با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بی‌سوادی که حساب و کتاب سرش می‌شد

دانلود و خرید کتاب بی‌سوادی که حساب و کتاب سرش می‌شد

۴٫۰ از ۴۱ نظر
۴٫۰ از ۴۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بی‌سوادی که حساب و کتاب سرش می‌شد  نوشته  یوناس یوناسون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب بی‌سوادی که حساب و کتاب سرش می‌شد

«بی‌سوادی که حساب و کتاب سرش می‌شد» نوشته یوناس یوناسُن ( - ۱۹۶۱ )، روزنامه نگار و نویسنده سوئدی و خالق اثر مشهور «پیرمرد صدساله‌ای که از پنجره بیرون پرید و ناپدید شد» است.

یوناسن در این رمان ماجرای یک دخترِ اهلِ آفریقای جنوبی را روایت می‌کند که در دورانِ نژادپرستی حکومتِ این کشور طی ماجرایی یاد می‌گیرد بمب اتم درست کند.

رمان با مهاجرت این دختر به سوئد و اتفاق‌ هایی عجیب ادامه پیدا می‌کند که به شدت طنزآلود و در عین‌ حال تاریخی است.

یوناسن که داستان‌ نویسی را دیر آغاز کرد، خیلی زود به شهرت دست یافت. او با تکیه بر آدم ‌ها وماجراهای تاریخی، به ساختنِ فضاهایی می‌پردازد که انواعِ تناقض‌های رفتاری و جنونِ روایی موجود در آن باعث شده او را صاحبِ نوعی جدید از ادبیاتِ طنز بدانند.

«بی‌سوادی که حساب و کتاب سرش می ‌شد» پُر است از این خرده ‌روایت‌ها: کمونیستی که زیرِ مجسمه لنین له می‌شود. نیروهای پلیسی که در درگیری با یک انبارِ بالشِ خالی تلفات می‌دهند! مردی که تمامِ عمرش برای نابودی سلطنت در سوئد نقشه می‌کشد و دو جاسوسِ اسرائیلی که دست ‌آویز یک اشتباهِ پستی قرار گرفته ‌اند... اشتباهی که بمبی مخفی را به جای چند کیلو گوشتِ خشک به سوئد می ‌فرستد!

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳۴)
محمد جواد
۱۳۹۹/۰۹/۰۸

این اثر اصلا در حد و اندازه های کتاب "پیرمرد صدساله..." این نویسنده نیست. مخصوصا صد صفحه آخرش که داشت حوصله ام رو سر می برد.

a soul
۱۳۹۸/۰۳/۰۵

توی ذهنم ادم هایی که تاریخ رو تعریف میکنن ادم های خشک و عصا قورت داده ای ان که با یه کت شلوار ، شق و رق جلوی تخته سیاه وایستادن و هیجان انگیزترین درس جهان رو به کسل کننده

- بیشتر
Tahereh
۱۳۹۸/۰۵/۰۳

🔴دختری که پادشاه سوئد را نجات داد از یوناس یوناسن 🔴 کتابی که ارزش یک بار خوانده شدن را دارد، ولی خواندن آن مشروط هست به داشتن دو مورد، اول زمانی که قرار است به ذهنتان استراحت بدهید،‌ مثلا بعد از

- بیشتر
هانا F
۱۳۹۷/۰۶/۱۴

داستان قشنگیه که بعضی اوقات باعث می شه با صدای بلند بخندی و بعضی اوقات بخاطر حماقت شخصیت ها عصبانی بشی و فریاد بزنی . این رمان با اسم دختری که پادشاه سوءد را نجات داد هم چاپ شده .

Dentist
۱۳۹۷/۰۱/۲۵

اخیرا هر کتابی رو که شروع به خوندنش میکردم به قدر کافی جذاب نبود، واسه همینم کلی کتاب نصفه و نیمه دارم. دیشب قبل از خواب شروع به خوندن این کتاب کردم و قصد داشتم فقط چند صفحشو بخونم. به

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۳)
در این دنیای بد هیچ‌‌چیز جاودانی نیست، حتا نگرانی‌‌های ما. چارلی چاپلین
کاربر ۱۲۳۶۷۲۳
یک سال بعد موفق شد با کمک نیروهای پلیس تحتِ‌امرش، شرورترین فرد را دستگیر کند نلسون ماندلا، سرکرده‌‌ی گروه تروریستیِ ANC. ماندلا به حبس ابد محکوم شد و او را به زندانی در حوالی کاپ‌سیتی فرستادند تا آن‌‌قدر آن‌‌جا بماند تا بپوسد.
خورشید
و بعد وقت جوان‌گرایی در حزب میانه‌‌روها فرا رسید. فردریک راینفلدت را از یخچال بیرون آوردند، یخش را باز کردند و در 25 اکتبر سال 2003 به ریاست حزب برگزیدند.
مهشید
بازارِ کار افریقای جنوبی در وهله‌ی اول نیازی به یک دخترک ده‌ساله‌‌ی بی‌سواد نداشت. در وهله‌ی دوم هم نداشت. در ثانی در این قسمت از سووتو اصلاً بازارِ کاری وجود نداشت، در واقع اصلاً کسی نبود که قادر به کار کردن باشد.
fatemeh
تفاوت بین نبوغ و حماقت این است که نبوغ حدومرز دارد.
mary
به او ثابت شده که سیستم شاهنشاهی اختراع شیطان است و باید ریشه‌‌کن شود.
خورشید
در این دنیای بد هیچ‌‌چیز جاودانی نیست، حتا نگرانی‌‌های ما. چارلی چاپلین
Aa
لازم نیست آدم همه‌‌چیز را بداند. به پشتوانه‌‌ی نمره‌‌های خوب، پدر، و با سوءاستفاده‌‌ی تمام از توانایی سایر افراد، می‌‌شد به‌راحتی به قله صعود کرد
Aa
سفید، زمانی به دست بردگان سیاه‌پوستی ساخته شده بود که آن‌‌ها را از افریقای نومبکو با خود به بردگی برده بودند.
خورشید
زندگی لازم نیست راحت باشد، مشروط بر این‌‌که پُرمحتوا باشد. لیزه مایتنر
daneshmand74

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۲۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۲۹-۴۵۱-۷
تعداد صفحات۴۲۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۲۹-۴۵۱-۷