با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بر دیوار کافه

دانلود و خرید کتاب بر دیوار کافه

۳٫۸ از ۴ نظر
۳٫۸ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بر دیوار کافه  نوشته  احمدرضا احمدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب بر دیوار کافه

«بر دیوار کافه» نوشته احمدرضا احمدی(-۱۳۱۹)، نویسنده معاصر ایرانی است. در بریده‌ای از کتاب می‌خوانیم: «در زمان دانشجویی‌ام در دانشکده سینمایی پاریس از خانه‌های مخروبه حومه پاریس که از جنگ جهانی دوم به جا مانده بود عکس گرفته بودم و دو سه نمایشگاه هم گذاشته بودم صاحب خط روی دیوار کافه پیرمرد را دستیارم زود پیدا کرده بود. وقتی با گروه فیلمبرداری به سراغش رفتم خواب بود. از خواب که بیدار شد برای من قهوه دم کرد اما خودش آب خورد. چهره‌ای مهربان داشت. هنوز زندگی بر چهره‌اش مسلط نشده بود. فیلمبرداری را از کمد لباسش شروع کردیم. در کمد پیراهن‌های مردانه سیاه مندرس بود. صدای دریا می‌آمد که صدای دریا را ضبط کردیم. گفت: «دلم همیشه می‌خواست در این اطراف کوه آتش‌فشان بود. ذوب کوه را خیلی دوست داشتم فقط در فیلم‌های سینمایی دیده بودم.» روی ملافه‌های سفید و پاکیزه‌اش بچه‌گربه‌ها می‌دویدند. گاهی آن‌ها را بغل می‌کرد و نوازش می‌کرد. گفت: «شما را حتما پیرمرد صاحب‌کافه فرستاده است و شما حتما مشتاق بودید صاحب خط را ملاقات کنید. من سال‌ها است کسی را ندیده‌ام و کسی به ملاقات من نیامده است، حس می‌کنم هنوز خاکستری گرم هستم که از مردگان فاصله گرفته‌ام. در این منطقه بر همه دیوارهای خانه‌های مخروبه، تصویر زنی نقاشی شده است در زیر هر عکس شعری نوشته شده است. هر روز می‌روم به تصویر زن نگاه می‌کنم که محو نشود. به این تصویر خو گرفته‌ام و برای همین تصویر زن در این روستای دورافتاده مانده‌ام. همه شعرهای زیر تصویر زن با ضمیر تو آغاز می‌شود و با ضمیر تو به پایان می‌رسد. در این روستا یک مادام پیانیست زندگی می‌کند که صاحب یک پانسیون و یک کافه است به من سه وعده صبح، ظهر، شب غذای مجانی می‌دهد گاهی به من پول سیگار و کرایه قطار تا پاریس می‌دهد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
malih banoo
۱۳۹۷/۰۸/۲۱

عبارت رمان برای نوشته های ناب احمدرضا زیاد جالب به نظر نمیاد...بهرحال، داستان یک کارگردان سینماست که دوران دانشجویی به کافه‌ای در پاریس می‌رفته که آدم‌های مختلف رو دیوارش یادگاری نوشته بودن. راوی عاشق نوشته‌های روی دیوار کافه س و

- بیشتر
♡mina♡
۱۳۹۵/۰۸/۱۳

هنوز کتاب رو نخوندم اما فک میکنم کتاب جالبی باشه میدونید اکثرا کسایی ک بتونن حال و هوای یه داستانی رو درک کنند به خواندن آن علاقه نشان میدهند.خسته نباشید به همه تلاشگران این کتاب

8787.d
۱۳۹۷/۰۷/۰۸

....

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۴)
یادگاری اول روی دیوار کافه با یک ماژیک قرمز نوشته شده بود: چهره تو را چه زمان فراموش خواهم کرد.
ellie
یادگاری دوم روی دیوار کافه با زغال نوشته شده بود: نمی‌دانم چرا مرا از تئاتر اخراج کردند من که تماشاچی فراوانی داشتم. به خاطر من هر شب سالن تئاتر از جمعیت پُر بود.
ellie
یادگاری سوم روی دیوار کافه با مداد شمعی نوشته شده بود: فردا صبح باید به بیمارستان بروم تا مرگم را یک روز به تأخیر بیندازم.
ellie
یادگاری چهارم روی دیوار کافه با خودکار آبی نوشته شده بود: من هر شب در یک خانه مخروبه قدیمی به جا مانده از جنگ جهانی دوم در حومه پاریس می‌خوابم اما خواب‌های خوش می‌بینم.
ellie
یادگاری پنجم روی دیوار کافه با زغال نوشته شده بود: همه آن‌هایی که در یک شب زمستانی در خیابان‌های پاریس با هم ساندویچ خورده بودند مرده‌اند.
ellie
یادگاری هفتم روی دیوار کافه با زغال نوشته شده بود: عاشق هم بودیم اما نمی‌خواست باور کند عشق دارد مرا آرام آرام خاموش و نابود می‌کند.
ellie
یادگاری هشتم روی دیوار کافه با خودکار سبز نوشته شده بود: من با شاگردانم همه شیشه‌های کلاس را شکستیم.
ellie
یادگاری نهم روی دیوار کافه با زغال نوشته شده بود: من با چهار زن قرار ملاقات داشتم.
ellie
یادگاری دهم روی دیوار کافه با مداد ابرو نوشته شده بود: ما هر دو در میدان کونکورد پاریس با زنی قرار ملاقات داشتیم، در ساعت شش عصر یک روز پاییزی.
ellie
یادگاری دوازدهم روی دیوار کافه با ماژیک نوشته شده بود: همیشه تب دارم. دکترم می‌گوید علاج تو کشتن یک قاضی دادگستری و یک وکیل دعاوی است.
ellie

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۱
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۴۰۵-۰۲۲-۷‬‬
تعداد صفحات۱۹۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۱
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۴۰۵-۰۲۲-۷‬‬