سرزمین مامورهای مخفی؛ داستان‌هایی از پشت دیوار برلین

دانلود و خرید سرزمین مامورهای مخفی؛ داستان‌هایی از پشت دیوار برلین

۴٫۴ از ۲۵ نظر
۴٫۴ از ۲۵ نظر

برای خرید و دانلود   سرزمین مامورهای مخفی؛ داستان‌هایی از پشت دیوار برلین  نوشته  آنا فاندر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

نظرات کاربران

Farid
کتاب جالبیه. مسائل جالبی در مورد اون زمان و چیزهایی تا حالا در مورد اتحاد دو المان نمیدونستم داشت قوی ترین حسی که موقع خوندن این کتاب داشتم این بود که چقدر شبیه کشور ماس. از این لحاظ که مردم هیچ کاره ان و حکومته که اون مردم رو میسازه. المانیها با یه خط از هم دیگه جدا شدن ولی در عرض دو سه دهه عقایدشون کاملا متفاوت شد. مردم همون مردم بودن ولی حکومتها متفاوت. اصلی ترین شباهتش با ایران به نظرم همین قسمتش بود که در عرض یکی دو دهه یهو حکومت چجوری کل فرهنگ مردم عوض کرد. و اینکه چقدر هم توی المان شرقی اشتازی با عشق و وفاداری و عقیده ی راسخ کارش رو انجام میداد. چه شباهتی! در کل جالب بود. پیشنهاد میکنم بخونید
Dentist
این کتاب به طور مستند وقایعی رو شرح میده که در زمان حکومت دولت جمهوری دموکراتیک آلمان در برلین شرقی رخ میداده، زمانی که دیوار بزرگی آلمان رو به دو بخش شرقی و غربی تقسیم میکرده. اشتازی نام سازمانیه که در اون زمان وظیفه ی امنیت کشور رو برعهده داشته و ریزترین جرئیات زندگی مردم رو شنود میکرده و حریم خصوصی اون ها رو به طور کامل نادیده میگرفته، افراد رو به دلایل مختلف زندانی و محدود میکرده و از خروج مردم از کشور جلوگیری میکرده و .... کتاب توسط خبرنگاری روایت میشه که سال ها بعد از نابودی دیوار برلین به اونجا میره و از مردم ساکن برلین شرقی قدیم و همچنین ماموران سابق اشتازی شرح وقایع رو سوال میکنه. بنظرم آلمان تاریخ خیلی ویژه و به خصوصی داره. انواع حکومت های ایدئولوژیک رو به خودش دیده. از حکومت کمونیسم و هیتلر گرفته تا حکومت اشتازی. این کتاب فوق العادست. زیبا، غمگین و به شدت تکان دهنده. به جرئت میگم جز بهترین کتاباییه که تا به امروز خوندم.
baktash99
کتاب مستند نیست. شخصیت ها خیالی هستند. میشه گفت کتاب ترکیبی از تاریخ و داستان پردازی است
Artemis
یک کتاب خیلی خوب که میتونه خواننده رو با شرایطی که توی آلمان شرقی بر مردم حاکم بوده آشنا کنه همیشه دوست داشتم درباره آلمان شرقی اطلاعاتی داشته باشم که این کتاب خیلی خوب تونست عطش منو برای دونستن این موضوع رفع کنه
0
Travis
کتابی مستند که به صورت روان و داستانی نگاشته شده و حقایقی تاریخی درباره زندگی در آلمان شرقی و زیر نظر سرویس اطلاعاتی مخوف آن موسوم به اشتازی را به تصویر می‌کشد. متن و روایت وقایع خسته کننده نیست و اگرچه بر اساس واقعیت نوشته شده اما هنر داستان‌نویسی آنا فاندر قابل تحسین است.
shariati
نصفشو خوندم . خیلی کتاب خوبیه.
ستاره
خیلی خوشم اومد
امین
عالی بود. نگاهی به آلمان شرقی و دیوار برلین از نگاه قربانیان دیوار و سازندگان دیوار. با حداقلِ قضاوت‌های راوی. و متنی را توصیف‌های ظریف و دلنشین که خواننده رو خسته نمیکنه. و صدالبته ترجمه خوب. تشکر از طاقچه.
علی نصرالهی
خیلی خوب بود. عاشق این‌جور کتابهام
✿Farzaneh✿
سرزمین مامورهای مخفی، درباره آلمانِ بعد از جنگ جهانی دوم و شکست نازی هاست.در این زمان بخش شرقی آلمان که تحت حاکمیت نیروهای کمونیسم روس قرار داشت، به مدت ۲۸ سال با دیواری از تمامی جهان جداشد. ابتدا هدف ساخت دیوار محافظت مردم از توطئه های آلمان غربی بیان شد، ولی طولی نکشید که به وسیله ای برای حفاظت حکومت "اشتازی‌" (وزارت امنیت آلمان شرقی) در برابر مردم تبدیل شد. "آنا فاندر" روزنامه نگار استرالیایی در فاصله سال های ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۵ چندین سال در آلمان زندگی میکرد و به دنبال شاهدان و قربانیان و مامورهای حکومت اشتازی بود و با عده ای از آنها مصاحبه کرده و گزارش های خود را ثبت نموده .این کتاب شامل تعدادی از این گزارش ها از زبان فاندر می‌باشد.
✿Farzaneh✿
خواهش میکنم پرنیان جان 😊💞 بله پیشنهاد میکنم حتما بخونی. امیدوارم خوشت بیاد 😇💙
✿Farzaneh✿
ممنون از توجهتون آقای شریعتی 🌷🌱
parnian
تعریف این کتاب را زیاد شنیدم،با این توضیح جامع و کامل حتما باید بخونمش👌ممنون بابت معرفی کتاب فرزانه جان😊🌷
فرهاد
این کتاب وامثال این کتاب نشون میده وقتی به جای انسانیت ، شخص ویا ایدئولوژی مقدس باشد چه بر سر کشور میاید به امید آزادی انسانها از خرافات و شخص پرستی
0
صفحه قبل۱۲صفحه بعد