با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رولت روسی و هشت داستان دیگر

دانلود و خرید کتاب رولت روسی و هشت داستان دیگر

۴٫۳ از ۴ نظر
۴٫۳ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رولت روسی و هشت داستان دیگر  نوشته  کامران محمدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب رولت روسی و هشت داستان دیگر

در این کتاب داستان «رولت روسی» و هشت داستان دیگر از کامران محمدی می‌خوانید که از این قرارند: بازی، سیم‌کارت، صد سال تنهایی، غریبه، قلعه، شطرنج، بیست و یک گرم و خروسِ بی‌محل. داستان‌های کامران محمدی در این کتاب از نظر فضا و شخصیت با هم متفاوتند و تنوع داستانی در این مجموعه به جذابیت آن کمک کرده است. محمدی در این داستان‌ها قهرمانش را در لحظه‌ای قرار می‌دهد که «گم‌شدن» باعث می‌شود احساس ناامنی کند و دنبال پرسش‌هایی برود که ناگهان محاصره‌اش کرده‌اند. تمام نه داستان این کتاب، توجه‌ ویژه‌ای به قصه‌گویی و روایت دارند و مخاطبشان را تا انتها رها نمی‌کنند. کامران محمدی پیش از این رمان‌های «بگذارید میترا بخوابد»، «آنجا که برف‌ها آب نمی‌شوند و «مه» را در نشر چشمه منتشر کرده است. بخشی از «خروس بی‌محل» را بخوانیم: «عاطفه در خانه‌ای یک‌طبقه و ایوان‌دار زندگی می‌کرد. من دو خانه این‌طرف‌تر، در خانه‌ای دوطبقه که اتاقی رو به شالیزار داشت، با بالکن کوچکی مشرف به خانهٔ عاطفه و مادر پیرش. حیاط خانهٔ بین‌مان، پُر بود از مرغ و خروس و اردک و میان‌شان، خروسی با آوازی دلنشین و رسا فرمانروایی می‌کرد. خروسِ بزرگ و زیبایی بود و زیاد آواز می‌خواند. به‌ویژه سر ظهر که صدایش در تمام محله می‌پیچید. مادر پیر عاطفه خانه‌نشین بود. بیماری‌اش را هیچ‌وقت نفهمیدم، ولی فریادهای بلند شبانهٔ او کنجکاوی‌ام را تحریک می‌کرد. شب‌های تابستان که درها و پنجره‌ها باز بودند و صدا در سکوت می‌پیچید، ناگهان پیرزنی که معلوم بود درد دارد، کسی را صدا می‌کرد. صدایی که مرا به طرز عجیبی به آن خانه کنجکاو می‌کرد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
زینب هاشم‌زاده
۱۳۹۹/۰۹/۲۹

چندتا داستان اولش رو فقط دوست داشتم.

محمد جواد
۱۴۰۰/۰۳/۳۱

بسیار داستانی جالب و قابل فهم و درک هر انسانی حداقل پنج داستان این کتاب به هر شکلی برایش اتفاق افتاده و وقتی اون رو میخونه همزاد پنداری میکنه به شخصه من نویسندگان ایرانی رو گاهی اوقات تشویق میکنم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۴)
آدم چیزهایی که نداره نیست، چیزهاییه که داره.
گیسو
«اِیول، خداییش کاردرسته داداش. دَمِ شما گرم. اصلاً مگه می‌شه مرد تو جیبش چاقو نباشه؟ چاقو واسه مرد مثه سیبیله. حتا مهم‌تر از سیبیله. خیلی از مردا سیبیل درنمی‌آرن. مگه ندیدی داداش؟ ولی تو جیب باجَنَما و کاردرستاشون حتماً یه چاقو پیدا می‌شه.
گیسو
کلمات از پشت کامپیوتر لحن ندارند. نمی‌دانم با چه لحنی، چه صدایی و چه حسی حرف می‌زند، ولی حس‌وحال آدم‌ها حتا از پشت کامپیوتر هم انگار منتقل می‌شود.
زینب هاشم‌زاده
«نه، آدم یه پا نیست، یه دست نیست، یه چشم نیست، همهٔ این‌ها با همه. آدم چیزهایی که نداره نیست، چیزهاییه که داره. مرز بین آدم‌ها اعضای بدن‌شون نیست، چیزهاییه که تو ذهن‌شونه.»
زینب هاشم‌زاده
«آدم چیزهایی که نداره نیست، چیزهاییه که داره.»
زینب هاشم‌زاده
سکوتش مهم‌ترین سلاحش بود. آدم نمی‌تواند با موجودی که حرف نمی‌زند بداخلاقی کند.
زینب هاشم‌زاده
اما این‌بار واقعاً فرق می‌کرد. با خودم درگیر شده بودم که مهربانی با ضعف فرق دارد. همین که می‌دانستم رؤیا بر نقطه‌ضعفم دست گذاشته، نمی‌گذاشت مهربان باشم و دلم می‌خواست هر طور که هست مقاومت کنم.
زینب هاشم‌زاده
آدم باید برای همه‌چیزش پسورد بگذارد. برای جیبش، برای کامپیوترش، برای فکرش، برای موبایلش، برای قلبش، برای ایمیلش.
زینب هاشم‌زاده
ناگهان روبه‌روی خودم قرار گرفته بودم و تصویر موردانتظارم را نمی‌دیدم. به این نتیجه رسیدم که من به اصرار رؤیا نیاز داشته‌ام. به این‌که او را نادیده بگیرم تا نشان دهم چیزی برایم فرقی نمی‌کند.
زینب هاشم‌زاده
زمان همه‌چیزِ آدم را عوض می‌کند؛ اعتقادات، احساسات، باورها و برداشت‌هایش از مسائل.
زینب هاشم‌زاده

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۱۴
تعداد صفحات۴۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۱۴