶۲ نظر
۴٫۵ از ۲۶۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دزیره  نوشته  آن‌ماری سلینکو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دزیره

دزیره مشهورترین رمان آن ماری سلینکو، نویسنده اتریشی - آلمانی است. سلینکو در این اثر، روایتی از زندگی دزیره کلاری ارائه می‌دهد. دزیره‌ای که در ابتدا عاشق ناپلئون بناپارت می‌شود اما پس از اینکه ناپلئون دلش را می‌شکند، ملکه‌ی سوئد می‌شود.

درباره کتاب دزیره

آن ‌ماری سلینکو نویسنده باهوشی است که داستان عاشقانه زندگی ناپلئون بناپارت و معشوقه‌اش را در کتاب دزیره به تصویر کشیده است. این عاشقانه به‌صورت واقعیت اتفاق افتاده است و پایان آن را نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم.

خواندن رمان تاریخی دزیره با ترجمه‌ی همایون پاکروان علاوه بر لذت مطالعه‌ی یک رمان خوب، اطلاعات خوبی درباره‌ی فرانسه‌ی قرن هجده نیز به شما می‌دهد.

ناپلئون بناپارت فرمانده بزرگ نظامی در فرانسه است که سرنوشت اروپا را عوض کرد.

رمان دزیره داستانی از آن ماری سلینکو است که از زبان خود برناردین اوژنی دزیره شخصیت اصلی رمان روایت می‌شود که از سیزده‌سالگی این دختر شروع شده و به‌صورت خاطره‌هایی از زندگی‌اش نقل شده است.

قهرمان اصلی رمان دزیره، دزیره کلاری ملقب به دزیدریا، ملکه سوئد و نروژ، دختر آقای فرانسیس کلاری تاجر ابریشم و اهل مارسی بود که در هشتم نوامبر سال ۱۷۷۷ میلادی در مارسی فرانسه چشم به جهان گشود. خواهر دزیره که ژولی نام داشت، با ژوزف بناپارت برادر ناپلئون بناپارت عروسی کرد. دزیره عاشق ناپلئون شد و در ۱۷۹۴ با ناپلئون بناپارت نامزد شد، اما دو سال بعد ناپلئون نامزدی خود را با او به هم زد و در هشتم مارس ۱۷۹۶ با ژوزفین دوبو هارنه ازدواج کرد. هنگامی که دزیره از این موضوع اطلاع یافت به ناپلئون نوشت: «تو زندگی مرا به سوی بدبختی سوق دادی و من هنوز ناتوان از فراموش کردن توام». این عشق بود که دزیره را به پاریس کشاند. او چندی بعد با ژنرال ژان باتیست برنادوت که فردی مدیر، باتجربه و کارآزموده بود، ازدواج کرد. او جنگ‌های پیروزمندانه و افتخارآمیزی انجام داد و به خاطر خوشنامی خود از طرف مجلس ملی سوئد به ولیعهدی آن کشور برگزیده شد و سپس در ۱۸۱۰ رسماً پادشاه آن کشور شد.

کتاب دزیره نوشته آنماری سلینکو

کتاب دزیره اتفاقات جالبی که در قرن هجدهم و در زمان ناپلئون بناپارت افتاده است را روایت می‌کند. داستان از ازدواج برادر ناپلئون در زمانی که تنها یک سرباز ساده بوده با خواهر دزیره شروع می‌شود. بعد از این ماجرا دزیره کلاری و ناپلئون عاشق هم می‌شوند و بعد از مدتی با هم نامزد می‌کنند. اما بعد از دو سال از این نامزدی ناپلئون با زن دیگری ازدواج می‌کند و به قول و قرار خودش پایبند نمی‌ماند، بدقولی ناپلئون قلب دزیره را می‌شکند.

دزیدریا یا همان فرانسیس کلاری بعد از اینکه نامزدیش با ناپلئون به هم می‌خورد با ژنرالی به نام ژان باتیست برنادوت آشنا می‌شود و سپس با او ازدواج می‌کند. داستان واقعی بعد از ازدواج دزیرهدزیرهدزیره شروع می‌شود و کتاب به سمت جذاب‌تری سوق پیدا می‌کند. دزیره در یک جلد توسط آن ‌ماری سلینکو نوشته شده است اما بسیاری از انتشارات این رمان را در دو جلد جدا به فروش می‌رسانند. داستان آن ماری سلینکو از نظر کارگردانان مختلفی از سراسر دنیا بسیار جذاب است و بسیاری از آن‌ها این کتاب را به فیلم تبدیل کرده‌اند. فیلم دزیره توسط هنری کاستر کارگردان آمریکائی ساخته شد. در این فیلم مارلون براندو به ایفای نقش ناپلئون و جین سیمونز نقش دزیره کلاری را بازی کرد.

چرا باید کتاب دزیره را مطالعه کنیم؟

کتاب دزیره یکی از قدیمی‌ترین و برترین آثار ادبیات کلاسیک دنیا است که محبوبیت بسیاری نیز دارد، این کتاب سرگذشت یکی از قدرت‌مندترین حکمرانان جهان را برای ما روایت می‌کند و هم‌چنین رازهایی بسیاری درمورد زندگی خصوصی ناپلئون آشکار می‌شود.

خواندن این کتاب را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

اگر به کتاب‌های تاریخی علاقه ندارید اما رمان های عاشقانه را دوست دارید یا از دوست‌داران تاریخ فرانسه هستید، کتاب دزیره از آن ماری سلینکو می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. خواندن تاریخ و زندگی‌نامه در یک کتاب لذت مطالعه را افزایش می‌دهد.

درباره آن ماری سلینکو

ان ماری سلینکو نویسنده کتاب دزیره

آن ماری سلینکو نویسنده‌ای آلمانی‌ است اما اصالتی اتریشی دارد. او در بین سال‌های ۱۹۳۰ تا ۱۹۵۰ رمان‌های پرفروشی را در آلمان به چاپ رساند. وی در سال ۱۹۳۹، در آغاز جنگ جهانی دوم، به همراه همسر دانمارکی‌اش به دانمارک پناهنده شد. چهار سال بعد از این واقعه، آن‌ها دانمارک را به مقصد سوئد ترک کردند و به آنجا پناهنده شدند. در آنجا شروع به نویسندگی و روزنامه‌نگاری کرد. تعداد زیادی از رمان‌های او به فیلم تبدیل شده و به زبان‌های زیادی نیز ترجمه شده‌اند. کتاب دزیره آخرین اثر آن ماری سلینکو است. که در سال ۱۹۵۱ در آلمان منتشر شد و شامل رویدادهای زندگی دزیره کلاری یکی از معشوقان ناپلئون بناپارت -که بعدها ملکه سوئد هم شد- می‌باشد. یک فیلم عاشقانه اقتباسی نیز بر اساس این رمان با بازی مارلون براندو و جین سیمونز ساخته شده‌است.

قسمتی از متن کتاب دزیره

زن‌هایی که هر روز خودشان را در آینه نگاه می‌کنند متوجه پیر شدن‌شان نمی‌شوند حالا چهل و نه سال دارم آنقدر خندیده‌ام و گریه کرده‌ام که خط‌های ریزی در صورتم افتادند و دو خط گوشه دهانم مربوط به زمانی است که ژان باپتیست در نبرد لایپزیگ بود. کرم گل رز به پیشانی و گونه‌هایم مالیدم ابروهایم را که ایوت تمیز کرده بود شانه کشیدم، روی پلک‌هایم را نقره‌ای کردم همانطور که ژوزفین یادم داده بود.

چقدر نامه از گوشه و کنار کشور دریافت کرده‌ایم انگار سوئدی‌ها سال‌ها منتظر این تاجگذاری بودند این همه اشتیاق مردم برای ژان باپتیست قابل درک نیست آیا واقعاً فکر می‌کنند برای ملکه شدن تنها ازدواج با او کافی است؟ آیا متوجه نمی‌شود این تاجگذاری به معنای آخرین جواب مثبت من در رابطه با اوست؟

ژان باپتیست، من به عنوان عروس تو شرایط را می‌پذیرم جلوی محراب کلیسا زانو میزنم و قسم می‌خورم در هر شرایطی کنارت بمانم و اما از آنجا که عروس باید جوان و زیبا باشد صورتم را آرایش می‌کنم مردم از ساعت ۵ صبح امروز در خیابان‌ها آمده‌اند تا مرا هنگام عبور کالسکه‌ام ببینند، نباید آنها را ناامید کنم. بیشتر زنها در چهل و نه سالگی جوانی‌شان را از دست می‌‌دهند. بچه‌هایشان بزرگ شده‌اند و شوهر‌هایشان پا به سن گذاشته‌اند. در این سن زن‌ها دوباره متعلق به خودشان هستند اما برای من این‌طور نیست؛ تازه در در ابتدای راه هستم اما این من نبودم که سلسله‌ای تاسیس کردم صورتم را پودر میزنم، باید زیاد آرایش کنم چون وقتی ارگ کلیسا به صدا در می‌آید گریه‌ام میگیرد و دماغم سرخ می شود. ای کاش می‌شد فقط یک روز ... فقط یک امروز مثل یک ملکه بشوم ... خیلی میترسم ....

ژان باپتیست از پشت سرم گفت: دزیره چقدر جوان مانده ای حتی یک موی سفید هم نداری.

پاشا
۱۳۹۹/۰۶/۲۱

دو گروه مجذوب این کتاب میشن 1- کسانی که رمان تاریخی دوست دارن 2-کسانی که رمان تاریخی دوست ندارن پس بدون شک این کتاب به همه توصیه میشه فقط اگه اهل کتاب های قطور نیستید شاید خوندش براتون سخت بشه. زنی بدون اینکه متوجه

- بیشتر
zeynab_m91
۱۳۹۹/۰۱/۲۹

تو یه طوفان، من جزیره تو ناپلئون ، من دزیره..!! کتاب جذاب و پر کششی بود👌

vajihe
۱۳۹۶/۱۰/۱۳

در خوب بودن کتاب شکی نیست.البته توجه هم داشته باشید که ''رمان'' لزوما براساس واقعیت نوشته نشده.این کتاب برگرفته از رویدادهای فرانسه و انقلاب فرانسه ست.اما درنوع خودش یک داستانه و هرداستانی میتونه مبالغه آمیز،تحریف شده یا به دور از

- بیشتر
Daniel
۱۳۹۸/۰۸/۲۹

من نسخه فیزیکی این کتاب رو با ترجمه مهدی علوی در دوران سربازی خوندم . باری کسانی که به رمان های تاریخی علاقه دارن این کتاب یک نعمت بزرگه . اتفاقات از تقریبا اوایل جمهوری فرانسه شروع میشه شرایط اجتماعی و

- بیشتر
Golshan
۱۳۹۷/۱۰/۰۷

کتاب بسیار خوب و جذابی است، کتاب در مورد زندگی دزیره نامزد ناپلئون بناپارت است که اطلاعات خوبی راجع به ناپلئون و چگونگی به قدرت رسیدنش و شکست و تبعیدش میدهد. و نکته مثبت دیگرش این است که بسیار خوب

- بیشتر
میـمْ.سَتّـ'ارے
۱۳۹۹/۰۶/۰۳

تاریخ نگاهی از بالا به وقایع داره. وقایع رو از چند فرسخی می‌بینه و وارد جزئیات نمیشه. در اغلب موارد هم روایتی خشک داره اما رمان وارد زندگی مردم یک دوره‌ی خاص میشه، گرچه کامل نیست، اما دریچه‌ای برای شناخت

- بیشتر
کتابخوان
۱۳۹۹/۰۱/۲۹

کتاب خیلی قشنگیه و علاوه بر رمان بودن شما رو با زندگی ناپلئون آشنا میکنه. لطفا اگر کتاب رمان تاریخی ایرانی میشناسین معرفی کنین که با زندگی ایرانیها به صورت رمان آشنا بشم چون اینطوری بهتر تو حافظه م میمونه.

- بیشتر
hanieh
۱۳۹۷/۱۰/۱۰

چی بگم از این کتاب آخه😍 اگه به ادبیات کلاسیک وزندگی نامه ها علاقه داری باید نسخه چاپیش روبخری ک همیشه توکتابخونت باشه ،البته ب مترجمش هم دقت کن هرچقدر قدیمی ترباشه بهتر کمترحذفیات داره ! سه سال پیش خوندمش و باهاش

- بیشتر
مهدی همایونی
۱۳۹۸/۰۶/۲۹

عالی

Bookworm
۱۳۹۵/۱۲/۱۳

ترجمش چیزی بیشتر از افتضاح بود 👎

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۰۰)
ما بيش از ساير مردم حمام می‌گيريم. پدرم افکار مترقی و جديدی داشت و مادرم ميل دارد ما طبق عقايد او رشد کنيم. به همين دليل ما تقريباً هر ماه يک مرتبه به حمام می‌رويم.
آسمان
. هر ملتی که قادر باشد گذشته درخشان خود را فراموش نموده و از باليدن به گذشته چشم پوشی کند مقتدر و تهديدآميز خواهد شد.
maiizi
شب‌هايی وجود دارد که هرگز به پايان نمی‌رسند.
˙·٠•●Fateme●•٠·˙
نه تنها مردانی که حکم اعدام امضا می‌نمايند و يا آنهايی که توپهای سنگين برای شکست ملتها به کار می‌برند و تاريخ جهان را بنا می‌کنند بلکه گمان می‌کنم اشخاص ديگر و آنهايی که سر خود را باخته و يا تيرباران شده‌اند بنيان تاريخ جهان را ريخته‌اند. و هر مرد و زنی که زنده است اميد دارد، عشق می‌ورزد و می‌ميرد تاريخ جهان را بوجود می‌آورد.
@i
انسان وقتی منتظر است فرصت کافی دارد تا خاطراتش را به ياد بياورد.
˙·٠•●Fateme●•٠·˙
هر ملتی که قادر باشد گذشته درخشان خود را فراموش نموده و از باليدن به گذشته چشم پوشی کند مقتدر و تهديدآميز خواهد شد.
s
«اوسکار در آن موقع من از جمهوری جوانی دفاع می‌کردم، ولی امروز به استقلال يک ملت کوچک آزادی طلب دستبرد می‌زنم. اوسکار وقتی انسان پير می‌شود برای زندگی ديگران ارزشی قائل نيست
sepideh
معمولاً يک زن می‌تواند آنچه را که می‌خواهد از يک مرد بگيرد. به شرط آن که دارای صورت زيبا و اندام قشنگی باشد.
شقایق.م
پس از گيلاس سوم مادرم گفت: «نبايد ديگر به اين بچه شامپانی بدهيد» فکر کنيد مادرم نمی‌دانست که من قبلاً بوسه داده‌ام.
farzane
ـ آيا فراموش کرده‌ايد که استخوان‌های پسران و برادران شما در کجا مدفون است؟ در آفريقا، در تاگوس Tagus، در يخ‌های روسيه. دو ميليون نفر برای آرزو و تمايل يک نفر که می‌خواهد با تمام اروپا بجنگد از پای درآمده‌اند. دو ميليون نفر کافی است!
farzane

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۸۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۴/۰۸/۲۴
شابک۹۶۴-۷۴۶۸-۷۲-۷
تعداد صفحات۷۸۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۴/۰۸/۲۴
شابک۹۶۴-۷۴۶۸-۷۲-۷