با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چیزی درباره‌ی جرجی

دانلود و خرید کتاب چیزی درباره‌ی جرجی

۴٫۳ از ۴۰ نظر
۴٫۳ از ۴۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چیزی درباره‌ی جرجی  نوشته  لیزا  گراف  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب چیزی درباره‌ی جرجی

«چیزی درباره‌ی جرجی» نوشته لیزا گراف( -۱۹۸۱)، نویسنده آمریکایی ادبیات کودک است. جرجی متوجه شده که درباره همه اطرافیانش یک چیزی وجود دارد. مثلا جینی جغله یک دوست خسته کننده است و یا اندی یک ایتالیایی تمام عیار است که البته بهترین دوست جرجی نیز هست. اما درباره جرجی چه چیزی وجود دارد؟ چیزی که درباره جرجی وجود دارد این است که او نمی تواند مثل همه بچه‌ها هرکاری که دلش بخواهد انجام دهد. چرا که جرجی ۸۰ سانتی متر بیشتر قد ندارد. «چیزی درباره جرجی» داستان زندگی اوست. این کتاب موفق به دریافت جوایز بسیاری از جمله نشان کتاب برگزیده‌ی نات مگ، منتخب جوایز کتاب کودک جرجیا و همچنین برگزیده‌ی خوانندگان جوان سان شاین فلوریدا شده است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «معلوم نبود جرجی چه گناهی کرده که جینی هیچ‌وقت دست از سرش برنمی‌داشت. هر جای سالن رفت، جینی پشت سرش آمد. جرجی با سرعت به طرف سالن دیگر رفت؛ یکی از مربی‌ها سر راه جینی آمد و جلوش را گرفت. جرجی به راهش ادامه داد و با خنده نفس راحتی کشید. جینی از کنار مربی چشم‌هایش را تنگ کرد. بالاخره از دستش راحت شده بود. دوباره یاد آلیسون افتاد. راستی کجا بود؟ هرچه نگاه کرد پیدایش نکرد. انگار وقتی حواسش نبود، رفته بود. جرجی به رختکن رفت تا لباس‌هایش را عوض کند. دیگر یک دقیقه هم حوصله نداشت آنجا بماند. به محض اینکه پایش را بیرون گذاشت، پایش توی یک چاله‌ی آب رفت. پیش خودش آرزو کرد، کاش همان موقع با مامانش رفته بود. احساس کرد آن‌طور که فکر کرده بود نمی‌تواند همه‌ی راه را پیاده برود. هوا هر لحظه سردتر می‌شد. هنوز از جلو در پارکینگ رد نشده بود که متوجه شد جینی جغله از پشت سر صدایش می‌کند. ـ هی، کجا داری می‌ری؟ جرجی روی پاشنه‌اش چرخید و گفت: «خونه! لطفاً دنبالم نیا!»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۶)
مـحـدثـه🍁
۱۳۹۸/۰۶/۱۳

خیلی قشنگ و دوستداشتنی بود ♡ شروع و پایان خوبی هم داشت .👌

Irandokht
۱۳۹۸/۰۶/۱۵

یکروزه خوندمش نکات جالبی داشت زندگی خاص کوتوله ها جدا ارزش داره خونده بشه

💠zeynab💠
۱۳۹۹/۰۴/۱۰

به همه ی نوجوان پیشنهاد میکنم حتما این کتاب رو بخونن ❤

bookisland_fatemeh
۱۳۹۹/۰۵/۰۶

کتاب زیبایی بود، اینکه باید با تفاوت های خودمون کنار بیایم ، اما موضوع تکراری ای داشت ، متفاوت بودن... مانند اعجوبه از آر. جی . پالاسیو و قد کوتاه که اون فقط دختر بود از هالی گلدبرگ اسلن...

Zahra
۱۳۹۹/۰۸/۰۶

عالی بود من تو دو روز خوندم

بلاتریکس لسترنج
۱۳۹۷/۰۶/۰۴

معرکه بود انتشارات پیدایش همیشه بی نظیر کار میکنه

infinite.7
۱۳۹۷/۰۸/۱۲

خیلی خوب بود،دوس نداشتم تموم بشه دلم برای جرجی تنگ میشه ، دوستان ارزش خوندن دااره

ساره
۱۳۹۹/۰۳/۰۵

حرف های خوبی در مورد جورجی میزنه عالیه بهتون پیشنهاد میکنم

🌈maryaysa🌈
۱۳۹۹/۰۸/۰۹

بی نظیره👍👍👍👍👍👍👌👌👌من کلا از این سبک کتاب ها خیلی خوشم می آد. اگر می خواهید این کتاب رو بخونید، حتما دانلودش کنید و چند صفحه اول کتاب رو بخونید. اگر از همون چند صفحه اول کتاب خوشتون اومد ادامه کتاب

- بیشتر
💛"Dina Army"❤
۱۳۹۹/۰۹/۰۹

جالب بود👍🏻👌🏻😄🌷 من خیلی این کتاب را دوسش دارم😋😘 توصیه میکنم😊💐

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۵)
اون تو رو داره
🍊پرتخال تامسون🍊
دست تکان داد و گفت: «هی جرجی! سلام. » قلب جرجی از حرکت ایستاد. احساس می‌کرد یک مشت کره‌ی بادام‌زمینی به سقف دهانش چسبیده. کلی به مغزش فشار آورد تا یک جمله‌ی بی‌نظیر بگوید. یک جمله‌ی خیلی خیلی بی‌نقص و پرمعنی، ‌ که آلیسون بفهمد با اینکه او سه سال کوچک‌تر از اوست و قد کوتاهی دارد، اما چقدر آدم بزرگ و فهمیده‌ای است. جرجی گفت: «سلام. »
آرام
در واقع هیچ فرقی نمی‌کنه که تو توی زندگیت چقدر امید داری یا نگرانی، چون آینده همیشه آدم رو غافلگیر می‌کنه.
به رنگ لیمو :)
هیچ فرقی نمی‌کنه که تو توی زندگیت چقدر امید داری یا نگرانی، چون آینده همیشه آدم رو غافلگیر می‌کنه.
ραřηïαηツ
شاید حتی اگر بهترین نوازنده‌ی ویولون هم بودی، مثل حالا خوشبخت نبودی. بنابراین درسته، قبل از تولدت من و پدرت یه آرزوهایی داشتیم، ‌ ولی حالا امیدها و آرزوهامون بزرگ‌تر و عظیم‌تره و اون اینه که تو درست همون کسی بشی که خودت دوست داری باشی. »
بلاتریکس لسترنج
درسته، قبل از تولدت من و پدرت یه آرزوهایی داشتیم، ‌ ولی حالا امیدها و آرزوهامون بزرگ‌تر و عظیم‌تره و اون اینه که تو درست همون کسی بشی که خودت دوست داری باشی. »
raha
«تنها چیزی که می‌دونم اینه که، باید صبر کنیم ببینیم که چی می‌شه. این رو تو به ما یاد دادی جرجی. اینکه ما هیچ‌وقت نمی‌تونیم از قبل بفهمیم که بعداً چی می‌شه. و با خوشحالی باید منتظر اتفاق‌های غیرمنتظره‌ی بعدی باشیم. »
narges
در واقع هیچ فرقی نمی‌کنه که تو توی زندگیت چقدر امید داری یا نگرانی، چون آینده همیشه آدم رو غافلگیر می‌کنه.
narges
جرجی به چین‌های شلوارش خیره شده بود و دوباره پرسید: «حالا فکر می‌کنین که این بچه بعداً ویولون می‌زنه؟ » پدرش ابرویش را بالا برد و گفت: «تنها چیزی که می‌دونم اینه که، باید صبر کنیم ببینیم که چی می‌شه. این رو تو به ما یاد دادی جرجی. اینکه ما هیچ‌وقت نمی‌تونیم از قبل بفهمیم که بعداً چی می‌شه. و با خوشحالی باید منتظر اتفاق‌های غیرمنتظره‌ی بعدی باشیم.
بلاتریکس لسترنج
کنار دیوار بایست و به یکی بگو یه علامت کوچیک بزنه. اگه رو دیوار رو خط‌خطی نکنی مشکلی پیش نمی‌یاد. پس مراقب باش یه علامت کم‌رنگ بزنی که مثل من تو دردسر نیفتی!! قدت چقدره؟ حالا یه علامت دیگه روی دیوار بذار. ۸۰ سانتی‌متر. این قد جرجیه. حالا به لیستت نگاه کن، فکر می‌کنی اگه نوک پنجه‌ی پاش بایسته می‌تونه از پنجره بیرون رو نگاه کنه؟ اگه بخواد تو دستشویی شما مسواک بزنه، می‌تونه؟ اگه از تو فریزر بستنی بخواد برداره می‌تونه؟ همه‌ی اینها رو تو ذهنت داشته باش.
میمْ؛ مثلِ مَنْ

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۹۶-۳۸۱-۹
تعداد صفحات۱۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۹۶-۳۸۱-۹

تجربه بهتر در اپلیکیشن