هنر «نه» گفتن
۳٫۸از ۲۵۱ نظر

دانلود کتاب هنر «نه» گفتن

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۳٫۸از ۲۵۱ نظر
۳٫۸از ۲۵۱ نظر
۳٫۸از ۲۵۱ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب هنر «نه» گفتن

ما خیلی‌وقت‌ها نمی‌توانیم «نه» بگوییم به خصوص اگر آدم مهرطلبی باشیم که به خودمان اجازه ندهیم ذره‌ای دیگران را ناراحت و دلخور ببینیم؛ که اگر این طور باشد و دیگران هم این خصوصیت ما را بشناسند ممکن است بارها و بارها از احساسات ما سوءاستفاده کنند و تقاضاهای غیرمنطقی و بی‌جا از ما داشته باشند. آنوقت ما تبدیل می‌شویم به انسانی که همیشه به خاطر خوشایند دیگران زندگی می‌کند و هدفش تنها برآوردن نیازهای کوچک و بزرگ آنها است. اینجا است که شروع می‌کنیم به ذره ذره تحلیل رفتن و از دست دادن انرژی‌مان و در نهایت هم احساس قربانی شدن می‌کنیم.

دیمون زاهاریادس در کتاب «هنر نه گفتن» راهکار‌های جالبی را در اختیارمان قرار می‌دهد تا با کاربردشان بتوانیم واکنش‌های اکتسابی را که در طول زندگی در ذهن‌مان حک شده‌اند، کنار بگذاریم و بدون احساس گناه و ملامت به انجام کاری که دوست نداریم یا وقتش را نداریم، نه بگوییم و خصیصه مردم شادکنی‌مان را رها کنیم.

کاربر ۲۱۴۴۷۴۹
۱۳۹۹/۰۶/۰۶

به نظرم نویسنده در بیان راهکارهایی که داده تناقض داشته . حتی در انتهای کتاب که میخواد عضو سایتش بشیم تا کتاباشو با تخفیف بهمون بفروشه کمی منزجر کننده بود. چون اگه خواننده به این عقیده برسه که نویسنده کتاب خوبی

- بیشتر
mahsa nb
۱۳۹۹/۰۶/۰۴

کتاب توضیحات اضافه زیاد داشت، ترجمه خوب بود و متن روانی داشت. کاربردی و تاثیر گذار بود چون من تقریبا آدم مردم شاد کنی هستم😐

نسرین نیکبخت
۱۳۹۹/۰۵/۲۹

خوب بود ولی عالی نه. توضیح اضافی خیلی داره. میتونست تو 50صحفه تمومش کنه نه دویست صفحه مجازی. متنش روان هس. این کتاب برا ما ایرانی ها که فکر می‌کنیم باید همه رو راضی نگه داریم خوبه.

مِهرنوش
۱۳۹۹/۰۵/۲۶

فوق العاده کاربردی و عالی👌

fatimaook
۱۳۹۹/۰۵/۲۰

کتاب خوبی بود، حجم کمش باعث شد سریعتر بخونم و به دیگران توصیه میکنم که اگه خیلی تو رودربایستی میمونن این کتابو بخونن:)

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۴۱)
مادامی که درخواستی را با متانت، صداقت و احترام رد می‌کنید، مسئولیت عکس‌العمل طرف مقابل به عهدهٔ شما نیست.
ترانه
بزرگ‌ترین نبردهای روح ما سر و صدایی ندارند و فقط در گوشه‌ای از دل اتفاق می‌افتند.
هميشه با كتاب
اگر زندگی‌تان را اولویت‌بندی نکنید، شخص دیگری این کار را می‌کند.
صبا بانو:)
توجه به خود، خودخواهی نیست. این کار ضروری است.
Yamahdi 12
دوست داشته شدن آرزوی هر انسانی است.
مَهیاس « تئو»
اگر شخصی پس از این که درخواستش را رد کردید، باز هم اصرار کرد، به خود یادآور شوید که اصرار این فرد ربطی به حق انتخاب‌های شما ندارد. خصلت بعضی از آدم‌ها این است که حرف‌شان را تحمیل کنند.
ترانه
"نه"ای که با اعتقاد راسخ باشد بهتر از "بله"ای است که برای شاد کردن یا بدتر، برای پرهیز از دردسر و مشکل باشد. ماهاتما گاندی
هميشه با كتاب
جسارت یعنی ابراز دیدگاه و نظرات و عدم وجود این احساس که نیاز به تأیید یا تصدیق دیگران دارید.
آترین🍃
نیازهای‌تان را به نیازهای دیگران ارجح بدانید، منظورم این نیست که نیازهای دیگران را نادیده بگیرید. به هیچ‌وجه! شما همچنان می‌توانید برای دوستان، اعضای خانواده، همکاران و حتی افراد غریبه کاری بکنید و هرگاه نیاز دارند، کمک‌شان کنید. مهم این است که در این روند از اولویت‌های‌تان دست نکشید. علاوه بر این، اگر ابتدا به خودتان توجه نکنید، در بلندمدت چه فایده‌ای برای دیگران خواهید داشت؟ به عنوان مثال، فرض کنید آن‌قدر به دیگران کمک می‌کنید که از خواب و خوراک‌تان می‌افتید و فعالیت‌های مورد علاقه‌تان را کنار می‌گذارید. در این حالت، به تدریج آن‌قدر خسته، عصبانی و ناراحت خواهید شد که دیگر قادر نیستید یا نمی‌خواهید به دیگران کمک کنید.
هميشه با كتاب
در نظر بگیرید که چگونه مهمانداران هواپیما تدابیر امنیتی را برای مسافران توضیح می‌دهند. در حالتی که فشار هوای کابین هواپیما کم می‌شود، از شما می‌خواهند تا قبل از این‌که به دیگران کمک کنید تا ماسک خود را بگذارند، ابتدا ماسک اکسیژن خودتان را بگذارید. یعنی ابتدا به خودتان کمک کنید و بعد، به دیگران برسید. این دستورالعمل‌ها برای این نیست که حمایت از خود (صیانت نفس) را پرورش دهید. برعکس، مسئولان هواپیما می‌دانند که اگر شما ابتدا به دیگران کمک کنید، ممکن است از کمبود اکسیژن از پای درآیید. و این کار مانع می‌شود به دیگران کمک کنید. هنگامی‌که نیازهای خودتان را در اولویت قرار می‌دهید، بعضی‌ها می‌کوشند تا شما را وادار کنند به کار آن‌ها بپردازید. آن‌ها حاضر نیستند جواب "نه" بشنوند. شما باید در چنین مواردی، جسور باشید.
هميشه با كتاب

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۲,۵۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۱۶
تعداد صفحات۱۵۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۲,۵۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۱۶