با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب نیمه‌ی پنهان مکران اثر محمدهادی حیدری‌نسب

دانلود و خرید کتاب نیمه‌ی پنهان مکران

۴٫۶ از ۵ نظر
۴٫۶ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نیمه‌ی پنهان مکران  نوشته  محمدهادی حیدری‌نسب  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب نیمه‌ی پنهان مکران

کتاب نیمه پنهان مکران، نوشته محمدهادی حیدری‌نسب، سفرنامه ای است در سواحل شمالی دریای عمان و  شهرهای جنوب شرقی ایران؛ سیستان و بلوچستان. سفرنامه‌ای که نویسنده سراغ شناخت اعتقادات مردمان آن دیار رفته است.

درباره کتاب نیمه‌ی پنهان مکران

انتشارات عهد مانا در تلاش است تا با همکاری نویسندگان حرفه‌ای و توانا کتاب‌هایی در معیار و استاندارد ملی و بین‌المللی تولید کند. این انتشارات قصد دارد برای گروه‌های مختلف سنی و خانواده‌های فرهیخته ایرانی آثاری متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی منتشر کند تا خوانندگان با خیال راحت به سراغ کتاب بروند.

کتاب‌های عهد مانا زیرنظر متخصصان باتجربه منتشر می‌شود و علاوه‌بر سرگرمی و لذت مطالعه آموزش و تربیت را هم به همراه دارد. خواننده‌ی ایرانی بعد از مطالعه کتاب می‌تواند با نگاهی بازتر نسبت به مسائل در جامعه زندگی کند. 

در کتاب نیمه پنهان مکران نویسنده به سراغ علمای اهل سنت منطقه سیستان رفته است و باآنان به گفتگو نشسته است.

خواندن کتاب نیمه‌ی پنهان مکران را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به خواندن سفرنامه پیشنهاد می‌کنسم

بخشی از نیمه‌ی پنهان مکران

- ما شیعیان اصلاً این حرف را قبول نداریم. شما چون نمی‌توانید به حضرت علی (ع) گیر بدهید، پدرش را مشرک می‌نامید.

- اهل‌سنت در این زمینه روایاتی دارند که به عقیدهٔ ما، این روایات در دوران بنی‌امیه ساخته شده است. چون حضرت ابوطالب (ع) در دوران مکه و سال‌های نخستین اسلام، تمام‌قد از پیامبر (ص) دفاع و توطئهٔ ابوسفیان و معاویه را خنثی می‌کرد. ازاین‌رو، آن‌ها از او کینه به دل گرفتند و در دورانی که سوار بر گُردهٔ جامعهٔ اسلامی شدند، با جعل احادیث علیه ایشان عقده‌گشایی کردند. حضرت ابوطالب (ع) ایمانش به پیامبر (ص) را به زبان نیاورد، چون بزرگ قریش بود و پیامبر به حمایت‌های او در برابر توطئهٔ مشرکان نیاز داشت و درست هم همین بود. اگر اعلام اسلام می‌کرد، اعتبار و جایگاه خودش را از دست می‌داد و مهاجرتی را که پیامبر بعد از سیزده سال و پس از ارتحال حضرت ابوطالب (ع) انجام داد، مجبور بود همان ابتدا انجام دهد. حضرت ابوطالب (ع) به‌ظاهر در جلسات مشرکان شرکت می‌کرد و وقتی از توطئه‌های آن‌ها مطلع می‌شد، برای حفظ جان پیامبر (ص) تدبیر می‌کرد. نقش حضرت ابوطالب (ع) در بین قریشی‌ها، دقیقاً همان نقش مؤمن آل‌فرعون در میان فرعونیان بود. او که در ظاهر از خاندان فرعون بود و در جلسات محرمانهٔ آن‌ها شرکت می‌کرد، با تقیه‌ای که داشت توانست چند مرتبه جان حضرت موسی (ع) را از مرگ حتمی نجات دهد.۱۰ لذا داشتن نیروی نفوذی در میان دشمنان، برای اطلاع از نقشه‌های آن‌ها در حفظ اسلام و حفظ جان مسلمانان بسیار مؤثر بوده است.

بعد گفتم: «آن کسی که صدایش را از گوشی می‌شنیدم که بود؟»

- حافظ محمد، پسر یکی از مولوی‌های نیک‌شهر بود. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
هادی
۱۳۹۹/۱۲/۰۷

کتاب و سفرنامه خواندنی و خیلی خوبی بود و استدلال های خوبی درباره حقانیت مذهب شیعه در مواجه با مردم عادی و علمای منطقه سیستان بلوچستان داشت و گفت و گو هم غالبا در فضای آرام و بدون تنش صورت

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶)
این‌که شما می‌گویید حضرت علی (ع) همیشه در جنگ بوده و حدیث، کم فرا گرفته است، سخن بی‌دلیلی است. حضرت علی (ع) از کودکی در خانهٔ پیامبر (ص) بزرگ شده و بعد از بعثت، سیزده سال در مکه کنار پیامبر (ص) بود. آن زمان که جنگی نبوده تا حضرت علی (ع) به جنگ برود! یعنی همین سیزده سال در مکه کفایت نمی‌کرد تا حضرت علی (ع) احادیثی از پیامبر (ص) فرا بگیرد؟! در ده سالی هم که پیامبر (ص) در مدینه است، اگر جنگی رخ می‌داد، پیامبر (ص) هم با مسلمانان به جنگ می‌رفت. بنابراین باز هم حضرت علی (ع) در آن شرایط در کنار پیامبر (ص) بود و نگهبان جان ایشان. آیا باز هم حضرت علی (ع) وقت نداشتند تا روایت از پیامبر (ص) بیاموزد؟
منکسر
«به نظر تو چرا به بهایی‌ها در ایران اجازهٔ فعالیت رسمی نمی‌دهند؟» - برای این‌که می‌گوییم پیامبر ما حضرت عبدالبهاء، بعد از پیامبر اسلام به پیامبری آمده است! - ولی آنچه دربارهٔ بهاییت معتقدیم، این است که بهاییت یک دین و مکتب الهی نیست. بلکه یک حزب سیاسی است که انگلیس آن را تأسیس کرده و مورد حمایت آمریکا و اسرائیل هم هست. شاهد مدعایم هم این است که قبلهٔ بهاییت در اسرائیل است و همین اسرائیلی که به بهایی‌ها اجازه می‌دهد تا قبله‌شان در آن‌جا باشد، مسلمانان را از آن سرزمین اخراج می‌کند.
منکسر
خدای من! از یک شبانه‌روز چقدر می‌شود استفادهٔ مفید کرد.
منکسر
یادم آمد یکی از اساتیدم دربارهٔ اصحاب اخدود می‌گفت: «عده‌ای کافر از امت‌های گذشته، تعدادی از مؤمنان را درون گودال آتش انداختند و خودشان در کنار گودال، نظاره‌گر سوختن آن‌ها بودند. و این جنایت، آن‌قدر برای خدایی که خودش را مدافع مؤمنان معرفی کرده، سنگین آمده که آن‌را در آخرین کتاب آسمانی‌اش آورده، تا این‌گونه تا قیام قیامت، ذکر مظلومیت این مؤمنان خوانده شود و مسببان آن جنایت لعنت شوند. حالا مگر شهادت حضرت سیدالشهدا (ع) و یارانش کمتر از شهادت این مؤمنان است؟ یا سوز و داغِ گودال قتلگاه امام حسین (ع) کمتر از گودالی است که مؤمنان در آتش سوختند؟ خدا با ذکر مصیبت اصحاب اخدود، تا روز قیامت حجت را برای همهٔ خورده‌گیران که می‌پرسند چرا هر سال و هر ماه و هر روز برای مصیبت سیدالشهدا (ع) گریه می‌کنید، تمام کرده است؛ این‌که بدانید خدا غیور است و به اولیائش حساس.
منکسر
میرقنبر، یا به لهجهٔ بلوچی، میرکمبر، حدود دویست سال قبل، وقتی بلوچستان به‌تصرف انگلیسی‌ها درآمد، در قضیه‌ای تبدیل به اسطورهٔ غیرت و شجاعت شد.
منکسر
اما دربارهٔ حضرت علی (ع) که گفتید چون از راه غیب می‌دانست شهید می‌شود پس نباید به مسجد می‌رفت؛ این حرف صحیحی نیست. اگر کسی از راه غیب مطلبی را بداند، ازنظر شرعی عمل به آن علم واجب نیست. آن‌ها مأمور عمل به علم ظاهر بودند، نه عمل بر اساس علم غیب. پیامبران و امامان در برابر مقدرات الهی تسلیم محض و به‌قول‌معروف، راضی به رضای خدا بودند؛ بنابراین اگر تقدیر الهی شهادت در راه خدا بود، به استقبال شهادت می‌رفتند و این خودکشی نیست
منکسر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۶/۳۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۱۴۶-۷۴-۵
دسته بندی
تعداد صفحات۲۱۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۶/۳۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۱۴۶-۷۴-۵