با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زندگی شگفت‌انگیز یک پست‌چی تنها

دانلود و خرید کتاب زندگی شگفت‌انگیز یک پست‌چی تنها

۴٫۵ از ۴ نظر
۴٫۵ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زندگی شگفت‌انگیز یک پست‌چی تنها  نوشته  دنیس تریو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب زندگی شگفت‌انگیز یک پست‌چی تنها

کتاب زندگی شگفت‌انگیز یک پست‌چی تنها نوشته دنیس تریو با ترجمه مهسا خراسانی منتشر شده است. این کتاب داستان بیلودو پستچی تنهایی است که برای فرار از خلوت و یکنواختی زندگی روزمره، برخی نامه ها را می‌خواند و این گونه است که به نامه‌های سیگولین می‌رسد. سیگولین با گستون مکاتبه مداوم دارد، اما نامه‌های آن ها تنها سه خط است. آن دو برای یکدیگر هایکو می‌نویسند. سادگی و ظرافت نامه‌های آن‌ها بیلودو را تحت تاثیر عمیقی قرار می‌دهد و به تدریج عاشق سیگولین می‌شود. تا جایی که این احساس عمیق او را مجبور می‌کند تا در نبود گستون به جای او، به نامه نگاری با سیگولین ادامه دهد.

خواندن کتاب زندگی شگفت‌انگیز یک پست‌چی تنها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه مندان به ادبیات داستانی پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب زندگی شگفت‌انگیز یک پست‌چی تنها

بیلودو معمولاً ناهارش را در مَدِلینو می‌خورد، رستورانی که به فاصلهٔ نسبتاً نزدیکی از انبار پست‌خانه قرار داشت و بعد از صرف دسر، از سرِ دلخوشی و علاقهٔ شخصی مدت کوتاهی به خطاطی یا هنر خوش‌نویسی مشغول می‌شد. دفترچه و قلم‌هایش را بیرون می‌آورد، پشت پیشخان می‌نشست و چند کلمه‌ای را از روی روزنامه یا منوی غذا رونویسی می‌کرد. غرق می‌شد در رقصِ موزون قلم بر کاغذ، در والس چشم‌نواز حروف ایتالیک، چرخشی رو به بالا، کرنشی رو به پایین، در انحنای خوش‌تراش حروف کهن لاتین و نیز شکل صلیب‌گونهٔ حروف گوتیک. خودش را یکی از راهب‌های بلندمرتبهٔ قرون وسطی تصور می‌کرد؛ راهبِ کاتبی که مرکب، جوهر جانش است و نور چشم و توان انگشتانش را در این راه فدا می‌کند تا روحش شعله‌ور بماند. همکارانش در انبار از کارهای او سر در نمی‌آوردند. با سروصدا وارد مدلینو می‌شدند، تلاش‌های او را برای خوش‌نویسی مسخره می‌کردند و خطش را ناخوانا می‌نامیدند. بیلودو از آن‌ها نمی‌رنجید، چون دوستانش بودند و تنها گناهشان، بلاهتشان بود. فقط آن‌هایی که مثل خودش مطلع و لبریز از اشتیاق بودند، می‌توانستند از زیبایی لطیف انحنای قلم یا از تناسب بی‌نقص خطی زیبا غرق لذت شوند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
زينب
۱۳۹۹/۰۵/۰۷

کتاب خیلی خوبه به خصوص پایانش که خیلی آدم و شوکه میکنه...

کاربر ۱۸۱۵۵۹۱
۱۳۹۹/۱۰/۰۶

طرح کلی داستان جالب بود و با تم و پایانی بسیار شبیه "مستأجر" رولان توپور با این تفاوت که اینجا منطق این پایان بیان می شه و بجای ترسناک بودن پذیرفتنی از کار در میاد فقط بخش زیادی ش به شعر

- بیشتر
محبوبه غلامی
۱۳۹۹/۱۱/۲۱

خوب نبود .

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
شب‌ها کارهای جالب‌تری داشت که انجام دهد. در حقیقت شب‌ها در آپارتمانش به شدت مشغله داشت. بعد از تماشای تلویزیون و شست‌وشوی ظرف‌ها، در را قفل می‌کرد و به کار غیرقانونی‌اش مشغول می‌شد.
کاربر ۱۸۱۵۵۹۱
نامه‌های دیگران جذابیت دیگری دارد. نامه‌های واقعی که آدم‌های واقعی نوشته‌اند، همان کسانی که عمل فیزیکی نوشتن با دست و انتظار شوق‌برانگیز و وهم‌آلود دریافت پاسخ را به سردی چندش‌آور صفحه‌کلید کامپیوتر و سرعت برق‌آسای اینترنت ترجیح می‌دهند.
کاربر ۱۸۱۵۵۹۱
پس این‌طور از دنیا می‌رویم، در یک تصادف، بدون ایجاد هیچ تغییر یا به جا گذاشتن اثری، مثل پرستویی که با سرعت بر پهنهٔ آسمان پرواز می‌کند و به همان سرعت هم فراموش می‌شویم، مانند سنجابی که به اشتباه حین عبور از جاده‌ای، زیرِ ماشین می‌رود. بله، این‌طور است.
کاربر ۱۸۱۵۵۹۱
نامه‌های واقعی که آدم‌های واقعی نوشته‌اند، همان کسانی که عمل فیزیکی نوشتن با دست و انتظار شوق‌برانگیز و وهم‌آلود دریافت پاسخ را به سردی چندش‌آور صفحه‌کلید کامپیوتر و سرعت برق‌آسای اینترنت ترجیح می‌دهند. آن‌هایی که عامدانه و از روی قصد، نوشتن را انتخاب می‌کنند؛ به عنوان یک اصل به آن پای‌بندند، این کار را
محبوبه غلامی
هیچ‌چیز برایش به اندازهٔ فرار و بیرون رفتن از اداره لذت‌بخش نبود و البته تنفس هوای تازه و مزمزه کردن طعم یک روز جدید حین پیاده‌روی در ساعات صبحگاهی، بدون آن که کسی به او امرونهی کند.
کاربر ۱۸۱۵۵۹۱

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۱۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۹۷۴-۶۵-۱
تعداد صفحات۱۵۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۱۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۹۷۴-۶۵-۱