با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هزار و یک شب (نسخه کامل دفتر پنجم)

دانلود و خرید کتاب صوتی هزار و یک شب (نسخه کامل دفتر پنجم)

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی هزار و یک شب (نسخه کامل دفتر پنجم)  نوشته  عبداللطیف طسوجی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی هزار و یک شب (نسخه کامل دفتر پنجم)

کتاب صوتی هزار و یک شب (نسخه کامل دفتر پنجم)، اثری گرانبها نوشته عبداللطیف طسوجی است که با صدای آسمان مصطفایی منتشر شده است. این کتاب شامل شب‌های ۱۶۲ تا ۲۱۱ است.

درباره کتاب هزار و یک شب

داستان‌های هزارویک شب روایت پادشاهی است که بعد از خیانت همسرش دچار جنون می‌شود و هر شب با دختری ازدواج می‌کند و صبح او را می‌کشد. تا اینکه دختر وزیر «شهرزاد» با داستان‌گویی خوی وحشی او را رام می‌کند. کتاب هزار و یک شب اولین نمونه قصه‌درمانی در تاریخ بشر است. 

در این داستان‌های شگفت و زیبا مضامینی همچون عشق، آزادی، عدالت، ایثار و جوانمردی در کنار آداب و سنن کهن ملل مختلف تصویر شده‌اند. در مجموعه هزارویک شب، هربار شما را با یکی از قصه‌های پر راز و رمز شهرزاد قصه‌گو همراه می‌کنیم.

پیشینه داستان‌های هزار و یک شب به هندوستان پیش از دوران هخامنشی بازمی‌گردد و قبل از یورش اسکندر به ایران، به فارسی باستان ترجمه شده است. بعدها در قرن سوم هجری که بغداد مرکز علم و ادب شد؛ این کتاب از پهلوی به عربی برگردانده شد و اصل پهلوی آن از میان رفت. نام ایرانی این اثر «هزار افسان» بوده است که در عربی به «الف خرافه» و سپس «الف لیلة» و در زمان خلفای فاطمی مصر به «الف الیلة و لیلة» درآمده است. پس هزارویک شب سه نسخه داشته است، نسخه هندی سانسکریت، نسخه عربی و نسخه فارسی.

هزارویک شبی که اکنون در دست ما است ترجمه ملا عبدالطیف طسوجی و مربوط به زمان محمدشاه قاجار است که میرزامحمدعلی سروش اصفهانی اشعاری به فارسی برای داستان‌های آن سروده‌ است. نام هزارویک شب هم از زمان ترجمه طسوجی برای این اثر در ایران رایج شد. این کتاب در زبان‌های دیگر با نام شب‌های عربی مشهور است. 

شنیدن کتاب هزار و یک شب (نسخه کامل دفتر پنجم) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات کهن و قصه‌های پریان پیشنهاد می‌کنیم.  

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۴ ساعت و ۳۹ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۳۵۹٫۹ مگابایت
زمان۰۴ ساعت و ۳۹ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۳۵۹٫۹ مگابایت