۳۱ رمان عاشقانه و جذاب (لیست جدید)

۳۱ رمان عاشقانه و جذاب (لیست جدید)

2019-05-22 23 نویسنده پردیس جلالی
در 18 دقیقه بخوانید

همه‌ی ما به کمی عشق در زندگی احتیاج داریم. تجربه‌ی داستان‌های عاشقانه اما، می‌تواند جایی جز در جهان واقعی اتفاق بیفتد. ما می‌توانیم بخشی از این ماجراها را، لابه‌لای کلمات یک رمان عاشقانه جست و جو کنیم. کتاب‌ها، می‌توانند دستان ما را بگیرند و جذاب‌ترین تصاویر عاشقانه‌ی جهان را نشانمان دهند.

در این یادداشت، با ۳۰ رمان عاشقانه معروف‌ آشنا می‌شویم که ما را با این احساس پیچیده‌ی انسانی آشنا می‌کنند. احساسی که گاهی با شور و شگفتی و گاهی با اشک و آه همراه است. برای دانلود این رمان های عاشقانه کافی است روی دکمه دانلود کتاب در هر بخش بزنید. ما همواره در حال به روزرسانی این یادداشت هستیم. برای همین پیشنهاد می‌کنیم به این یادداشت هر چند وقت یک بار سری بزنید و با کتاب‌های جدیدتر آشنا شوید.

پیشنهاد می‌کنیم اگر به دنبال فهرست معروفی شده معروفی در زمینه رمان‌های عاشقانه هستید، سری به فهرست «۱۰۰۰ رمان عاشقانه به پیشنهاد روزنامه گاردین» بروید. البته این فهرست را هنوز به فارسی ترجمه نکردیم. اما به زودی در وبلاگ طاقچه این فهرست را هم مانند فهرست ۱۰۰ کتاب برتر گاردین ، ۱۰۰ کتاب برتر مجله تایم و ۴۰ کتابی که پیش از مرگ باید خواند؛ به انتخااب روزنامه ایندیپندنت ترجمه خواهیم کرد.

راستی اگر شما هم رمان عاشقامه معروفی خوانده‌اید، فراموش نکنید که در قسمت دیدگاه‌ها نامش را برای ما بنویسید.

پیش از اینکه ادامه یادداشت را بخوانید، پیشنهاد می‌کنیم اپلیکیشن طاقچه را نصب کنید و با کد تخفیف salam اولین کتابتان را با ۵۰ درصد تخفیف از روی طاقچه بردارید.

عشق‌های خنده‌دار


عشق‌های خنده‌دار با سایر رمان‌های عاشقانه‌ای که خوانده‌اید فرق دارد. در این رمان عاشقانه ۴ داستان درباره عشق می‌خوانید. وجه تشابه این ۴ داستان وقوع یک اتفاق احمقانه یا یک شوخی بزرگ است که پایه و اساس آن ماجرای عاشقانه را شکل می‌دهد. درون‌مایه همه این داستان‌ها سایه سنگین فضای امنیتی و سلطه‌گر حکومت کمونیستی آن زمان چک بر زندگی مردم عادی است.

این داستان میلان کوندرا هم مانند سایر داستان‌هایش در ایران با سانسور منتشر شده است. این کتاب عاشقانه را می‌توانید با تهیه اشتراک طاقچه بی‌نهایت، رایگان بخوانید.

همسر خاموش


همسر خاموش ماجرای فروپاشی یک رابطه عاشقانه است. جودی و تاد دو عاشق و معشوق هستند که رابطه‌ای آرام و عاشقانه را در کنار هم به مدت ۲۰ سال داشته‌اند، اما تا به حال به صورت رسمی با یکدیگر ازدواج نکرده‌اند. هر دو از این وضعیت راضی هستند. تا اینکه تاد با دختر جوانی به نام ناتاشا آشنا می‌شود و فکر و هدفش عوض می‌شود. او تصمیم می‌گیرد ازدواج کند و بچه دار شود. وقتی جودی این موضوع را می فهمد همه چیز به کل به هم می‌ریزد.

پیشنهاد می‌کنیم معرفی کامل‌تر کتاب همسر خاموش را در طاقچه بخوانید.

یک ازدواج آمریکایی


روی و سلستیا زوج جوان و سیاه‌پوستی هستند که در آتلانتا زندگی می‌کنند. آن‌ها مدتی بعد از ازدواجشان تصمیم می‌گیرند که به دیدن پدر و مادر روی بروند. اما در میانه راه، روی به زنش می‌گوید پدری که قرار است به دیدنش بروند، پدر واقعی او نیست. همین موضوع باعث می‌شود سلستیا و روی با هم مشاجره کنند. روی از متلی که محل اقامتشان است بیرون می‌زند. در همان موقع به زنی میانسال تجاوز می‌شود و از بد حادثه روی به این موضوع متهم می‌شود که شخص متجاوز بوده! زندگی سلستیا و روی بعد از این شب به کل تغییر می‌کند و رابطه عاشقانه آن‌ها دستخوش تغییراتی می شود. این کتاب با تکیه بر موضوعاتی مانند نژادپرستی، عشق و تجاوز توانست طرفداران زیادی پیدا کند و جوایز مهمی را از جمله جایزه ادبیات داستانی زنان آمریکا را برای نویسنده‌اش به ارمغان آورد. همچنین این کتاب در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفت.

دختری که او می‌شناخت


دختری که او می‌شناخت در باره دختری مبتلا به اوتیسم است که عاشق تنهایی است. او وقتی در جمعی حاضر می‌شود احساس اضطراب و سردرگمی دارد و برای همین حرف‌های اشتباه و پرت‌وپلایی می‌زند. برای همین تنهایی و سکوت را بیشتر از معاشرت با آدم‌های دیگر ترجیح می‌دهد. دوستی ندارد به جز جاناتان. اما از جاناتان ده سالی است که خبری ندارد تا اینکه سر و کلمه او دوباره پیدا می‌شود. شما به جای آنیکا باشید، چه می‌کنید؟ دوباره به خودتان برای برگشتن به عشق اولتان فرصت می‌دهید؟

سیگار شکلاتی

سیگار شکلاتی نام رمانی است از هماپوراصفهانی در ژانر عاشقانه و جنایی. هما پوراصفهانی این روزها در بازار رمان و داستان ایرانی صاحب نام شده و کتاب‌هایش به سرعت در لیست کتاب‌های پرفروش قرار می‌گیرد. شهرت این رمان‌ها تا حدی در گرو حضورشان در سایت‌های دانلود رمان مانند رمان نودوهشتی‌ها  و یک رمان است. البته پس از مدتی پوراصفهانی از همه‌ی طرفدارنش خواست تا این کتاب‌ها را به صورت قانونی هم تهیه کنند.

ماجرای کتاب سیگار شکلاتی درباره شهراد، اردلان و ساراست. شهراد پسر جوانی است که بار سنگین گذشته‌ای تلخ را به دوش می‌کشد. اردلان فردی فداکار است. سارا هم دختری داغ‌دیده با شخصیتی قوی و مستقل است که در پی انتقام‌جویی خود را در باتلاقی بی‌انتها غرق می‌کند.  بین این سه یک مثلث عشقی شکل می‌گیرد.

اگر دوست دارید بقیه آثار هما پور اصفهانی را بخوانید، می‌توانید وارد صفحه زیر شوید:

بیروت ۷۵


بیروت ۷۵ ماجرا ۵ مسافر به نام‌های فرح، یاسمینه، مصطفی، ابوملا و طعان است که از سوریه راهی لبنان هستند، هر یک در پی آرزویی. یکی به دنبال شهرت، یکی برای آزادی، یکی پول و یکی هم عشق.. اما در بیروت، تقدیر غم‌انگیزی تدارک دیده شده است.

تلخ‌ترین و عاشقانه‌ترین داستان بیروت ۷۵ برای یاسمینه اتفاق افتاد. یاسمینه، در پی رها کردن خودش از سنت‌های دست و پاگیر راهی لبنان شد. آنجا با مرد ثروتمندی آشنا می‌شود. به بالینش می‌رود، همه آرزویش این بود که روزی همسر مرد شود. اما اوضاع بر وفق مرادش نمی‌چرخد. گویی سنت‌های سخت‌گیرانه و مرد‌سالارانه همیشه همراه یاسمینه هستند…

گتسبی بزرگ


گتسبی بزرگ ماجرای مرد جوان ثروتمند عاشقی است که برای دیدن دوباره معشوقه‌اش در ویلایش هر هفته مهمانی بزرگ و عجیب و غریبی بر پا می‌کند و از همه جوانان شهر می‌خواهد که به این مهمانی بیایند. تا اینکه با نیک آشنا می‌شود. نیک از اقوام معشوقه اوست و گتسبی از او خواهش می‌کند ترتیب ملاقات او دیزی را بدهد. این رمان عاشقانه حال و هوای آمریکای دهه ۶۰ را هم نشان می‌دهد. زمانی که اوج رونق اقتصادی بود و مردم غرق در شادی‌های عجیب و غریب و مستی بودند.

پیشنهاد می‌کنیم اگر به مطالعه‌ی کتاب‌های جدید علاقه دارید، یادداشت «معرفی رمان‌های جدید سال ۹۹» را هم بخوانید.

بهترین رمان های جدید سال ۹۹
بهترین رمان های جدید سال ۹۹

آدلف


آدلف یک جوان اشراف‌زاده فرانسوی است که تصمیم می‌گیرد بار سفر ببند تا تجربه‌های جدیدی به دست آورد. تا بعد از این ماجراها، بتواند جانشین شایسته‌ای برای پدرش شود. در همین روزها، عاشق دختری به نام النور می‌شود که معشوق یک کنت لهستانی است. هر چقدر زمان می‌گذرد، عشق آدلف به النور کمتر می‌شود، اما نمی‌تواند این رابطه را به راحتی پشت سر بگذارد و آن را تمام کند…

چگونه با پدرت آشنا شدم؟


چگونه با پدرت آشنا شدم داستان طنز و نسبتا کم‌حجمی از مونا زارع است. در این داستان مونا زارع ماجرای زنی را تعریف می‌کند که یک روز صبح تصمیم می‌گیرد شوهر کند. برای همین راه‌های مختلفی را تجربه می‌کند. همه ماجرا را شخصیت اصلی داستان برای دخترش تعریف می‌کند. این کتاب یکی از متفاوت‌ترین رمان‌های عاشقانه ای است که در این یادداشت معرفی کردیم. چرا که تنها داستانی است که با چاشنی طنز روایت می‌شود. در ویدیو زیر معرفی کاملی از این رمان طنز و عاشقانه را می‌توانید مشاهده کنید:

دوستش داشتم


دوستش داشتم روایت زنی به نام کلوئه است که عاشقانه همسرش را دوست دارد. اما کم کم متوجه می‌شود همسرش می‌خواهد او و دختر‌های کوچکشان را ترک کند تا با معشوقه‌اش باشد. کلوئه بعد از این بحران تصمیم می‌گیرد به همراه فرزندانش به ویلای پدر و مادر همسرش در خارج از شهر برود.

آنجا پدر شوهر کلوئه شروع می‌کند به بیان خاطره‌ای از زندگیش و عشقی که تجربه کرده و اشتباهاتی که در آن ماجرا اتفاق افتاده تا با این کارغم و رنج کلوئه را کمتر کند.

تو


تو رمانی با مضمون عاشقانه و جنایی است از کرولاین کپنس. ماجرای این کتاب از این قرار است که جو گلدبرگ کتابفروشی است که عاشق یکی از مشتریانش می‌شود. مشتری دختر جوان و زیبایی است به نام بک گوئینویر که تمام روزمره‌های زندگیش را در توییتر می‌نویسد. این موضوع باعث می‌شود جو از زیر و بم زندگی بک سر در بیاورد… جو با تکیه بر این همه اطلاعاتی که از بک دارد پیش می‌رود و آنقدری عاشق است که برای رسیدن به او هر کاری می‌کند.

من پیش از تو چگونه بودم؟

من، پیش از تو رمانی عاشقانه از جوجو مویز نویسنده انگلیسی است. داستان کتاب درباره‌ی زندگی عاشقانه‌ی لوییزا و ویل است. لوییزا دختر جوانی است که در تامین مخارج خانواده کمک می‌کند. او به تازگی کارش را از دست داده است و حالا به شدت دنبال کار می‌گردد. وقتی آگهی استخدام پرستاری از یک مرد جوان توانخواه را می‌بیند به مصاحبه می‌رود و موفق می‌شود که کار را هم بگیرد. اما از دلیل اصلی استخدام شدنش خبر ندارد. لوییزا حالا پرستار ویل است. ویل به دلیل تصادفی فلج شده است تصمیم گرفته که با خودکشی به زندگی‌اش پایان بدهد. مادرش، که از تصمیم او باخبر است، می‌خواهد با استخدام دختری جوان و زیبا به عنوان پرستار، به زندگی پسرش روح و طراوت ببخشد. اما لوییزا از این قضیه بی‌خبر است.

از روی کتاب من، پیش از تو در سال ٢٠١۶ فیلمی با همین عنوان با بازی امیلیا کلارک و سم کلفلین ساخته شد.

اگر دوست دارید با زندگی و دیگر رمان‌های جذاب جوجو مویز آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم سری به صفحه زیر بزنید:

قسمتی از فیلم سینمایی من پیش از تو را در ویدیو زیر می‌توانید ببینید. این فیلم با بازی امیلیا کلارک، بازیگر معروف سریال بازی تاج و تخت موفقیت بسیاری در گیشه به دست آورد و به سرعت معروف شد.

یک عاشقانه آرام

یک عاشقانه آرام داستانی بلند با حس و حال شاعرانه و لطیف است.  پرش‌های زمانی ندارد و جز در بعضی یادآوری‌ها سیر آن خطی است. زندگی یک زوج را روایت می‌کند که شخصیت اصلی یعنی گیله‌مرد، یک معلم ادبیات است. او فعالیت‌های سیاسی انجام می‌دهد و در یکی از سفرهای خود با دختری آذری به نام عسل آشنا شده و ازدواج می‌کند. گیله‌مرد و همسرش هر سه‌شنبه به دیدار کودک‌های بیمار می‌روند و این‌گونه به قول خود، در کمرکش هفته (سه‌شنبه) از بطالت رها می‌شوند.

در یک عاشقانه‌ی آرام شما با نثری شبیه به شعر روبه‌رو خواهید شد. نویسنده احساسات و عواطف خود را در قالب نامه به همسر خود منتقل می‌کند و از او می‌خواهد که عشق بین آن دو هیچ‌گاه دچار روزمرگی نشود. همان‌جا که می‌گوید: مگذار عشق به عادت دوست داشتن تبدیل شود!

پیشنهاد می‌کنیم اگر به مطالعه در زمینه رمان و داستان علاقه دارید، حتما سری به صفحه «دانلود رمان» طاقچه بزنید و در میان قفسه‌های چرخی بزنید.

جست و جوی عشق دختران خانم بنت در غرور و تعصب

مضمون این رمان عاشقانه معروف حول مفاهیم ازدواج، دارایی، طبقات اجتماعی وخودآگاهی است. خانواده بنت ۵ دختر دارند. دو دختر بزرگتر خانوادهُ دخترانی سنگین و باوقار و دو دختر کوچک خانواده سبک‌سر هستند. در این میان دختر میانی خانواده که چهره نازیبایی دارد، به تحصیل کمالات و آموزش موسیقی می‌پردازد. خانم بنت، که تمام مدت برای چهار دخترش به دنبال شوهری مناسب می‌گردد و برای این هدف، هر کاری می‌کند، نمی‌تواند کنترل تمامی اتفاقات را در دست بگیرد. داستان کاملی از شور و فراق، روایت جین آستین است از عشق الیزابت بنت باهوش و نظم ناپذیر و آقای دارسی جذاب و دست نیافتنی.

بر اساس این رمان ۴ فیلم سینمایی و چندین تئاتر موزیکال در سراسر دنیا ساخته شده است. مشهورترین نسخه آن نسخه‌ای است با بازی کایرا نایتلی در سال ۲۰۰۵.

دانلود کتاب صوتی غرور و تعصب

النور و پارک

النور و پارک اولی رمان در ژانر ادبیات نوجوان است که رینبو راول در سال ۲۰۱۲ آن را نوشته است که قرار است به زودی فیلمی بر اساس آن هم ساخته شود. این رمان دو راوی دارد؛ النور و پارک. النور دختری ۱۶ ساله با موهای قرمز و اندکی چاق است و پارک پسری هم‌سن او و دورگه کره‌ای-آمریکایی است. آن‌ها روزی در سرویس مدرسه همدیگر را می‌بینند. النور شرایط خانوادگی خوبی ندارد، ناپدری همیشه مستی دارد که او، خواهرها و بردارش و مادرشان را آزار می‌دهد. در حمام را از جا کنده و آن‌ها هیچ حریم خصوصی‌ای در خانه ندارند. به حدی فقیر است که مجمور است لباس‌هایش را هزارجور وصله کند و همین موضوع باعث می‌شود بقیه دانش‌اموزان او را مسخره کنند. از طرفی پارک هم با وجود خانواده پر از مهر و محبتی که دارد، از ظاهر آسیایی خودش خجالت می‌کشد. به تدریج دنیای کمیک و موسیقی‌ دهه ۸۰ آن‌ها را به همدیگر نزدیک و نزدیک‌تر می‌کند و پارک عاشق النور می‌شود و النور هم یاد می‌گیرد که پارک را درک کند.

مضامین اصلی این کتاب، علاوه بر عشق، رهایی، خشونت خانگی و تجاوز، کودک‌آزاری، قلدری میان نوجوانان و آزار و اذیت‌های کلامی به واسطه ابعاد نامناسب بدن است. با خواندن این کتاب، داستانی فراتر از داستان عاشقانه میان دو نوجوان می‌خوانید. با اینکه این کتاب در ژانر کودک و نوجوان نوشته شده است، اما برای همه‌ی ما می‌تواند مفید باشد.

مبارزه در راه زندگی، همراه با جنگجوی عشق

جنگجوی عشق، داستان زنی مبارز را روایت می کند. مبارزه ای نه در راه وطن یا عقیده، که در راه نزدیک‌ترین و پرتپش‌ترین مفهوم انسانی: عشق. او که پر است از پرسش‌هایی درباره‌ی رابطه، زندگی، ازدواج و غیره، آن قدر ایستادگی می‌کند تا بالاخره راه خود را پیدا کند.

جین ایر، معلم سرخانه‌ی عاشق

جین ایر، معلمی جوان است که پس از پشت سر گذاشتن سختی‌های زندگی و بزرگ شدن در مدرسه‌ای شبانه روزی، حالا معلم سرخانه‌ی دختری ثروتمند می‌شود تا با پدر همیشه مشغول او، داستانی عاشقانه و پر رمز و راز را آغاز کند. تاکید اصلی این رمان بر مضمون تغییر اخلاقی و روحی فرد است.

بر اساس این رمان عاشقانه آثار سینمایی، سریال و تئاترهای بسیاری ساخته شده است. همچنین چند رمان با اقتباس از مفاهیم این داستان نوشته شده‌اند.

ما تمامش می‌کنیم


گاهی اوقات، کسی که دوستت دارد، بیش از همه آزارت می‌دهد

داستان این رمان عاشقانه درباره لیلی، دختری ۲۳ ساله است که رابطه‌ای پیچیده با پدرش داشته و اکنون که او از دنیا رفته است، به درخواست مادرش باید در مراسم تشییع جنازه سخنرانی کند. لیلی درباره پدرش می‌گوید: «به عنوان دخترش، دوستش داشتم اما به عنوان یه انسان، ازش متنفر بودم.» و دلیل تنفر لیلی از پدرش این بود که او وقتی عصبانی می‌شد، مادرش را کتک می‌زد. البته پدرش بعد از آن تلاش می‌کرد تا کارش را جبران کند اما موضوع اصلی همچنان پابرجاست و این موضوع روی لیلی تاثیر زیادی می‌گذارد.

بعد از سخنرانی در مراسم تشییع جنازه، لیلی احساس بدی پیدا می‌کند، و برای تخلیه احساساتش به پشت‌بام خانه‌ای پناه می‌برد. لیلی روی لبه پشت‌بام ایستاده و به پایین نگاه می‌کند. در مورد مرگ فکر می‌کند اما قصد خودکشی ندارد. در ادامه رایل کینکیدکه جراح مغز و اعصاب است به پشت‌بام می‌آید و وقتی می‌بیند دختری لبه ساختمان ایستاده است، فکر می‌کند دختر قصد خودکشی دارد و تلاش می‌کند با صحبت کردن او را از انجام هر کار احمقانه‌ای منصرف کند. لیلی هم که قصد انجام کار احمقانه‌ای ندارد گفت‌وگو با رایل را آغاز می‌کند و همین دیدار عجیب در پشت‌بام خانه‌ای در بوستون شروع یک رابطه عاشقانه و پیچیده است.

عشق و ژلاتو

لینا در حال گذراندن تعطیلات تابستانی در توسکانی است، اما از این لحظات لذت نمی‌برد. چرا که او فقط به  این دلیل راهی ایتالیا شده که آخرین آرزوی مادر در حال مرگش را برآورده کند. او آنجاست که پدرش را پیدا کند، اما چه پدری؟ پدری که در این ۱۶ سال زندگیش، کنار او نبوده. همه چیزی که لینا می‌خواهد این است که زودتر به خانه برگردد. اما زمانی که دفترچه خاطرات دوران جوانی مادرش را پیدا می‌کند، تصمیمش عوض می شود. او می‌فهمد مادرش در دوران جوانی در ایتالیا و در همان نقطه‌ای که او الان هست، بوده و برای همین تصمیم می‌گیرد تمام خاطره‌های مادرش را با پیدا کردن مکان‌های آن زنده کند. او تازه با دنیای جادویی  ایتالیا و شهرهایش آشنا می شود که ردپای مادرش را در گوشه گوشه آن می‌تواند ببیند و در نهایت رازی را کشف می‌کند و دوباره مادرش را، پدرش را و حتی خودش را می شناسد.

مردم اغلب به خاطر عشق و ژلاتو راهی ایتالیا می شوند، اما گاهی چیزی بیشتر به دست می‌آورند. این کتاب، داستانی فرا تر از یک رمان عشقی ساده است. پیشنهاد می‌کنیم حتما خواندن آن را در برنامه‌تان قرار دهید.

پیشنهاد می‌کنیم یادداشت «معرفی رمان های پرطرفدار سایت طاقچه» را هم بخوانید.

احتمال عشق در نگاه اول چقدر است؟

هدلی دختر نوجوانی است که پدر و مادرش از یکدیگر جدا شده‌اند و حالا او به لندن برای مراسم ازدواج مجدد پدرش دعوت شده است. این موضوع باعث می‌شود هدلی آن‌قدر که باید، از زندگی لذت نبرد و پر از حس تنفر باشد.

اما عشق کاملا مرموزانه وارد زندگی هدلی می‌شود و او در هواپیما با اولیور آشنا می‌شود و زندگیش رنگ و بویی تازه پیدا می‌کند.

نکته مهم درباره این رمان عشقی این است که حق کپی‌رایت این کتاب را نشر نوین خریده استو این کتاب جزو معدود کتاب‌هایی در این ژانر است که به صورت کاملا قانونی و بر اساس قانون کپی‌رایت در اختیار خوانندگان قرار گرفته است.

رازی که در چشم‌هایش پنهان است

کتاب چشم‌هایش از آثار معدود زبان فارسی است که در مرکز آن یک زن با تمام عواطف و ارتعاشات روانی و ذهنی قرار گرفته است.  استاد ماکان- نقاش بزرگ -که یک مبارز سیاسی علیه دیکتاتوری رضا شاه است، در تبعید می‌میرد. یکی از آثار باقی‌مانده از او پرده‌ای است به‌نام چشم‌هایش؛ چشم‌های زنی که گویا رازی را در خود پنهان کرده است.

راوی داستان که ناظم مدرسه و نمایشگاه آثار استاد ماکان است، سخت کنجکاو است راز این چشم‌ها را دریابد. بنابراین سعی می‌کند زن در تصویر را بیابد و از ارتباط او با استاد ماکان بپرسد. پس از سال‌ها، ناظم زن مورد نظر را می‌یابد و در خانه او با هم گفت‌وگو می‌کنند. زن به او می‌گوید که او دختری از خاندانی ثروتمند بوده و به خاطر زیبایی‌اش توجه مردان بسیاری را جلب خود می کرده اما آن‌ها برای او سرگرمی‌ای بیش نبودند و تنها استاد ماکان بود که توجهی به زیبایی و جاذبه‌اش نداشته است.

کتاب چشم‌هایش از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین آثار داستانی فارسی معاصر است. اگر به دنبال اثری خوب و قوی از نویسندگان مطرح می‌گردید، خواندن کتاب چشم‌هایش برایتان جذاب است.

چشم‌هایش یکی از معروف‌ترین رمان‌های ایرانی عاشقانه است. در یادداشت « حس ناب عاشقی با خواندن و شنیدن ۶ رمان عاشقانه ایرانی» این کتاب را به همراه چند رمان پرطرفدار عاشقانه دیگر معرفی کردیم.

روایت موازی در ملت عشق

ملت عشق کتابی است پرفروش در ترکیه و البته ایران. شاید پیش از منتشر شدن این کتاب در ایران و استقبال بی‌نظیر از آن کمتر کسی الیف شافاک نویسنده ترک تبار آن را می‌شناخت. کتاب ملت عشق روایتی عارفانه از همه‌ی زندگی است و نه فقط عشق. روایتی که در رفت و برگشت‌های پی‌درپی در زمان حال و گذشته به خواننده ثابت می‌کند که درک زندگی ورای زمان و مکان و حتی سن و سال است.

داستان ملت عشق در دو خط زمانی اتفاق می‌افتد. اولی در قرن هفتم هجری در قونیه دنبال می‌شود. زمانی که مولانا به عنوان عالمی بزرگ در شهر قونیه میان مردم شناخته می‌شد و مردم و طبقه‌ی حاکم برای او احترام بسیاری قائل بودند. از طرفی شمس در آستانه‌ی چهل سالگی احساس می‌کند به زودی از دنیا می‌رود و می‌خواهد از چهل قانون عشقی که در زندگیش درک کرده برای کسی بگوید. دیدار میان صوفی و عالم و ماجراهایی که در این میان میفتد خواننده را تا آخر داستان درگیر می‌کند.

دومین روایت داستان  در ۱۴ قرن بعد دربوستون آمریکا اتفاق می‌افتد. زمانی که اللا روبینشتاین در آستانه‌ی چهل سالگی است و به تازگی ویراستاری کتابی را پذیرفته است. اللا درگیر نوعی رخوت و روزمرگی است و زندگیش از جنبه‌های متفاوت با مشکلاتی روبروست اما این کتاب که «چهل قانون عشق» نام دارد و در واقع همان ماجرای دیدار شمس و مولاناست، به شدت زندگی او را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

الیف شافاک این دو روایت را با رفت و برگشتی ماهرانه به یکدیگر پیوند می‌دهد. تا حدی که برای لحظاتی حتی خواننده متوجه تغییر زمان نمی‌شود. اینکه عشق چگونه می‌تواند در هر زمانی بی هیچ کم و زیادی زیرِ زندگی کسی را رو کند، در کتاب ملت عشق محور داستان است.

الیف شافاک در این کتاب از تغییری صحبت می‌کند که عشق در زندگی انسان‌ها ایجاد می‌کند. از معنایی که به واسطه‌ی تجربه‌ی عشق انسان‌ها در زندگیان می‌توانند درک کنند.

پیشنهاد می‌کنیم یادداشت « چرا باید کتاب ملت عشق را بخوانیم؟ » را هم بخوانید. در این یادداشت علاوه بر معرفی کتاب ملت عشق، کتاب‌هایی مشابه با ملت عشق را هم معرفی کرده‌ایم.

زندگی واقعی در سیر عشق

ربیع و کرستن کم کم می‌آموزند، که پس از عشق پرشور اولیه، تجربه‌ی زندگی واقعی را در پیش رو دارند و این خود چالش بزرگی است، که عشق بزرگ‌تری را می‌تواند در پی داشته باشد.

سیر عشق در ۵ فصل نوشته شده است. فصل‌های آن عبارتند از رمانتیسم، از آن پس، فرزندان، بی‌وفایی و فرار از رمانتیسم. این کتاب به کمک مفاهیم فلسفی و روانشناسی عشق را تعریف کرده است.

همانطور که گفتیم، سیر عشق اثر آلن دوباتن است. پیشنهاد می‌کنیم یادداشت «معرفی بهترین کتاب‌های آلن دوباتن» را هم بخوانید. در این یادداشت درباره آلن دوباتن و مدرسه زندگی او گفتیم.

کتاب سیر عشق شباهت بسیاری به دیگر اثر آلن دوباتن، یعنی «جستارهایی درباب عشق» دارد. پیشنهاد می‌کنیم این کتاب را هم بخوانید. همچنین کتاب «بار هستی» از میلان کوندرا هم نمونه خوبی از نگاه به عشق در این سبک است.

مدت کوتاهی برای عشق ورزیدن در اشتباه در ستاره‌های بخت ما

این کتاب، آشنایی و رابطه‌ی عاشقانه‌ی دو نوجوان درگیر بیماری سرطان را روایت می‌کند که در طول داستان، کم کم به یکدیگر نزدیک می‌شوند و برای پیدا کردن کورسویی از امید، شانه به شانه‌ی یکدیگر می‌جنگند. بر اساس این داستان در سال ۲۰۱۴ فیلمی ساخته شده است.

کتاب اشتباه در ستاره های بخت ما در لیست «بهترین کتاب‌های جهان به انتخاب سایت گودریدز» هم قرار دارد. پیشنهاد می‌کنیم این یادداشت را هم بخوانید.

پنج قدم فاصله

کتاب پنج قدم فاصله نوشته ریچل لیپینکات در سال ۲۰۱۸ منتشر شد و در سال ۲۰۱۹ فیلمی با اقتباس از این رمان به روی پرده سینماها رفت که با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد.

داستان این کتاب راجع به دختر و پسر جوانی است که مبتلا به بیماری ژنتیکی یکسانی هستند و در جریان معالجه خود، در بیمارستان با هم آشنا می‌شوند. استلا و ویل که هر دو به بیماری فیبروز کیستیک مبتلا هستند کم‌کم به‌هم علاقه‌مند می‌شوند، اما ویل دچار یک بیماری خطرناک دیگر هم هست و فقط چند سالی بیشتر زنده نمی‌ماند. پرستاران به استلا توصیه می‌کنند که به ویل نزدیک نشود و فاصله‌اش را با او حفظ کند، در غیر این صورت او نیز به بیماری ویل و سرنوشت او دچار می‌شود.

اما ماجرا جور دیگری پیش می‌رود و آن دو روز به روز بیشتر به‌هم علاقه‌مند می‌شوند.

کتاب پنج قدم فاصله داستانی عاشقانه را روایت می‌کند که می‌تواند هر کسی را به خود جذب کند، در دل این ماجرای عاشقانه موضوع تلخ بیماری‌های خاص مطرح می‌شود که خیلی‌ها در واقعیت از آن رنج می‌برند.

نویسنده این کتاب را به بیماران، خانواده‌هایشان و کادر پزشکی که روزانه و باشجاعت تمام با بیماری فیبروز کیستیک می‌جنگند و با آن زندگی می‌کنند تقدیم کرده‌است.

این کتاب در بهار و تابستان ۹۸ جزو کتاب های پرفروش شده است.

مادام بوواری و عشق به کتاب‌ها

رمانی با سبک واقع‌گرا که بر مضمون تفاوت جهان ذهنی و دنیای واقعی و تاثیر آن بر کیفیت زندگی فرد تاکید دارد. اِما بوواری، زنی رویا زده است که نمی‌تواند از جهان کتاب‌ها خلاصی پیدا کند. او که با پزشکی معمولی و منفعل ازدواج کرده، آن‌قدر در رویاهای برآمده از رمان‌های عاشقانه غرق می‌شود که بدون ماجرایی پرشور، توان بازگشت به زندگی خسته کننده‌ی خود را ندارد.

بر اساس این رمان نیز ۸ نسخه فیلم و سریال ساخته شده است. جدیدترین آن‌ها در سال ۲۰۱۴ توسط سوفی برتز کارگردانی شده است.

دانلود کتاب صوتی مادام بواری 

تصادف هیجان‌انگیز شب‌های روشن

پسری تنها و پرشور، در خیابان قدم می‌زند و در پی عشق می‌گردد. ناگهان با دختری مواجه می‌شود که مدت‌هاست سر قراری می‌رود که هیچ‌گاه به سرانجام نمی‌رسد. این دو، با یکدیگر همراه می‌شوند تا داستانی دیگر، بیرون از سرنوشتشان، بسازند.

با اینکه داستان کتاب نسبت به شاهکارهای دیگر داستایوفسکی بسیار کوتاه است، اما توانست شهرت زیادی به دست آورد. کتابی که خود داستایفسکی آن را «رمان احساساتی از خاطرات یک خیالاتی» می‌خواند.

پیشنهاد می‌کنیم این کتاب را با ترجمه‌ی شیوا و روان سروش حبیبی بخوایند که این کتاب را از زبان روسی ترجمه کرده است.

در سراسر دنیا از این داستان نه فیلم ساخته شده است. در ایران نیز در سال ۱۳۸۱ توسط فرزاد موتمن فیلمی با همین نام ساخته شده است.

چه کسی نمی‌تواند بگوید که دوست داشتم کسی جایی منتظرم باشد

این رمان عاشقانه مانند دیگر آثار آنا گاوالدا، مجموعه‌ای از دوازده داستان کوتاه عاشقانه، با محوریت جست و جوی عشق و نیاز به دوست داشتن و دوست داشته شدن است.

دانلود کتاب صوتی دوست داشتم کسی جایی منتظرم باشد

جان دادن عشق در عشق سال های وبا

ماجرا از دلدادگی دو جوان آغاز می شود و روابط و نامه‌های پنهانی پرسوز و گدازشان. دوریِ کوتاهی اما، دختر را از معشوقش دلزده می‌کند و معشوق، این عشق را تا انتها همراه با خود به سفری دور و دراز می‌برد.

در سال ۲۰۰۷ فیلمی با همین نام به کارگردانی مایک نیوول و بازی خاویر باردم ساخته شده است.

دانلود کتاب صوتی عشق در زمان وبا

به دست آوردن عشق و چیزهای دیگر

داستان، روایتگر سرگذشت هانی یادگاری است که عاشق دختری معمولی می‌شود و می‌بیند که برای ادامه‌ی ماجرا، تنها عشق کافی نیست و پای «چیزهای دیگر»ی در میان است که او را وا می‌دارند خود را به دردسر بیاندازد. مستور برای روایت خود از فضاهای شهری نام آشنا استفاده کرده است.

چوب نوروژی در دانشگاه ژاپنی

داستانی سراسر دانشجویی که در اعتراضات دهه‌ی ۱۹۶۰ ژاپن می‌گذرد. تورو، دانشجویی است که بعد از خودکشی دوست صمیمی‌اش، به دختری بسیار نزدیک و عاشق او می‌شود.

نام این کتاب برگرفته از نام آهنگی از گروه «بیتلز» است. برخی این کتاب را داستان زندگی خود موراکامی می‌دانند. اما او این موضوع را انکار کرده است.

در یادداشت «هاروکی موراکامی؛ از سوکورو تازاکی بی‌رنگ تا سامسای عاشق» نیز بسیاری از آثار موراکامی از جمله چوب نروژی را معرفی کرده‌ایم.

عشق بدون جغرافیا، در همراهی با دختری از پرو

این کتاب، ما را با ریکاردوی عاشق همراه می‌کند که به دنبال عشق زندگی‌اش یا همان «شیلیایی کوچک»، جهان را می‌گردد و این دختر عجیب و غریب را با سرنوشت طنزآلودش، در موقعیت‌های مختلف، دنبال می‌کند.

آشنایی آنان در زمانی آغاز شد که این دختر، نوجوان ساده‌ای بود که تنها دغدغه عشق را داشت. اما چندی بعد او به صف چریک‌های مبارز در کوبای فیدل کاسترو می‌پیوندد و ماجرا آغاز می‌شود.

این‌ها تنها ۲۰ مورد از هزاران رمان عاشقانه است که ممکن است در طول زندگی، شانس خواندنشان را داشته باشیم. اما حقیقت این است که هر چقدر هم که لا به لای کلمات عاشقانه گم شویم، واقعیت ماجراجویی در عشق، چیز بزرگ‌تری است. کتاب را که بستید، دست بجنبانید و برای زندگی عاطفیتان کاری کنید. به قول حافظ: «عاشق شو ار نه روزی کار جهان سر آید…»

 

برای دانلود کتاب‌های معرفی شده در این یادداشت چه کارهایی باید بکنیم؟

ابتدا لازم است گزینه «دانلود کتاب» را در که در پایین تصویر جلد کتاب‌هاست انتخاب کنید. سپس وارد صفحه توضیحات کتاب‌ها در سایت طاقچه می‌شوید. بعد از آن می‌توانید در آنجا با کد نخفیف salam کتاب مورد علاقه‌تان را با ۵۰ درصد تخفیف به شرط خرید اولی بودن، تهیه کنید. بعد از خرید کتاب، مستقیما وارد قسمت کتاب‌های من در اپلیکیشن طاقچه می‌شود و شما می‌توانید در هر زمان و مکانی کتابتان را بخوانید.

کتاب‌های معرفی شده در این لیست بر چه اساسی انتخاب شده‌اند؟

ما در این لیست سعی کردیم مجموعه‌ای از محبوب‌ترین رمان های عاشقانه میان کاربران طاقچه را انتخاب کنیم و آن‌ها را معرفی کنیم. معمولا هر چند وقت یک بار این یادداشت را به روز می‌کنیم. برای همین خیلی از کتاب‌های جدید و پرفروش هم در میان کتاب‌های این فهرست دیده می‌شود.

آیا می‌توانیم ما هم رمان‌های عاشقانه مورد علاقه‌مان را به این فهرست اضافه کنیم؟

بله. اگر رمانی عاشقانه خوانده‌اید که در این فهرست معرفی نشده، حتما در قسمت دیدگاه‌های این یادداشت نامش را بنویسید تا پیشنهادتان توسط تیم محتوای طاقچه دیده شود و در آینده به یادداشت اضافه شود. همچنین نظر شما برای همه کاربران طاقچه قابل مشاهده است.

بهترین سایت برای دانلود رمان کدام است؟

در حال حاضر سایت‌های زیادی برای دانلود رمان به صورت قانونی وجود دارند. یکی از این سایت‌ها، سایت طاقچه است. مزیت استفاده از طاقچه این است که کتاب‌ها در آن به صورت epub وجود دارند و برای مطالعه آن‌ها در گوشی موبایل شما می‌توانید به راحتی نوع و اندازه فونت را تغییر دهید و با این کار بیشتر مراقب چشمانتان باشید.

(695,428 بازدید تا امروز)