با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی سه دختر حوا اثر مریم پاک‌ذات

دانلود و خرید کتاب صوتی سه دختر حوا

۴٫۰ از ۳۸ نظر
۴٫۰ از ۳۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی سه دختر حوا  نوشته  مریم پاک‌ذات  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
معرفی نویسنده
عکس الیف شافاک
الیف شافاک
ترکیه‌ای | تولد ۱۹۷۱

الیف شافاک ترک-بریتانیایی زاده‌ی ۲۵ اکتبر ۱۹۷۱ در شهر استراسبورگ فرانسه؛ رمان‌نویس، مقاله‌نویس، سخنران، فعال سیاسی و فعال در حوزه‌ی حقوق زنان و اقلیت‌ها است. شافاک همچنین دارای مدرک دکترای علوم سیاسی است.

شافاک به ...

معرفی کتاب صوتی سه دختر حوا

کتاب صوتی سه دختر حوا نوشته الیف شافاک نویسنده ملت عشق است که با ترجمه مریم پاک‌ذات و صدای مریم طباطبائی‌ها منتشر شده است و ماجرای سه دختر هم‌کلاسی در دانشگاه آکسفورد را روایت می‌کند که اعتقادات کاملا متفاوتی باهم دارند.

درباره کتاب صوتی سه دختر حوا

سه دختر حوا در سال ۲۰۱۶ منتشر شد و بر خلاف کتاب‌های ملت عشق، پنهان، محرم و بعضی کتاب‌های دیگر الیف شافاک، رویکردی عرفانی و فلسفی ندارد. کتاب صوتی سه دختر حوا به کاوش در یکی از مهم‌ترین موضوع‌های روز ما انسان‌های قرن بیست‌ویکم پرداخته است. موضوع تفاوت آرا و عقاید انسان‌ها و تضادها و تنش‌هایی که انسان‌ها بر اثر تحمل نکردن عقاید هم دارند.

شیرین، مونا و پری سه دختر با طرز فکرهای متفاوت مذهبی و عقیدتی هستند که با هم زندگی می‌کنند. پری (دختر سردرگم) شیرین (دختر لائیک) و مونا (دختر مذهبی) در کِش‌وقوس داستان، در دانشگاه آکسفورد باهم آشنا می‌شوند و فضای داستان را به سمت بحث‌های پُرتنشی که در کلاس‌ها یا بیرون از محیط دانشگاه رخ می‌دهد می‌کشانند. در داستان، به سیاست، فلسفه، عشق، دوگانگی‌های شخصیتی و تنش‌های اجتماعی پرداخته شده است.

مهم‌ترین انگیزه‌های نوشتن کتاب صوتی سه دختر حوا برای شافاک، اتفاقاتی است که در سال‌های اخیر در منطقه خاورمیانه رخ داده و بی‌شک کشور ترکیه نیز به شکل مستقیم یا غیرمستقیم تحت‌تأثیر این رویدادها قرار گرفته است. شافاک انسان خاورمیانه‌ای امروز را کم‌تحمل و عصبانی می‌بیند. او تحمل شنیدن صدای مخالف را ندارد. سعی می‌کند عقاید خود را بر دیگران تحمیل کند و در صورت مقاومت فرد مقابل با خشونت جواب او را می‌دهد. شاید هیچ‌کسی بهتر از شافاک نمی‌توانست این رمان را بنویسد. او همراه با مادر دیپلماتش در کشورهای بسیاری زندگی کرده و در سایه این تجربه پربار با فرهنگ‌های مختلف آشنا شده است.

شنیدن کتاب صوتی سه دختر حوا را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

اگر به ادبیات داستانی پرکشش و پر از اتفاق علاقه دارید کتاب صوتی سه دختر حوا را به شما توصیه می‌کنیم. می‌توانید در زندگی تک‌تک این دختران شریک شوید و با آن‌ها همراه شوید.

درباره الیف شافاک

الیف شافاک نویسنده ترک‌تبار فرانسوی است. او در دانشگاه فنی خاورمیانه در انکارا لیسانس روابط بین‌الملل و فوق لیسانس مطالعات زنان و دکتری علوم سیاسی گرفت و اولین کتابش را در سال ۱۹۹۴ منتشرکرد. الیف بعد از تحصیلاتش در دانشگاه میشیگان استخدام شد و در بخش مطالعات خاور نزدیک دانشگاه آریزونا هم فعالیت داشت. او از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹ در روزنامه زمان مطلب می‌نوشت.

شافاک در سال ۱۹۹۸ برای رمان پنهان برنده جایزه رومی (بهترین جایزه ادبیات عرفانی ترکیه) شد و نشان شوالیه را که از مدال های فرهنگی فرانسه است، دریافت کرد. او تا به حال بیش از۱۰ رمان به انگلیسی، فرانسوی و ترکی نوشته است که رمان ملت عشق او در ایران بسیار محبوب است. روابط انسانی،جایگاه زنان و تبعیض‌های جنسی و نژادی از موضوعات مورد علاقه الیف شافاک است.

بخشی از کتاب سه دختر حوا

وقتی‌که پری کوچک بود خانوادهٔ «نعلبنداوغلو» در محله‌ای قدیمی‌نشین در میانه‌های استانبول، در خیابان «شاعر بی‌زبان»، زندگی می‌کردند. از پنجرهٔ باز آن‌ها بوی ماست و موسیر، بادمجان سرخ‌کرده، قهوهٔ تازه‌دم‌شده، «پیده» ای که همین حالا از فر بیرون آمده و عطر روزهای قدیمی همراه با مرکب نم‌خورده داخل می‌شد. آن‌قدر زیاد و نزدیک که همه‌جا را فرا می‌گرفت. این بوها از درز و شکاف مغازه‌ها به داخل خانه‌ها هجوم می‌آورد؛ اما ساکنان محله اصلاً متوجه وضعیت نبودند. فقط غریبه‌ها می‌توانستند این بوها را تشخیص بدهند. گاهی وقت‌ها برای اینکه به جزئیات چیزی یا مکانی پی ببری یا باید «حرفه‌ای» می‌بودی یا بیگانه؛ هرچند هیچ غریبه‌ای به این اطراف سر نمی‌زد و همه همدیگر را می‌شناختند. در میان این همه نزدیکی و رفاقت، همیشه دو اثر میان مردم وجود داشت، یکی مفیدبودن و دیگری مضربودن. همسایه‌ها کمک‌حال یکدیگر بودند و اصول زندگی را با هم تقسیم می‌کردند؛ اما در عین حال چشم همه روی زندگی یکدیگر بود؛ در محیط‌هایی این‌چنینی و با جمود فکری، فرق‌داشتن و تفکر متفاوت پذیرفتنی نبود.

نمای خانه‌ها، مثل قبرهایی که در گورستانی قدیمی کنار هم قرار داشتند، از ریخت و قیافه افتاده بودند و اهالی، که داخل خانه‌ها را حسابی تمیز و آراسته نگه داشته بودند، وظیفه تمیز نگه‌داشتن کوچه‌ها را بر عهدهٔ رفتگران می‌دانستند. همان افرادی که نمی‌گذاشتند کمی خاک به خانه‌هایشان بنشیند در ریختن پوست میوه و آشغال و کاغذ در خیابان‌ها تردید نمی‌کردند. گاه سکوتی خسته‌کننده همه‌جا را فرا می‌گرفت و گاه هم صدای همهمهٔ بچه‌هایی که در خیابان‌ها بازی می‌کردند همه را خسته می‌کرد. در مورد نام عجیب‌وغریب خیابان روایت‌های مختلفی وجود داشت. بعضی‌ها می‌گفتند که قدیم‌ترها شاعری عثمانی در این محل زندگی می‌کرده. آن‌طور که می‌گفتند هنرمند از پاداش دریافتی در ازای شعرهایی که برای قصر فرستاده بود راضی به نظر نمی‌آمد و از این موضوع به سلطان شکایت کرد. البته با خودش قسم خورده بود که برای تنبیه نشدن دیگر دهانش را در این مورد باز نکند.

نظرات کاربران

𝓓𝓻. 𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻
۱۳۹۸/۱۱/۱۱

زنان و اجتماع در سال‌های اخیر نویسنده سرشناس ترک «الیف شافاک» به تالیف کتاب‌هایی پرداخته که بی‌شک معرف فرهنگ، سیاست، آداب و رسوم زادگاهش کشور ترکیه است. این نویسنده سرشناس در سال 2016 کتاب «سه دختر حوا» را روانه بازار کتاب

- بیشتر
بهار قربانی
۱۳۹۹/۰۲/۱۷

من نسخه epub رو خوندن ، کتاب جالبیه،بعضی از جملاتش قابل تامل بود. بحث راجع به خدا ، اعتقادات و باورها...و سه دختر از ملیتهای مختلف با عقاید و دیدگاه های مختلف در برخورد با دین...شیرین بی اعتقاد به دین ،

- بیشتر
mozhgan_mehr
۱۳۹۹/۰۵/۲۱

کتاب متفاوتیه، درمورد سه دختر که یکی معتقد و یکی گناهکار و یکی مردده، اصل داستان درمورد پری مردد هست که در کل زندگیش منفعل عمل کرده و ابراز نظر نکرده و با همین کار به خودش و دیگران ظلم

- بیشتر
کاربر ۱۸۸۵۷۷۴
۱۳۹۹/۰۲/۲۹

این کتاب. را من به شما پیشنهاد می کنم چون خیلی زبیاست 💕💕ممنون از نویسنده و ترجمگر این کتاب 💕💕💞💞💓💓💗💗💖💖

کاربر ۲۰۸hg
۱۴۰۰/۰۶/۰۱

موضوع کتابو دوس داشتم بحث درباره خداوند و اعتقادات دینی ای که افراد مختلف دارند .خیلی از جملاتم زیبا و تاثیر گذار بودند .صدای گوینده ام برای این کتاب به نظرم مناسب بود.

نازیلا
۱۴۰۰/۱۱/۰۶

این کتاب عالیست ، مخصوصا با صدای خانم‌پاکذات ، سپاس من که غرق در داستان شدم ♥️🌺🌹خانم پاکذات خیلی زیبا اجرا کردین من با این کتاب گریه کردم خندیدم ، دلم ضعف رفت ، سپاس فراوان این‌کتاب زیبا و این

- بیشتر
shahabielham9035
۱۴۰۰/۰۲/۱۳

این کتاب و همین طور اکثر آثار الیف شافاک واقعا جالب، جذاب، ملموس، دست یافتنی و آموزنده هستند. کتاب در مورد دختران در سرزمین های اسلامی، نحوه تربیت و شرایط خاص آنهاست، تفاوت هایی که با هم دارند و گاها شرایط

- بیشتر
مینا
۱۳۹۹/۰۹/۲۷

کتاب فوق العاده خوبی در بحث خداوند هستش ،فقط یه انتقاد داشتم که جاهایی عامیانه خونده میشه و جاهایی غیر عامیانه به نظرم جالب نبود

Nazli
۱۴۰۱/۰۷/۲۰

عالیه من کتابشو دارم

کاربر ۵۱۲۳۰۳۹
۱۴۰۱/۰۷/۰۵

کتاب عالیه چندین وچند با باید خواند

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۱۷ ساعت و ۲۱ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۹۵۸٫۱ مگابایت
زمان۱۷ ساعت و ۲۱ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۹۵۸٫۱ مگابایت