با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بلوم فلد: مجردی میان‌سال

دانلود و خرید کتاب بلوم فلد: مجردی میان‌سال

۳٫۳ از ۴ نظر
۳٫۳ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بلوم فلد: مجردی میان‌سال  نوشته  فرانتس کافکا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب بلوم فلد: مجردی میان‌سال

«بلوم فلد: مجردی میان‌سال» نوشته فرانتس کافکا(۱۹۲۴-۱۸۸۳) به همراه نقد و تحلیل ادبی، اجتماعی و روانشناسانه آن است. متن داستان طوری تنظیم شده که انتقادی به زندگی فردی و اجتماعی و نیز به سبک و شیوه‌ی زندگی متداول امروزی باشد. این داستان از دو بخش تشکیل شده است: از سویی بلوم فلد و زندگی خصوصی او را توصیف می‌کند و از سویی دیگر محیط و شرایط کارش را.

در بریده‌ای از داستان می‌خوانیم:

«بلوم‌فلد، مجردی میان‌سال، شبی در حال رفتن به آپارتمان خود از پله‌ها بالا می‌رفت. بالا رفتن از پله‌ها کار دشواری بود، زیرا او در طبقه‌ی ششم زندگی می‌کرد. در حین بالا رفتن، دوباره به مسائلی می‌اندیشید که ذهن او را در این اواخر اغلب به خود مشغول کرده بودند. او می‌اندیشید که زندگی در این تنهایی مطلق چقدر ناخوشایند و عذاب‌دهنده است؛ با خود فکر می‌کرد که هم اکنون باید از این شش طبقه تقریبا در خفا بالا رود تا به اتاق خلوت و خالی خود برسد و در آن‌جا دوباره تقریبا در خفا روبدوشامبر خود را بپوشد، پیپ را روشن کند، کمی از مجله‌ی فرانسوی‌ای که چند سالی است که مشترک است و به طور منظم دریافت می‌کند، بخواند و در حین مطالعه جرعه‌ی کوچکی از عرق آلبالویی را که خود آن را دُرست کرده است، بنوشد و بالاخره پس از نیم ساعت به بستر برود، ولی پیش از آن که در تختخواب دراز بکشد، باید طبق معمول روکش و ملافه‌ها را که خدمتکارِ حرف نشنو آن‌ها را همیشه هر طور که مایل بود روی تختخواب می‌انداخت، از نو کاملاً مرتب کند.

اگر همدمی، شاهدی برای این اعمال وجود می‌داشت، بلوم‌فلد از این موضوع بسیار استقبال می‌کرد. او به این فکر افتاده بود که آیا بهتر نیست که سگ کوچکی برای خود تهیه کند؟ چنین حیوانی بامزه است و مهم‌تر از همه قدردان و وفادار. »

نقد روانشناسانه این کتاب را هِلِن اشمید بلومِر، روانشناس و منتقد نوشته است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
مسیح
۱۳۹۸/۰۶/۱۳

داستانی ناتمام از کافکای عزیز ، که کاش به پایان رسیده بود❤

AS4438
۱۴۰۰/۰۵/۰۱

داستانی عالی ولی ناتمام، نقدوبررسی های آخرکتاب عالی بودند.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۷/۰۷
شابک‌‫‭۹۷۸-۹۶۴-۸۹۳۶-۷۳-۵‮‬
تعداد صفحات۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۷/۰۷
شابک‌‫‭۹۷۸-۹۶۴-۸۹۳۶-۷۳-۵‮‬