با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شوخی‌های کیهانی

دانلود و خرید کتاب صوتی شوخی‌های کیهانی

۳٫۵ از ۴ نظر
۳٫۵ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی شوخی‌های کیهانی  نوشته  ایتالو کالوینو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی شوخی‌های کیهانی

ایتالو کالوینو ، نویسنده فراواقع‌گرا و سمبلیست ایتالیایی در کتاب «شوخی‌های کیهانی»‌اش به شکلی طنزگونه مسایل علم فیزیک و روز را مطرح کرده و به شوخی با این مسائل جدی پرداخته که منجر به بیدار شدن دیدگاه متفاوتی نسبت به علم فیزیک در انسان می‌شود. مسائلی نظیر مباحث نشانه‌شناسی، فرم و ساختارگرایی، تکامل و نظریه فرگشت، نظریه مه‌بانگ و بسط و انبساط سیارات و اجرام آسمانی در فضا، عدم قطعیت و فیزیک کوانتومی و به دنبال آن قوانین متفاوت و نامتعارف زیرهسته ای و... که همه این‌ها گرچه در ابتدای امر در حد یک نازک‌اندیشی و شوخی کوچک جلوه می‌کنند ولی در دل خود تلخی عمیق ناشی از رویت واقعیت بیرونی زندگی بشری زیر ذره بین بی تعارف علم‌ را به دنبال دارند که در انتهای هر یک از داستان‌ها به‌شدت حیرت مخاطب بر می‌انگیزد و او را با همه محدودیت‌هایش محصور در وضع بشری تنها می‌گذارد. ترجمه خوب فرزام پروا و صدای گرم و لحن طنز میلاد فتوحی نیز در این کتاب صوتی، شنیدن«شوخی‌های کیهانی» را دلپذیرتر می‌کند. کالوینو در طول حیات ادبی خود در ژانرها و انواع گوناگون ادبی نوشته است. مشخصه بارزِ نوشته‌های او از هر سنخی که باشد (کالوینویی) بودن آنهاست چرا که سبک و سیاق خاص او در تمامی آثارش به چشم می‌خورد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
Hadi pha
۱۳۹۸/۰۳/۱۱

باید آشنایی نسبی با مطالب فیزیک داشته باشید در غیر اینصورت متوجه نمی شوید

alef zed
۱۳۹۹/۰۲/۲۹

تخیل محض... نه می تونم بگم پشیمونم از خوندنش و نه می تونم بگم راضی ام

𝓓𝓻. 𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻
۱۳۹۸/۱۲/۰۲

شوخی با فیزیک ایتالو کالوینو در کتاب «شوخی‌های کیهانی» به شیوه همیشگی در نگارش‌هایش به شکلی طنزگونه مسایل علم فیزیک و روز را مطرح کرده و به شوخی با این مسائل جدی پرداخته که منجر به بیدار شدن دیدگاه متفاوتی نسبت

- بیشتر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۶ ساعت و ۱۷ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۳۴۷٫۰ مگابایت
زمان۰۶ ساعت و ۱۷ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۳۴۷٫۰ مگابایت