با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ردیف بهتی پانی کی

دانلود و خرید کتاب ردیف بهتی پانی کی

عاشورا کی موضوع پرلکهی هوئی دوبیتیال

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ردیف بهتی پانی کی  نوشته  سیدحبیب نظاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ردیف بهتی پانی کی

کتاب ردیف بهتی پانی کی؛ عاشورا کی موضوع پرلکهی هوئی دوبیتیال ترجمه اشعار سید حبیب نظاری با نام «با ردیف آب» است که به دست احمد شهریار به زبان اردو ترجمه شده است و در انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

این کتاب دربردارنده دوبیتی‌هایی با محوریت واقعه عاشورا و حماسه کربلا است.

 درباره کتاب ردیف بهتی پانی کی؛ عاشورا کی موضوع پرلکهی هوئی دوبیتیال

کتاب ردیف بهتی پانی کی؛ عاشورا کی موضوع پرلکهی هوئی دوبیتیال، ترجمه‌ای به زبان اردو، از مجموعه دوبیتیهای عاشورایی سید حبیب نظاری است که پیشتر با نام «با ردیف آب» منتشر شده است. ترجمه و ویرایش این کتاب زیر نظر مرکز ترجمه ی حوزه ی هنری انجام شده است. 

زبان اُردو (اُردُو یا لشکری) یکی از زبان‌های شاخه هندوآریایی است که بیشتر در جنوب آسیا گفتگو می‌شود. در پاکستان اردو زبان ملی و رسمی است و در هند و برخی از ایالت‌های نیز به رسمیت شناخته شده است.

زبان اردو و فارسی از جمله نزدیک‌ترین زبان‌ها به یکدیگر به شمار می‌روند. اردو را به عنوان گونه معیار فارسی‌ شده زبان هندوستانی می‌شناسند. چراکه اردو و هندی دارای پایه واژگان مشترک هندوآریایی و همانندی‌های واجی و نحوی بسیار هستند. از همین رو است که در گفتار و محاوره برای یکدیگر قابل درک هستند.

زبان اردوی رسمی واژگان ادبی و فنی و برخی ساختارهای دستوری ساده را از فارسی می‌گیرد. علاوه بر این، بیش از نیمی از واژگان (به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم) و بخش عمده دستور زبان و الفبا و شعر خود را از زبان پارسی گرفته‌است. 

کتاب ردیف بهتی پانی کی؛ عاشورا کی موضوع پرلکهی هوئی دوبیتیال را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به اشعار عاشورایی و افرادی که به زبان اردو تسلط دارند، از خواندن این اثر لذت می‌برند. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۷ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۳/۲۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۰۳-۲۲۷۵-۵
تعداد صفحات۱۰۷صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۳/۲۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۰۳-۲۲۷۵-۵