با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب جهانی نو اثر اکهارت  تله

دانلود و خرید کتاب جهانی نو

آگاهی معنوی از آهنگ زندگی

۴٫۰ از ۲۵ نظر
۴٫۰ از ۲۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جهانی نو  نوشته  اکهارت  تله  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت
معرفی نویسنده
عکس اکهارت  تله
اکهارت تله
آلمانی | تولد ۱۹۴۸

اکهارت تله رهبری معنوی و نویسنده‌ی مشهور آلمانی است که بیشتر به خاطر نخستین کتابش، نیروی حال شناخته می‌شود. تله کتاب‌های معروف دیگری از جمله یک زمین جدید: یگانگی با تمامیت هستی نوشته است. پس از گذراندن دوره‌‌ای کوتاه از افسردگی، تله دچار تحولی درونی شد و از جامعه احساس بیگانگی کرد؛ او به دگرگونی و آرامشی روحی دست یافت که در ادامه‌ی زندگی‌ نیز با او همراه بود.

تله در زندگی خود علاوه بر یک نویسنده، به عنوان مشاور و راهنمای معنوی نیز فعالیت دارد. او در تعالیم خود به تنها یک مذهب پایند نیست و تحت تاثیر آموزه‌های بودیسم، هندوئیسم و ​​مسیحیت قرار گرفته است.

تله همچنین سخنرانی بی‌نظیر است و چندین وبینار را با اپرا وینفری، مجری مشهور آمریکایی، برگزار کرده است. او به عنوان یکی از اعضای فهرست صد روح برتر (100 SuperSoul) نیز شناخته می‌شود؛ فهرستی از رهبران بانفوذ که توسط وینفری تهیه شده است. اکهارت تله در حال حاضر در ونکوور اقامت دارد و تمام وقت خود را صرف کمک به همنوعان خود در راستای دستیابی به آگاهی معنوی می‌کند.

اکهارت تله با نام اصلی اولریش لئونارد تله در ۱۶ فوریه ۱۹۴۸ در لونن آلمان متولد شد. او دوران کودکی ناخوشایندی داشت، زیرا والدینش رابطه‌ی خوبی با یکدیگر نداشتند. زمانی که والدین تله از یکدیگر جدا شدند، او برای زندگی به خانه‌ی مادرش رفت. تله در بخشی از ایام کودکی در آلمان پس از جنگ زندگی می‌کرد؛ بنابراین دیدن ویرانی‌ها حس ترس و ناامنی را در ذهن او کاشت.

تله در سیزده‌سالگی به اسپانیا نقل مکان کرد تا با پدرش زندگی کند. او ابتدا در اسپانیا تحصیلات رسمی نداشت، اما در خانه به تحصیل در رشته‌های ادبیات، نجوم و زبان پرداخت. تله در پانزده‌سالگی کتاب‌های شاعر آلمانی، ژوزف آنتون اشنایدرفرانکن را خواند که عمیقا بر او، زندگی و نوشته‌هایش اثر گذاشت.

تله در نوزده‌سالگی به لندن نقل مکان کرد و برای مدت کوتاهی به تدریس زبان آلمانی و اسپانیایی پرداخت. او به دلیل افسردگی ناچار شد تدریس را رها کند و سپس برای تحصیل در رشته‌های ادبیات، فلسفه و روانشناسی در دانشگاه لندن ثبت‌نام کرد.

اکهارت تله زمانی که در دهه‌ی بیستم زندگی خود بود، از دوره‌های پیاپی افسردگی رنج می‌برد. او در سال ۱۹۷۷ و در بیست‌ونه‌سالگی، پس از یک مرحله افسردگی شدید، دچار تحولی درونی شد؛ تله بیداری معنوی عمیقی را تجربه کرد که حس آرامش و سعادت را به او بخشید. او از یک فرد افسرده با تمایل به خودکشی به فردی روشنفکر و معنوی تبدیل شد.

پس از رسیدن به بیداری معنوی، تله تحصیلات خود را رها کرد. او بیشتر وقت خود را در پارکی در میدان راسل لندن می‌گذراند. او برای احترام به فیلسوف آلمانی، مایستر اکهارت، نام کوچک خود را به اکهارت تغییر داد. تله در این دوره در چندین صومعه‌ی بودایی زیست و زندگی فروتنانه‌ای پیشه کرد. زمانی که دوستانش برای راهنمایی به او مراجعه کردند، تله به عنوان یک راهنمای معنوی و مشاور شروع به کار نمود.

در سال ۱۹۹۵، تله به ونکوور کانادا نقل مکان کرد و در آنجا شروع به نوشتن و انتشار اولین کتاب خود کرد. در سال ۱۹۹۷، او اولین کتاب خود را با عنوان نیروی حال منتشر کرد که در ابتدا تنها ۳۰۰۰ نسخه از آن منتشر شد، با این حال این کتاب در سال ۱۹۹۹ در مقیاس بزرگ‌تر بازنشر شد.

در سال ۲۰۰۳، اکهارت تله دومین کتاب خود را به نام سکوت سخن می‌گوید منتشر کرد. تله در سال ۲۰۰۵، سومین کتاب خود را با نام یک زمین جدید: یگانگی با تمامیت هستی نیز منتشر کرد. این کتاب نیز مانند نخستین کتاب تله به موفقیت‌های بزرگی دست یافت.

در سال ۲۰۰۹، تله کتاب محافظان وجود را منتشر کرد، کتابی تصویری که توسط پاتریک مک دانل تصویرسازی شده بود. در همان سال، تله به عنوان یکی از سخنرانان اجلاس صلح ونکوور انتخاب شد، جایی که در آن با شخصیت‌های شناخته‌شده‌ای همچون دالایی لاما نشست‌وبرخاست داشت.

معرفی کتاب جهانی نو

اکهارت تله در کتاب جهانی نو مخاطبان را به یک آگاهی معنوی از آهنگ زندگی می‌رساند. این اثر رویکردی معنوی نسبت به جهان دارد و شما را به یک بیداری حقیقی و آگاهی نسبت به دنیای پیرامون و همچنین وجود خودتان می‌رساند.

این اثر را با ترجمه هنگامه آذرمی می‌خوانید. 

درباره کتاب جهانی نو

جهانی نو شما را متقاعد نمی‌کند که به مطلبی ایمان بیاورید یا اعتقاد پیدا کنید. برعکس در تلاش است تا به شما کمک کند در جهت بیداری و آگاهی قدمی بردارید. بیداری معنوی حتی یک نفر نیز ارزشمند است چون می‌تواند به بیداری معنوی کل جهان کمک کند. اما مفهوم نهفته در این عبارت چیست؟ 

شما باید من درونتان را بشناسید. منی که با آگاهی شما در اختیارتان قرار می‌گیرد اما تا زمانی که آن را نشناسید یا طرز کارش را ندانید در اختیار شما نیست. بلکه ممکن است در حالت‌های مختلفی قرار بگیرد و شما را فریب دهد. اما همین که در این فرایند برگشت‌ناپذیر قرار بگیرید و نور آگاهی را به خود و من درونتان بتابانید، زندگی‌تان متحول می‌شود. 

کتاب جهانی نو را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

دوست‌داران کتاب‌های حوزه موفقیت و خودیاری را به خواندن کتاب جهانی نو دعوت می‌کنیم. اگر در پی یافتن معنای بیداری حقیقی هستید و دوست دارید در این مسیر قدم بگذارید، این کتاب راهنمای خوبی برای شما خواهد بود. 

درباره اکهارت تله 

اکهارت تله نویسنده و معلم آلمانی در سال ۱۹۴۸ متولد شد. او دوران کودکی و نوجوانی سختی را پشت‌سر گذاشته و همین نیز سبب شده تا در دوران نوجوانی دچار افسردگی شود. زمانی که اکهارت تله کودک بود، پدر و مادرش از یکدیگر جداش شدند و اکهارت با پدرش به اسپانیا رفت. پدر اکهارت اصراری به درس خواندن پسرش نداشت و این موضوع سبب شد تا او مطالعه نجوم، ادبیات و زبان را در خانه آغاز کند. 

اکهارت در نوزده سالگی به انگلستان رفت و به مدت سه سال مشغول تحصیل زبان‌های آلمانی و اسپانیایی شد. در این دوران به خاطر وجود افسردگی، ترس و اضطراب در زندگی‌اش، همواره به دنبال یافتن پاسخ سؤال‌های زندگی خود بود و به همین دلیل در سن ۲۲ سالگی تصمیم گرفت جستجوی خود را در زمینه‌های فلسفه، ادبیات و روانشناسی دنبال کند،  بنابراین در دانشگاه لندن ثبت نام کرد. پس از فارغ‌التحصیلی، تحصیلات تکمیلی خود را در سال ۱۹۷۷ در دانشگاه کمبریج آغاز نمود، اما پس از زمان کوتاهی تحصیلاتش را نیمه‌کاره رها کرد.

اکهارت تله می‌گوید پس از ترک کمبریج درحالی که ۲۹ ساله بود دگرگونی عمیقی را تجربه کرد. شبی با رنج غیرقابل تحمل افسردگی، از خواب برخاست و به یک شهود دگرگون‌کننده دست یافت . او این تجربه را اینطور توضیح می‌دهد: 

«من نمی‌توانستم خودم را تحمل کنم. ناگهان سؤالی به ذهنم آمد که جوابی برایش نداشتم. این من کیست که نمی‌تواند خودم را تحمل کند؟ ناگهان با یک فضای خالی روبرو شدم. در آن لحظه نمی‌دانستم که خود ساخته شده توسط ذهنم- با تمام سنگینی، مشکلات و زندگی کردن در گذشته ناخوشایند یا آینده ترسناک - فرو ریخته و ناپدید شده است. فردا صبح که از خواب برخاستم همه چیز در صلح و آرامش بود. چون دیگر از خود خبری نبود. تنها حضور و بودن را تجربه می‌کردم. تنها مشاهده‌گر بودم». 

این احساس تله ادامه پیدا کرد و او حسی نیرومند از آرامش را در تمام موقعیت‌های زندگی تجربه کرد. تله تحصیلات دکترای خود را هم نیمه کاره رها کرد و تقریباً دو سال بیشتر وقت خود را در پارک راسل در مرکز لندن، در حالتی از سرخوشی عمیق به تماشای جهان نشست.

پس از این تجربه، اکهارت تله چند سال را بدون کار و سرگردان ولی با سرخوشی درونی گذراند و در ادامه به یک معلم معنوی تبدیل شد. پس از آن، او به آمریکای شمالی مهاجرت کرد و کتاب «نیروی حال» را در سال ۱۹۹۷ منتشر کرد. نوشتن این کتاب باعث شهرت جهانی او شد. در ادامه کتاب جهانی نو را تالیف کرد که این کتاب هم با استقبال بی‌نظیری در دنیا روبرو شد.

بخشی از کتاب جهانی نو

واژگان، چه با صدا بیان شوند و چه به صورت اندیشه ناگفته باقی بمانند، می‌توانند کم و بیش تأثیر یک خواب مصنوعی را بر شما داشته باشند. شما خود را به راحتی در آن‌ها گم می‌کنید و به خواب مصنوعی می‌روید و کاملا به این باور می‌رسید که هر گاه واژه‌ای را بر چیزی می‌چسبانید، می‌دانید که آن چیز چیست. حقیقت این است که شما نمی‌دانید آن چیست. شما فقط رازی را با برچسبی پوشانیده‌اید. هر چه، مانند پرنده، حتی یک سنگ کوچک و به طور یقین بشر، در نهایت نافهمیدنی‌ست، زیرا از ژرفای نامفهومی برخوردار است. همه آن چه را می‌فهمیم، تجربه می‌کنیم و در باره‌اش می‌اندیشیم، سطح ظاهری حقیقت است که کم‌تر از نوک یک کوه یخی می‌باشد.

در زیر آن سطح ظاهری، نه تنها همه چیزها با همدیگر، بلکه با سرچشمه کل هستی نیز که خود از آن آمده‌اند، پیوند دارند. گل یا پرنده و حتی یک سنگ می‌تواند راه بازگشت به پروردگار، به منشأ و خود شما را نشانتان بدهد. هنگامی که به چیزی می‌نگرید یا آن را در دستان خود می‌گیرید و بی آن که واژه یا برچسبی ذهنی به آن تحمیل کنید، به آن اجازه بودن می‌دهید، حسی از شگفتی و احترام در شما پدید می‌آید. جوهر آن به آرامی خود را به شما می‌نمایاند و جوهر خودتان را به شما بازمی‌تاباند. از این روست که هنرمندان بزرگ، این جوهر ذاتی را احساس می‌کنند و در انتقال آن حس از طریق هنرشان موفق می‌شوند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
Eglantine
۱۴۰۰/۰۶/۱۱

خط به خط کتاب، انسان رو به تفکر وامیداره. محتوای اصلی کتاب در مورد "Ego" یا همون‌طور که کتاب میگه "من درون" هست که نویسنده توضیحات مفصلی دربارش آورده. همچنین در این کتاب در مورد "آگاهی و بیداری بشر" توضیح

- بیشتر
مریم صادقی
۱۴۰۰/۱۰/۰۴

هنوز این کتاب رو تموم نکردم اما سطر ب سطر این کتاب دنیایی ازاگاهی رو دراختیار ما قرار میده .این کتاب باید بارها و بارها خونده بشه تا حق مطلب ادا بشه .بایک بارخوندن راه ب جایی نمیبرید چراکه کتاب

- بیشتر
mafian
۱۴۰۰/۰۵/۰۱

این کتاب دیدگاه جدیدی به آدم میده. یه نوع بیداری که ما رو از وابستگی های بی ارزش آزاد می کنه.

مائده
۱۴۰۰/۰۹/۲۰

مطالعه ی این کتاب رو به کسانی که احساس گمگشتگی و سردرگمی میکنن و نمیدونن کی هستند توصیه میکنم. اگر باهاش مرتبط نشدید یعنی هنوز وقتش نرسیده که مرتبط بشید باهاش

زهرا
۱۴۰۰/۰۷/۲۷

کتابیه که هر خط شو چندبار میخونم، نه تنها باید خوند بلکه عمیق هم باید بهش فکر کرد..

زینب اسدی
۱۴۰۰/۰۷/۱۲

فوق العاده به معنی واقعی کلمه

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۱۰/۲۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۹۷۴-۸۳-۷
تعداد صفحات۲۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۱۰/۲۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۹۷۴-۸۳-۷