با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب بیش یادگیری اثر اسکات یانگ

دانلود و خرید کتاب بیش یادگیری

چیرگی در مهارت‌های تخصصی، پیش‌دستی‌ در رقابت‌ها و‌ سرعت بخشیدن به کسب و کار

۳٫۵ از ۲۲ نظر
۳٫۵ از ۲۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بیش یادگیری  نوشته  اسکات یانگ  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب بیش یادگیری

کتاب بیش یادگیری نوشته اسکات یانگ که با ترجمه مرجان فیروزشاد در انتشارات میلکان به چاپ رسیده است نکاتی را درباره چیرگی در مهارت‌های تخصصی، پیش‌دستی در رقابت‌ها و سرعت‌بخشیدن به کسب‌وکار با شما درمیان می‌گذارد.

درباره کتاب بیش یادگیری

بیش‌یادگیری کتابی جذاب و الهام‌بخش است. اسکات گنجینه‌ای ارزشمند از استراتژی‌های عملی را برای یادگیری سریع‌تر هر چیزی جمع‌آوری کرده و تلاش او حالا گنجی در اختیار شماست.

بیش‌یادگیری: راهبرد فراگیری مهارت‌ها و دانش به صورت خودگردان و فشرده است بیش‌یادگیری یک راهبرد است. یک راهبرد تنها راه‌حل موجود برای یک مشکل معین نیست، ولی ممکن است راه‌حل خوبی باشد. همچنین راهبردها برای بعضی موقعیت‌های خاص طراحی شده‌اند و نه موقعیت‌های دیگر، پس استفاده از آن‌ها یک انتخاب است، نه حکم قطعی و دیگر این‌که بیش‌یادگیری خودگردان است، یعنی خودتان تصمیم می‌گیرید چه چیزی یاد بگیرید و چرا و چگونه. می‌توانید کاملاً خودگردان باشید و درعین‌حال تصمیم بگیرید بهترین راه برای یادگیری هر چیزی شرکت در کلاس یا دانشگاه مشخصی است. همچنین می‌توانید با دنبال‌کردن سریع مراحل معرفی‌شده در یک کتاب خودتان چیزی بیاموزید. منظور از خودگردانی این است که چه کسی در جایگاه رانندهٔ پروژه قرار دارد، نه این‌که پروژه کجا اتفاق می‌افتد.

 اسکات در این کتاب به شما می‌آموزد که چگونه یک بیش‌یادگیر باشید و چطور با تمرکز و کار مستقیم و مهارت‌هایی مثل آزمایش، شهود، یادسپاری، مشتق کردن و فرایادگیری بیش‌یادگیری را در خود تقویت کنید.

خواندن کتاب بیش‌یادگیری را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به کتاب‌های رشد فردی و موفقیت مخاطبان این کتاب‌اند.

 بخشی از کتاب بیش‌یادگیری

اول نقشه بکشید

اگر توانسته‌ام کمی جلوتر را ببینم، به دلیل ایستادن روی شانه‌های غول‌هاست.

ـ آیزاک نیوتن

دن اِوِرت جلوی سالن اجتماعات مملو از جمعیت ایستاده. مردی تنومند که در اوایل دههٔ ششم زندگی‌اش است، آرام و با اعتمادبه‌نفس صحبت می‌کند و چهرهٔ خندانش با موهای کم‌پشت و ریش بور قاب شده. کنارش میزی پر از وسایل مختلف قرار دارد: چوب، سنگ، برگ، ظرف، میوه، یک پارچ آب. اشاره می‌کند نمایش در حال شروع‌شدن است.

از در سمت راست، زن میان‌سال درشت‌هیکلی با موهای قهوه‌ای تیره و پوست گندمگون به صحنه می‌آید. اِورت به‌سمتش می‌رود و به زبانی که برای زن ناآشناست چیزی به او می‌گوید. زن نگاهی به اطراف می‌اندازد، مشخص است گیج شده، سپس با تردید پاسخ می‌دهد: «کوتی پاوکا جالو.» اورت سعی می‌کند چیزی را که زن گفته تکرار کند. ابتدا کمی تپق می‌زند، اما گویا بعد از یکی دو بار تلاش، زن از تکرار جمله‌اش توسط اِورت راضی است. اِورت به‌سمت تخته‌سیاه می‌رود و می‌نویسد: «کوتی پاوکا جالو سلام (؟).» بعد چوب کوچکی برمی‌دارد و به آن اشاره می‌کند. زن به‌درستی حدس می‌زند که اِورت می‌خواهد نام آن شیء را بداند، بنابراین پاسخ می‌دهد: «نْکیندو.» بار دیگر، اِوِرت به‌سمت تابلو می‌رود و می‌نویسد: «نکیندو چوب.» سپس با دو چوب امتحان می‌کند و دوباره همان جواب را می‌گیرد: «نکیندو.» سپس چوب را می‌اندازد، زن در پاسخ می‌گوید: «نکیندو پائولا.» نمایش به همین منوال ادامه می‌یابد، اورت اشیا را برمی‌دارد، کارهایی را انجام می‌دهد، به پاسخ‌های زن گوش می‌دهد و جواب‌ها را روی تخته یادداشت می‌کند. خیلی زود نام‌گذاری سادهٔ اشیا تمام می‌شود و حالا او جمله‌های پیچیده‌تری می‌خواهد: «او آب را می‌نوشد»، «تو موز را می‌خوری» و «سنگ را در ظرف بگذار.» اورت با هر پاسخی که می‌گیرد آزمایش می‌کند، جملات جدید می‌سازد و واکنش زن را می‌سنجد تا مطمئن شود درست گفته یا نه. در عرض نیم ساعت بیش از دو تخته پر از اسم، فعل، ضمیر و یادداشت‌های آوانویسی می‌شوند.

یادگیری ده‌ها کلمه و عبارت در زبانی جدید طی سی دقیقهٔ اول مواجه‌شدن با آن شروع خوبی است. چیزی که باعث هیجان این کار بزرگ می‌شود این است که اِوِرت حق ندارد به هیچ زبان دیگری که با گویندهٔ دیگر مشترک است صحبت کند. ۶۴ فقط می‌تواند او را تشویق کند کلمات و عباراتی را بگوید و تکرارشان کند تا دستور زبان، تلفظ و واژگان آن زبان را یاد بگیرد. او حتی نمی‌داند زن به چه زبانی حرف می‌زند. ۶۵

اِوِرت چطور می‌تواند در عرض نیم ساعت، بدون دسترسی به معلم یا مترجم یا حتی این‌که بداند چه زبانی می‌آموزد، از همان ابتدا شروع به صحبت با آن زبان کند، درحالی‌که بیشتر ما به‌زور می‌توانیم همین کار را پس از سال‌ها گذراندن کلاس‌های اسپانیایی در دبیرستان انجام دهیم؟ چه چیزی اِوِرت را، با وجود تمام محدودیت‌های دیگر، قادر می‌سازد لغات را بیاموزد و دستور زبان و تلفظ را سریع‌تر از من و شما یاد بگیرد؟ آیا او نابغهٔ زبانی است یا اتفاق دیگری در حال وقوع است؟ پاسخ این سؤال اصل اول بیش‌یادگیری است: فرایادگیری.


سایر کتاب‌های اسکات یانگ

مشاهده همه

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸)
عرفان فدوی
۱۴۰۰/۱۰/۰۲

کتاب درباره اهمیت یادگیری مهارت های جدید و طریقه کسب اونهاست ، مهارت هایی مثل سخنرانی ، زبان جدید، عکاسی ، برنامه نویسی، نویسندگی، آشپزی و خلاصه هر مهارتی که بهش نیار دارید، چه برای سرگرمی چه برای شروع و

- بیشتر
Mina
۱۴۰۰/۰۹/۲۹

دو نسخه ترجمه از این کتاب در طاقچه وجود داره نمیدونم کدوم دقیق تره ولی بعد از بررسی هر دو نسخه متوجه شدم نشر میلکان روان تر ترجمه کرده و برای همین هم تصمیم گرفتم همین نسخه رو مطالعه کنم

مهدی صالحی
۱۴۰۰/۰۹/۲۷

کاش طاقچه کتاب رو به بی نهایت اضافه کنه

سعید رستگار
۱۴۰۰/۱۲/۰۱

اولش از آخرین جمله کتاب شروع میکنم: *خیلی خیلی بیشتر از آنچه تصور می کردید چیز برای فهمیدن وجود دارد* شما اهل کتاب ها می‌فهمید که اسکات داره چی میگه. این کتاب به من یاد داد که آدم‌های موفق چجوری یک چیز جدید

- بیشتر
علی
۱۴۰۱/۰۱/۱۰

بخشی از راه‌حل‌های کتاب برای یادگیری بهتر: - هر چیزی را می‌خواهید یاد بگیرید، شروع کنید به انجام دادنش. (یادگیری عملی) - کتاب را ببندید و مطلبی که خوانده‌اید را سعی کنید به یاد بیاورید. همین‌طور از خود تست بگیرید. (active recall) -

- بیشتر
masy n
۱۴۰۱/۰۱/۰۶

لطفا به طاقچه بی نهایت اضافه ش کنید 🔥

Amir Amjadi
۱۴۰۰/۱۰/۰۸

با اینکه یکمی از نسخه نمونه رو خوندم چنتا چیز یاد گرفتم

Negar CHegeni Nezhad
۱۴۰۱/۰۱/۲۱

این ترجمه خیلی خوب نیست ترجمه ی خانم شبیری بهتره

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۵)
برای یادگیری سریع چیزهای مهم، لازم نیست مجموعهٔ مشخصی از استعدادها را داشته باشید. این فرایند را همه می‌توانند به‌خوبی انجام دهند. تنها دلیلی که بیشتر مردم این کار را نمی‌کنند این است که هرگز کتابی که راه را به آن‌ها نشان دهد نداشته‌اند، البته تا الان.
Mina
تحسین، نوع رایجی از بازخورد که معلم‌ها اغلب از آن استفاده می‌کنند (و دانش‌آموزان از آن لذت می‌برند)، معمولاً برای یادگیری مضر است. وقتی بازخورد به سنجش شما به‌عنوان یک فرد می‌پردازد (به‌عنوان مثال، «تو خیلی باهوشی!» یا «تو خیلی تنبلی») معمولاً در یادگیری تأثیر منفی می‌گذارد.
Mina
مهم‌ترین خصیصهٔ بیش‌یادگیری، ورای اصول و تاکتیک‌ها، روح بیش‌یادگیری است. روح مسئولیت‌پذیری به یادگیری‌تان: تصمیم‌گیری دربارهٔ این‌که چه می‌خواهید بیاموزید، چطور می‌خواهید آن را بیاموزید و تهیهٔ برنامه‌ای برای آموختن آنچه باید بیاموزید
Mina
بسیار رایج است که چیزی را نفهمیده باشیم، ولی فکر کنیم فهمیده‌ایم. محققی به نامِ ربکا لاوسون‌ این را «توهم عمق تبیینی» می‌نامد.
Mriq Sezar
من ذهنیت آزمایش‌گر را امتداد ذهنیت رشد می‌دانم: درحالی‌که ذهنیت رشد شما را به دیدن فرصت‌ها و نیروی بالقوه‌تان برای پیشرفت ترغیب می‌کند، آزمایش‌کردن طرحی برای رسیدن به آن پیشرفت‌ها وضع می‌کند. ذهنیت آزمایش‌گر فقط فرض نمی‌کند که رشد امکان‌پذیر است، بلکه به منظور بررسی همهٔ راه‌های ممکن رسیدن به رشد، راهبردهای فعال می‌سازد.
Mriq Sezar
اِبینگ‌هاوس منحنی فراموشی را کشف کرد. این منحنی نشان می‌دهد ما بعد از یادگیری مستعد فراموشی خیلی سریع هستیم و در فراموشی دانش‌مان زوال تصاعدی‌ای وجود دارد که شیبش درست بعد از یادگیری در تندترین حالت است. ابینگ‌هاوس می‌گوید البته این فراموشی به‌تدریج کم می‌شود و میزان دانشی که فراموش می‌کنیم در گذر زمان کاهش می‌یابد.
Mriq Sezar
آنچه می‌تواند مانع پیشرفت ما شود نه بازخوردهای منفی، بلکه ترس از شنیدن انتقاد است که باعث کنارگذاشتن پروژه‌مان می‌شود. بعضی اوقات بهترین کار فقط شیرجه‌زدن در دل سخت‌ترین محیط است، چون حتی اگر در ابتدا بازخورد خیلی منفی باشد، می‌تواند ترس‌های‌تان از شروع پروژه را کاهش دهد و اگر آن‌قدر تند باشد که کمکی نکند هم به شما این امکان را می‌دهد که بعداً کارتان را اصلاح کنید.
Mina
پل گراهام، گفته است: «در بسیاری از زمینه‌ها، یک سال کار متمرکز به‌علاوهٔ توجه بسیار کفایت می‌کند.»[۱]
Anahid
در درازمدت، هر چه پروژه‌های بیش‌یادگیری بیشتری انجام دهید، مهارت‌های کلی فرایادگیری بیشتری خواهید داشت. ظرفیت یادگیری‌تان را خواهید فهمید، خواهید دانست چگونه می‌توانید زمان‌تان را به بهترین شکل تنظیم کنید، انگیزه‌تان را مدیریت کنید و همچنین برای مقابله با چالش‌ها و مشکلات موجود راهبردهای آزمایش‌شده‌ای خواهید داشت. هر چه بیشتر بیاموزید، اعتمادبه‌نفس بیشتری کسب می‌کنید که به شما امکان می‌دهد از فرایند یادگیری با دشواری کمتری لذت ببرید.
ابوالفضل عباسی
اغلب داستان‌هایی از افرادی می‌شنوم که از پیشرفت شغلی‌شان راضی نیستند و فکر می‌کنند شرکت در دورهٔ کارشناسی ارشد به‌دردشان می‌خورد. می‌اندیشند اگر فقط مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی یا ارشد علوم انسانی داشتند، کارفرماها آن‌ها را جدی‌تر می‌گرفتند و می‌توانستند شغلی را که در آرزویش بودند داشته باشند. بنابراین دو سال به دانشگاه می‌روند، ده‌هاهزار دلار بدهی دانشجویی بالا می‌آورند و متوجه می‌شوند قرار نیست مدرک جدیدشان فرصت‌های شغلی بهتری نسبت به قبل پیش روی‌شان بگذارد. راه‌حل این است که اول تحقیق کنید. قبل از شروع، بررسی کنید که آیا یادگیری موضوعی خاص نتیجهٔ دلخواه‌تان را به دست خواهد داد.
ابوالفضل عباسی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۸/۲۲
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۵۴-۲۸۹-۴
تعداد صفحات۲۶۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۸/۲۲
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۵۴-۲۸۹-۴