یادداشت‌هایی برای سیاره‌ی پراسترس

دانلود و خرید یادداشت‌هایی برای سیاره‌ی پراسترس

جدیدترین اثر از نویسنده‌ی توقف زمان

۴٫۱ از ۵۷ نظر
۴٫۱ از ۵۷ نظر

برای خرید و دانلود   یادداشت‌هایی برای سیاره‌ی پراسترس  نوشته  مت هیگ  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

نظرات کاربران

narjes.nmD
کتاب با درگیری نویسنده با فردی ناشناس در فضای مجازی و توصیف استرس و خشم حاصل از آن شروع می‌شود.بعد از آن نویسنده با زبانی صمیمی درباره تجربه استرس و افسردگی اش مینویسد که چگونه در زمان بیماری،عواملی را که در دنیای مدرن می توانند بر سلامت روان اثر مخرب داشته باشند را کشف کرده است.مت هیگ در یادداشت هایی با عناوین مختلف درمورد استرس حاصل از اخبار،تبلیغات و بازاریابی،شبکه های اجتماعی و ارزش های حاکم بر دنیای مدرن که باعث میشوند انسان احساس فقدان و کم ارزش بودن کند و مدام در حال تلاش و تکاپو باشد،صحبت میکند.هم در طول کتاب و هم در اواخر آن، راهکار هایی را ارایه می‌کند که چگونه در دنیای مدرن زندگی کنیم و کاملا دور از اینترنت و شبکه های اجتماعی نباشیم (به طور کلی از تکنولوژی عقب نباشیم) اما تحت تاثیر فشار و استرس تحمیل شده قرار نگیریم و آرامش داشته باشیم و نگذاریم که تکنولوژی بر ما چیره شود و ما آن را تحت کنترل داشته باشیم. قلم نویسنده پر از صمیمیت و صداقت است و در قسمت هایی از کتاب طنز شیرینی دارد.نقطه ضعف کتاب ،نداشتن فصل بندی و انسجام است و بعضاً عناوین، پیوستگی ندارند که باتوجه به عنوان اصلی کتاب (یادداشت هایی...)توجیح پذیر است. در کل از خواندن این کتاب لذت بردم و همچنین از دیدن فیلمی که در اواخر کتاب ازش اسم برده بود: It's a wonderful life ممنون از تیم طاقچه برای گذاشتن این کتاب 🌹
کاربر ۱۹۲۳۵۰۳
ممنون که با خلاصه گویی وقت بقیه رو آزاد می کنید
narjes.nmD
خوشحالم که مفید بوده براتون 🌹
Gio Pok
ممنون از چکیدهُ شما
رضا د.ب
این کتاب را به همه ساکنان سیاره زمین پیشنهاد میدم. ترجمه عالیه. متن کتاب عالیه. وقت اون رسیده که همه ما انسان ها، دست از حریص بودن برداریم و قدری زندگی کنیم‌. اگر استرس کمتری میخوایم، خواسته ها را کم کنیم و زندگی را بپذیریم.
گیسو
ترجمه روان و خوب ،متن صمیمی و دوست داشتنی . درباره نگرانی های این روزا گفته و اینکه چی باعث میشه نگرانی هامون و استرس هامون تو این دنیای شلوغ کمتر بشه .خوندن بریده ها میتونه یه دید کلی بهتون بده . نگرانی هایی که موبایل ایجاد میکنه ،نگرانی های شبکه های اجتماعی ، نگرانی تنها شدن ، نگران چاق بودن ،نگران اخبار بودن ...
Fatemeh
یادداشت هایی برای سیاره‌ی پر استرس همانطور که از اسمش مشخص هست به صورت یادداشت هایی از نویسنده در این کتاب نگاشته شده به همین دلیل در حین مطالعه چندان به صورتی سریالی دنبال نمیشه که هر فصل به فصل بعدی وصل و وابسته باشه بلکه میشه گفت تقریبا مستقل هست. من این کتاب رو خیلی دوست داشتم فکت‌ها (حقایق) خیلی خوبی رو گفته که بعضی هاشون باعث شگفتی من و تغییر دیدگاه و نگاهم شد که برای من با ارزش بود. من بیشتر به این کتاب به چشم مقاله های کاربردی و جالب نگاه کردم و این کتاب برای من بسیار راه گشا بود مخصوصا در قرنی که بیشترین مشکل جامعه اضطراب هست و در تمامی رسانه ها از جمله سوشال مدیاهایی که هر روز با اون ها سر و کار داریم بیشترین چیزی که به ما تزریق میشه اضطراب و تو خوب نیستی ها و باید پرفکت و بی نقص باشی ها هست به نظرم این کتاب میتونه بسیار کمک کننده باشه! از مزایای دیگه‌ی این کتاب جدید بودن اون ( به نقل از خود نویسنده نگارش این کتاب در سال ۲۰۱۸ بوده)، روان بودن متن، طولانی نبودن و در آخر بازگو کردن مشکلاتی که نویسنده در زندگی خودش داشته بدون اینکه اون رو بی نقص جلوه بده و تجربیاتش رو به صورت دوستانه و صادقانه بیان کرده که به نظرم میتونه کمک کننده خیلی از افراد باشه با توجه به این سبک زندگی امروزی! اگر مایل به خواندن این کتاب هستید بهتون پیشنهاد میکنم و امیدوارم ازش لذت ببرید و بهتون در زندگی بهتر کمک کنه!
Par.ya
متن واقعا روان هست و ترجمه خوبی داره. خیلی خوانش راحتی داره. طنز خوبی داره قلم نویسنده ولی به نظر من حرف جدیدی نزده. مطالبیه که بارها و بارها دیدم و شنیدیم درباره تکنولوژی ولی متاسفانه کو گوش شنوا ... اگر با دقت مطالعه بشه چراغ هایی رو تو مغز روشن میکنه و تلنگره برای آدم ولی تا وقتی اراده نکنیم و در برابر این تکنولوژی نجنگیم نمیتونیم از خودمون مواظبت کنیم هرچقد هم از این دست کتاب ها مطالعه بشه. خود من به شخصه اواسط کتاب بود که متوجه شدم حتی در حین مطالعه چقدر ناخودآگاه دارم همون رفتارهای اعتیادوارم رو انجام میدم. پس اگر مطالعه اش میکنید با هوشیاری و عمل همراه باش 😊
faflowerz
خواندن این کتاب برای من مثل این بود که تو با یک دوست قدیمی بعد از مدت ها ملاقات میکنی و شروع میکنی درباره ی دغدغه ی ذهنی خودتون درباره ی فضای مجازی ،سرعت گرفتن همه چیز تو دنیای فعلی و مابقی موارد داستان صحبت کنی.
مهدیس 🌙
ساده و روان و در عین حال مفید برای کسانی که در این جهان پر هیاهو دنبال اندکی آرامش هستند. ترجمه هم به نظرم خوب بود⁦☺️⁩💚
sbabayan
کتاب کوتاه ولی اثرگذاری بود. برای من تعریف سایکوگرام به عنوان واحد ارزیابی بار روانی بسیار جالب بود. می توان با تهیه لیستی از دغدغه های روحی و وزن دهی به انها، موارد کم اهمیت را برای کاهش بار روانی روزانه حذف کرد، درست مثل تمیز کردن صفحه دوستام ذهن آدمی هم احتیاج به تمیز کاری و سبک کردن دارد. توصیه می کنم یک بعداز ظهر کتاب را کامل بخوانیم و به کار ببرید.
سپیده
همچین کوتاهم نیستا😅
باران
زیاد باهاش ارتباط نگرفتم. متن یه پراکندگی خاصی داره. شاید ترجمه ش خوب نبوده. نمی دونم. مینیمالیسم دیجیتال رو به عنوان جایگزین معرفی میکنم.
z.gh
خوندنش یه حس خوبی میده که قابل وصف نیست، حتما بخونید👌👌👌
صفحه قبل۱۲۳صفحه بعد