با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب تکرار اثر سورن کیرکگور

دانلود و خرید کتاب تکرار

جستاری در نفس‌شناسی تمثیلی

۴٫۴ از ۸ نظر
۴٫۴ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تکرار  نوشته  سورن کیرکگور  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب تکرار

کتاب تکرار، جستاری در نفس‌شناسی تمثیلی نوشته‌ی سورن کیرکگور و ترجمه‌ی محمدهادی حاجی‌بیگلو است. کتاب تکرار به یکی از دغدغه‌های نویسنده، یعنی رابطه‌ی ایمان و اخلاق می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب تکرار

کتاب تکرار را می‌توان یک اثر تکمیلی بر بهترین اثر سورن کیرکگور یعنی ترس و لرز دانست. هرچند خود کیرکگور، تکرار و ترس و لرز را در یک روز منتشر کرد. بهرحال آنچه که دغدغه‌ی نویسنده در هر دو کتاب بوده است، مسئله‌ی اخلاق و رابطه‌ی آن با ایمان است. داستان کتاب تکرار درباره ی یک نامزدی ناتمام است و شامل گفتگوها، آزمایش‌ها و رابطه‌ی او با بیماری بی‌نام و نشان است که او را هم با عنوان مرد جوان خطاب می‌کند.

کتاب تکرار را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندا به فلسفه و دوست‌داران مکتب اگزیستانسیالیسم از مطالعه کتاب تکرار لذت می‌برند.

درباره‌ی سورن کیرکگور

سورن کیرکگور، پدر اگزیستانسیالیسم، ۵ مه ۱۸۱۳ در کپنهاگ، دانمارک متولد شد. کیرکگور یزدان‌شناسی و فلسفه را در دانشگاه کپنهاک آموخت. مدتی هم پیرو فلسفه هگل بود. او تلاش می‌کرد تا کشیش لوتری شود اما بعد از مدتی، آن هم درست زمانی که نامزدی‌اش را لغو کرده بود از این تصمیم منصرف شد. او می‌توانست از ارثیه‌ای که پدرش برایش به جا گذاشته بود استفاده کند تا در طول دوران عمرش به تحقیق، مطالعه و آفریدن آثارش بپردازد. نتیجه‌اش تالیف بیش از بیست کتاب بود. کیرکگور به دلیل تاثیری که بر الهیات جدید و فلسفه، به خصوص فلسفه وجودی (اگزیستانسیالیسم) گذاشت، لقب پدر اگزیستانسیالیسم را از آن خودش کرد.

سورن کیرکگور در ۱۱ نوامبر ۱۸۵۵ در سن ۴۲ سالگی در همان زادگاهش، دانمارک، چشم از دنیا فروبست.

بخشی از کتاب تکرار

عشقِ یادآوری تنها عشق شادکام است. او در این مورد کاملاً بر حق است، اگر هم‌چنین به یاد داشته باشیم که این عشقْ نخست شخص را ناکام می‌سازد. عشقِ تکرار در حقیقت تنها عشق شادکام است. هم‌چون یادآوری، نه واجد بی‌قراری امید است و نه مخاطرات پراضطراب کشف، و در عین حال فاقد غمناکی یادآوری‌ست. در عوض واجد امنیت پربرکت لحظه است. امید لباسی نو است، راست و آهارزده و پرشکوه. اما از آن‌جا که هنوز امتحان نشده است، نمی‌دانیم که آیا برازنده است یا نه. یادآوری لباسی وازده است که هر اندازه هم دلربا باشد، دیگر برازنده نیست چرا که از اندازه افتاده است. تکرار لباسی‌ست که هرگز فرسوده نمی‌شود، دنج و آسوده به تن راست می‌آید، نه تنگ می‌شود و نه آویز. امید دوشیزه‌ای زیباست، که از چنگ می‌گریزد؛ یادآوری زن میانسال زیبایی‌ست که آدمی هرگز با وی خرسند نیست؛ تکرار همسری دوست‌داشتنی‌ست که هرگز ملال‌آور نیست، چرا که آدمی تنها از امر نو ملول می‌شود. آدمی هرگز از امر دیرینه ملول نمی‌گردد، وقتی آن را در اختیار دارد شادکام است. تنها کسی حقیقتاً شادکام است که خود را دچار این فریب نمی‌سازد که تکرار بایستی چیزی تازه باشد، چرا که در این صورت از آن به تنگ می‌آمد. برای امید، جوانی لازم است؛ برای یادآوری نیز. برای خواست تکرار، اما، دلیری لازم است. آن که صرفاً امید می‌ورزد بزدل است؛ آن که صرفاً خواهان یادآوری‌ست، عیاشی بیش نیست. اما آن که قصد تکرار دارد، دلیر است، و هرآن‌قدر که با قوت بیشتر قادر به تحققش باشد در انسانیت ژرف‌تر است. اما آن‌که درنیابد که زندگی تکرار است و این زیبایی زندگی‌ست، خود را محکوم کرده است و شایستهٔ چیزی بهتر از آن‌چه بر سرش می‌آید نیست _ او هلاک خواهد شد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶)
تنها آن که خاموش است به همه چیز دست می‌یابد. تنها آن که واقعاً توان عشق دارد حقیقتاً دلیر است؛ تنها آن که قادر است به عشقش بیانی از هر گونه ببخشد، هنرمند است.
Maysam Morsali
چرا هیچ کس از مرگ بازنگشته است؟ زیرا زندگی نمی‌داند چگونه مثل مرگ اسیر سازد، زیرا زندگی آن اغواگری مرگ را ندارد. آری، مرگ بسی اغواگر است فقط اگر آدمی مخالفت نکند و مجال دهد که فقط مرگ سخن بگوید؛ آن‌گاه یکباره اغوا می‌کند، چنان‌که تاکنون هیچ کس قادر به اعتراض نبوده، یا آرزوی شیوایی زندگی را نکرده است.
کشاورز
آن که تمامیت را کشف نکند اساساً هیچ کشف نکرده است.
کشاورز
«وجود بس ژرف است، و نیروی حاکم بر آن می‌داند که چگونه طوری دسیسه بچیند که با تمام آن‌چه شاعران سرجمع بر آن قادرند، تماماً متفاوت باشد.»
کشاورز
من از مردمان چیزی نمی‌خواهم مگر جوهرهٔ وجدان‌شان را. آن را به ترازو می‌کشم، و اگر سنگین باشد، هیچ قیمتی برایم آن‌قدرها بالا نیست.
کشاورز
اگر آدمی بر آن باشد که خوانندهٔ حقیقی نیستند کسانی که کتابی را به دلیلی پیش‌آمده می‌خوانند که هیچ ربطی به محتوای کتاب ندارد، آن‌گاه چندان خوانندگان حقیقی بسیاری بر جای نخواهد ماند حتی برای نویسندگانی با خوانندگانی بسیار، چرا که در عصر ما به ذهن چه کس خطور خواهد کرد که لحظه‌ای را صرف این اندیشهٔ مضحک کند که خوانندهٔ خوب بودن در واقع خودش هنری‌ست، چه رسد که برای چنین خواننده‌ای شدن، زمان صرف کند؟
کشاورز

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۳/۰۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۷۴۳۷-۰-۴
تعداد صفحات۱۳۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۳/۰۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۷۴۳۷-۰-۴