با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب پارسیان و من، جلد دوم؛ راز کوه پرنده اثر آرمان آرین

دانلود و خرید کتاب پارسیان و من، جلد دوم؛ راز کوه پرنده

۴٫۴ از ۳۲ نظر
۴٫۴ از ۳۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پارسیان و من، جلد دوم؛ راز کوه پرنده  نوشته  آرمان آرین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پارسیان و من، جلد دوم؛ راز کوه پرنده

 راز کوه پرنده دومین جلد از سه‌گانه پارسیان و من نوشته آرمان آرین است. این سه‌گانه شامل داستان‌هایی تاریخی و فانتزی است که مخاطب را به دنیای اساطیر ایرانی و پادشاهان هخامنشی می‌برد و با شخصیت‌های افسانه‌ای ایرانی همانند کاوه و فریدون و ضحاک و پادشاهان پارسی همچون کوروش بزرگ همراه می‌کند.

در این سه گانه، اسطوره، حماسه و تاریخ ایران باستان به قلمی نو و شیوا در قالبی داستانی فانتزی ریخته شده است.

آرمان آرین برای نگارش این سه‌گانه برنده جوایزی از جمله جایزه بیست و سومین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران (۱۳۸۴)، لوح تقدیر از جشنواره مهرگان ادب (پکا) (۱۳۸۴)، جایزه پنجمین دوره کتاب سال شهید غنی‌پور (۱۳۸۴)، لوح تقدیر از جشنواره مهرگان ادب ۱۳۸۵ و لوح تقدیر IBBY دانمارک شده است.

درباره کتاب پارسیان و من (جلد دوم : راز کوه پرنده)

سیاوش نوجوان دیگری است که در جلد دوم پارسیان و من از تونل زمان وارد دنیای حماسه‌ها می‌شود. او همراه سیمرغ می‌شود، به داستان هفت‌خوان رستم می‌رود و در نبردهای قهرمانان ایرانی و غم و شادی شان شریک می‌شود. او همراه قهرمانان ایرانی خودش را برای رستاخیزی بزرگ آماده می‌کند.

خواندن سه‌گانه پارسیان و من را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به داستان‌های تاریخی و اساطیر ایران

درباره آرمان آرین

آرمان آرین نویسنده و پژوهشگر معاصر ایرانی است. او به تاریخ و فرهنگ ایران باستان علاقه دارد و بیشتر آثارش ریشه در اساطیر کهن ایرانی دارند. هر چند که آرین را بیشتر نویسنده داستان‌های فانتزی حوزه کودک و نوجوان می دانند اما مخاطبان آثار او محدود به این حوزه سنی نمی‌شوند و آثارش مخاطبانی از گروه‌های سنی مختلف را با خود همراه می‌کنند.

آرمان آرین در نوشته‌هایش موفق شده‌است تا با در هم آمیختن مطالعات حوزه سینما و همچنین دانش گسترده در اسطوره‌ها، تاریخ و ادیان ایرانی، آثاری تصویری، دراماتیک و خیال‌انگیز بیافریند.

گوشواره تلخ، سپتیمان، افسون‌نامه و غوغای خموش نام برخی از آثار این نویسنده‌اند.

بخشی از کتاب پارسیان و من (جلد دوم: راز کوه پرنده)

من‌ با حیرت‌ به‌ بیابان‌ برهوتی‌ که‌ اطراف‌ ما را فرا گرفته‌ بود، نگریستم‌. آیا پیرمرد حقیقت‌ را می‌گفت‌؟! یا این‌که‌ دیوانه‌ی‌ خیالبافی‌ بود که‌ تصوّراتی‌ برای‌ خود می‌پرداخت‌؟ پیرمرد که‌ انگار ذهنم‌ را خوانده‌ بود زمزمه‌ کرد: اینجا را بر تو ظاهر خواهم‌ ساخت‌ تا بدانی‌ که‌ هیچ‌ چیز نمی‌دانی‌!

و عصای‌ سیاهش‌ را که‌ هفت‌ گره‌ی‌ پیچ‌ در پیچ‌ بر چوبِ خود داشت‌ بالا برد و چرخی‌ داد و به‌ سوی‌ تپّه‌ی‌ بزرگ‌، نگاه‌ داشت‌.

با تعجّب‌ به‌ حرکات‌ جادوگر نگریستم‌. صدای‌ همان‌ نجوای‌ مرموز بر فراز شن‌زار دوباره‌ در گوشم‌ پیچید که‌ با زبانی‌ نامفهوم‌ امّا پرطنین‌، چیزی‌ را زمزمه‌ می‌کرد!

جادوگر، چشمانش‌ را بست‌ و عصایش‌ را به‌ سوی‌ تپّه‌ پرتاب‌ کرد. عصا در شن‌ها فرو رفت‌ و لحظه‌ای‌ بعد درست‌ از نقطه‌ای‌ که‌ عصا فرو رفته‌ بود، شن‌ها باز شدند!

بله‌! شن‌، نرم‌ و آهسته‌، از لبه‌ی‌ شکافی‌ که‌ باز و بازتر می‌شد، فروریخت‌، تا این‌که‌ دهانه‌ی‌ ورودی‌ یک‌ کاخ‌ در برابر ما آشکار شد!

پیرمرد، عصایش‌ را برداشت‌ و به‌ من‌ اشاره‌ کرد تا به‌ دنبالش‌ وارد کاخ‌ شوم‌. چنین‌ کردم‌ و لحظه‌ای‌ بعد درون‌ یک‌ تالار با شکوه‌ که‌ سراسر از طلا بود، پا نهادیم‌! پیرمرد، خنده‌کنان‌ پیش‌ رفت‌ و گفت‌: اینجا کاخ‌ پادشاهی‌ بوده‌ است‌ که‌ بر شهری‌ که‌ گفتم‌ حکومت‌ می‌کرد. آن‌ زمانها اینجا بیابان‌ نبود، بلکه‌ جنگلی‌ انبوه‌ در کنار دریایی‌ بی‌انتها محسوب‌ می‌شد و در آبادانی‌، شکوهمندترین‌ شهر تمام‌ جهان‌ بود!

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۶)
Amir.M
۱۳۹۹/۰۳/۰۱

کتاب بسیار عالی توصیه می کنم مجموعه های دیگر آرمان آرین را هم بخوانید

a_Developer_fateme
۱۳۹۹/۰۲/۲۶

این کتاب و دو جلد دیگه ش رو موقعی که دبیرستان بودم خوندم و واقعا عالی بود . مخصوصا برای نوجوان ها خیلی خوب و جذاب و مفیده

mehrdad
۱۳۹۹/۰۸/۲۵

مگه میشه رمان در باره رستم دستان ببینی و نخونی؟ هیچ کلمه ای برای توصیفش وجود نداره. عالی درجه یک

gandom
۱۳۹۹/۰۳/۰۸

سه جلد کتاب و به همه توصیه میکنم مخصوصا نوجوان هایی که به داستان های تخیلی علاقه دارند

K.R
۱۳۹۹/۰۳/۲۳

واقعا قشنگ و گیرا بود، از جلد یک خیلی قشنگ تر بود❣

Hana
۱۳۹۹/۰۸/۱۳

من این کتاب را قبلا به صورت چاپی خواندم و خیلی خیلی کتاب خوبی بود. اما در هر کتاب شخصیت ها تغییر می‌کند چون در کتاب دوم پسره پول دار بود. من یادم نمی آید در چه سنی اولین بار این

- بیشتر
لطفا یک کتاب عاشقانه خوب معرفی کنید
۱۴۰۰/۰۱/۲۳

خیلی عالی بود هرچی میخوندم سیر نمیشدم بس که قشنگ نوشته بود.درمورد پهلوان ایرانی مون هم مطالب زیادی یاد گرفتم

PaRsA_0_7
۱۴۰۰/۰۲/۰۱

عالییییییییییی هر سه جلدشو بخونین خیلی باخاله

Amir10
۱۴۰۰/۰۴/۱۹

به نسبت جلد قبلی نظر من رو جلب نکرد به طوری که تا آخر نتونستم بخونم. کشش لازم رو از نظر من نداشت و شخصیت پردازی رستم جالب نبود. امیدوارم آخرین سری از این مجموعه جذاب تر باشه.

MSAA
۱۴۰۰/۰۱/۱۶

بسیار کتاب خوبی هست

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
«سامان تنها در گرو دانایی است و راستی. وضع مردمان یک سرزمین هرگز اصلاح نخواهد شد، مگر وقتی که خود بفهمند و بجویند و همگی دست به کار شوند...»
منکسر
«خدا چیزی را که از آنِ مردمی‌است، دگرگون نکند تا آن مردم، خود دگرگون شوند...»
منکسر
واین بود تا این‌که نوهٔ دختری ایرج، توسط آفریدون، بزرگ و پرورده شد. نام او منوچهر بود و در نبردی سنگین، انتقام ایرج مظلوم را از برادران نابکارش گرفت و سلم و تور را نابود کرد. منوچهر پس از آفریدون، پادشاه ایران‌زمین شد و از زمان او بود که نبردهای کشور توران با ما آغاز شد و نیز در زمان او بود که آرش کمانگیر ظهور کرد.
منکسر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۹۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۴/۰۲/۱۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۸۳۴۱۸-۸
تعداد صفحات۲۹۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۴/۰۲/۱۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۸۳۴۱۸-۸