با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب جهانی نو اثر اکهارت  تله

دانلود و خرید کتاب جهانی نو

آگاهی معنوی از آهنگ زندگی

۴٫۰ از ۲۳ نظر
۴٫۰ از ۲۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جهانی نو  نوشته  اکهارت  تله  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب جهانی نو

اکهارت تله در کتاب جهانی نو مخاطبان را به یک آگاهی معنوی از آهنگ زندگی می‌رساند. این اثر رویکردی معنوی نسبت به جهان دارد و شما را به یک بیداری حقیقی و آگاهی نسبت به دنیای پیرامون و همچنین وجود خودتان می‌رساند.

این اثر را با ترجمه هنگامه آذرمی می‌خوانید. 

درباره کتاب جهانی نو

جهانی نو شما را متقاعد نمی‌کند که به مطلبی ایمان بیاورید یا اعتقاد پیدا کنید. برعکس در تلاش است تا به شما کمک کند در جهت بیداری و آگاهی قدمی بردارید. بیداری معنوی حتی یک نفر نیز ارزشمند است چون می‌تواند به بیداری معنوی کل جهان کمک کند. اما مفهوم نهفته در این عبارت چیست؟ 

شما باید من درونتان را بشناسید. منی که با آگاهی شما در اختیارتان قرار می‌گیرد اما تا زمانی که آن را نشناسید یا طرز کارش را ندانید در اختیار شما نیست. بلکه ممکن است در حالت‌های مختلفی قرار بگیرد و شما را فریب دهد. اما همین که در این فرایند برگشت‌ناپذیر قرار بگیرید و نور آگاهی را به خود و من درونتان بتابانید، زندگی‌تان متحول می‌شود. 

کتاب جهانی نو را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

دوست‌داران کتاب‌های حوزه موفقیت و خودیاری را به خواندن کتاب جهانی نو دعوت می‌کنیم. اگر در پی یافتن معنای بیداری حقیقی هستید و دوست دارید در این مسیر قدم بگذارید، این کتاب راهنمای خوبی برای شما خواهد بود. 

درباره اکهارت تله 

اکهارت تله نویسنده و معلم آلمانی در سال ۱۹۴۸ متولد شد. او دوران کودکی و نوجوانی سختی را پشت‌سر گذاشته و همین نیز سبب شده تا در دوران نوجوانی دچار افسردگی شود. زمانی که اکهارت تله کودک بود، پدر و مادرش از یکدیگر جداش شدند و اکهارت با پدرش به اسپانیا رفت. پدر اکهارت اصراری به درس خواندن پسرش نداشت و این موضوع سبب شد تا او مطالعه نجوم، ادبیات و زبان را در خانه آغاز کند. 

اکهارت در نوزده سالگی به انگلستان رفت و به مدت سه سال مشغول تحصیل زبان‌های آلمانی و اسپانیایی شد. در این دوران به خاطر وجود افسردگی، ترس و اضطراب در زندگی‌اش، همواره به دنبال یافتن پاسخ سؤال‌های زندگی خود بود و به همین دلیل در سن ۲۲ سالگی تصمیم گرفت جستجوی خود را در زمینه‌های فلسفه، ادبیات و روانشناسی دنبال کند،  بنابراین در دانشگاه لندن ثبت نام کرد. پس از فارغ‌التحصیلی، تحصیلات تکمیلی خود را در سال ۱۹۷۷ در دانشگاه کمبریج آغاز نمود، اما پس از زمان کوتاهی تحصیلاتش را نیمه‌کاره رها کرد.

اکهارت تله می‌گوید پس از ترک کمبریج درحالی که ۲۹ ساله بود دگرگونی عمیقی را تجربه کرد. شبی با رنج غیرقابل تحمل افسردگی، از خواب برخاست و به یک شهود دگرگون‌کننده دست یافت . او این تجربه را اینطور توضیح می‌دهد: 

«من نمی‌توانستم خودم را تحمل کنم. ناگهان سؤالی به ذهنم آمد که جوابی برایش نداشتم. این من کیست که نمی‌تواند خودم را تحمل کند؟ ناگهان با یک فضای خالی روبرو شدم. در آن لحظه نمی‌دانستم که خود ساخته شده توسط ذهنم- با تمام سنگینی، مشکلات و زندگی کردن در گذشته ناخوشایند یا آینده ترسناک - فرو ریخته و ناپدید شده است. فردا صبح که از خواب برخاستم همه چیز در صلح و آرامش بود. چون دیگر از خود خبری نبود. تنها حضور و بودن را تجربه می‌کردم. تنها مشاهده‌گر بودم». 

این احساس تله ادامه پیدا کرد و او حسی نیرومند از آرامش را در تمام موقعیت‌های زندگی تجربه کرد. تله تحصیلات دکترای خود را هم نیمه کاره رها کرد و تقریباً دو سال بیشتر وقت خود را در پارک راسل در مرکز لندن، در حالتی از سرخوشی عمیق به تماشای جهان نشست.

پس از این تجربه، اکهارت تله چند سال را بدون کار و سرگردان ولی با سرخوشی درونی گذراند و در ادامه به یک معلم معنوی تبدیل شد. پس از آن، او به آمریکای شمالی مهاجرت کرد و کتاب «نیروی حال» را در سال ۱۹۹۷ منتشر کرد. نوشتن این کتاب باعث شهرت جهانی او شد. در ادامه کتاب جهانی نو را تالیف کرد که این کتاب هم با استقبال بی‌نظیری در دنیا روبرو شد.

بخشی از کتاب جهانی نو

واژگان، چه با صدا بیان شوند و چه به صورت اندیشه ناگفته باقی بمانند، می‌توانند کم و بیش تأثیر یک خواب مصنوعی را بر شما داشته باشند. شما خود را به راحتی در آن‌ها گم می‌کنید و به خواب مصنوعی می‌روید و کاملا به این باور می‌رسید که هر گاه واژه‌ای را بر چیزی می‌چسبانید، می‌دانید که آن چیز چیست. حقیقت این است که شما نمی‌دانید آن چیست. شما فقط رازی را با برچسبی پوشانیده‌اید. هر چه، مانند پرنده، حتی یک سنگ کوچک و به طور یقین بشر، در نهایت نافهمیدنی‌ست، زیرا از ژرفای نامفهومی برخوردار است. همه آن چه را می‌فهمیم، تجربه می‌کنیم و در باره‌اش می‌اندیشیم، سطح ظاهری حقیقت است که کم‌تر از نوک یک کوه یخی می‌باشد.

در زیر آن سطح ظاهری، نه تنها همه چیزها با همدیگر، بلکه با سرچشمه کل هستی نیز که خود از آن آمده‌اند، پیوند دارند. گل یا پرنده و حتی یک سنگ می‌تواند راه بازگشت به پروردگار، به منشأ و خود شما را نشانتان بدهد. هنگامی که به چیزی می‌نگرید یا آن را در دستان خود می‌گیرید و بی آن که واژه یا برچسبی ذهنی به آن تحمیل کنید، به آن اجازه بودن می‌دهید، حسی از شگفتی و احترام در شما پدید می‌آید. جوهر آن به آرامی خود را به شما می‌نمایاند و جوهر خودتان را به شما بازمی‌تاباند. از این روست که هنرمندان بزرگ، این جوهر ذاتی را احساس می‌کنند و در انتقال آن حس از طریق هنرشان موفق می‌شوند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
Eglantine
۱۴۰۰/۰۶/۱۱

خط به خط کتاب، انسان رو به تفکر وامیداره. محتوای اصلی کتاب در مورد "Ego" یا همون‌طور که کتاب میگه "من درون" هست که نویسنده توضیحات مفصلی دربارش آورده. همچنین در این کتاب در مورد "آگاهی و بیداری بشر" توضیح

- بیشتر
مریم صادقی
۱۴۰۰/۱۰/۰۴

هنوز این کتاب رو تموم نکردم اما سطر ب سطر این کتاب دنیایی ازاگاهی رو دراختیار ما قرار میده .این کتاب باید بارها و بارها خونده بشه تا حق مطلب ادا بشه .بایک بارخوندن راه ب جایی نمیبرید چراکه کتاب

- بیشتر
mafian
۱۴۰۰/۰۵/۰۱

این کتاب دیدگاه جدیدی به آدم میده. یه نوع بیداری که ما رو از وابستگی های بی ارزش آزاد می کنه.

مائده
۱۴۰۰/۰۹/۲۰

مطالعه ی این کتاب رو به کسانی که احساس گمگشتگی و سردرگمی میکنن و نمیدونن کی هستند توصیه میکنم. اگر باهاش مرتبط نشدید یعنی هنوز وقتش نرسیده که مرتبط بشید باهاش

زهرا
۱۴۰۰/۰۷/۲۷

کتابیه که هر خط شو چندبار میخونم، نه تنها باید خوند بلکه عمیق هم باید بهش فکر کرد..

زینب اسدی
۱۴۰۰/۰۷/۱۲

فوق العاده به معنی واقعی کلمه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۹)
با هر چه بجنگید، آن را نیرومندتر می‌سازید و در برابر هر چه مقاومت ورزید، بیش‌تر در برابر شما پافشاری می‌کند.
mafian
چگونه می‌توان اکنون در آرامش بود؟ از طریق آشتی کردن با لحظهٔ حال. لحظهٔ حال، میدانی‌ست که بازی زندگی در آن روی می‌دهد. زندگی در هیچ جای دیگری نمی‌تواند روی دهد.
mafian
چنان چه افکارتان نشانگر کمبود و نیازمندی ـ چه از نظر مالی، پذیرفته شدن یا عشق ـ باشد، این افکار به صورت بخشی از آن کسی درآمده است که فکر می‌کنید هستید و شما همیشه با کمبود رو به رو می‌شوید.
Eglantine
آگاهی، بزرگ‌ترین ابزار دگرگونی‌ست.
Eglantine
«من درون» هنگامی که برای خود هویتی می‌یابد، دیگر به راحتی آن را رها نمی‌کند. شگفت آن که گاه «من درون» که در جست و جوی هویتِ قوی‌تری‌ست، بیماری به وجود می‌آورد تا توسط آن به خود نیرو ببخشد.
Eglantine
گذشته هیچ قدرتی برای پایان دادن به حضور شما در لحظهٔ اکنون ندارد. فقط کینهٔ شما از گذشته می‌تواند چنین کند. و رنجش چیست؟ کوله‌باری‌ست از احساسات و افکار گذشته.
mafian
اگر دچار الگوی رفتاری التزامی مانند سیگار کشیدن، پرخوری، نوشیدن، تماشای تلویزیون و اعتیاد به اینترنت یا هر چیز دیگری هستید، می‌توانید این شیوه را به کار بگیرید: زمانی که متوجه پیدایش نیاز اجباری در خود می‌شوید، دست نگه دارید و سه نفس آگاهانه بکشید. این کار، آگاهی ایجاد می‌کند.
Eglantine
فقط یک مسؤول برای شر، روی این سیاره وجود دارد و آن ناآگاهی بشر است.
Eglantine
حقیقت این است که هر آن چه را فکر کنید دنیا از شما دریغ می‌دارد، شما از دنیا دریغ می‌کنید.
مریم صادقی
شکایت جمعی می‌تواند برای قرن‌ها در روان یک ملت یا قبیله دوام بیاورد و انگیزه‌ای برای چرخهٔ بی‌پایان خشونت شود.
Eglantine

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۱۰/۲۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۹۷۴-۸۳-۷
تعداد صفحات۲۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۱۰/۲۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۹۷۴-۸۳-۷