با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ولتر؛ نوشته‌های سیاسی (دفترهای سیاست مدرن ۵)

دانلود و خرید کتاب ولتر؛ نوشته‌های سیاسی (دفترهای سیاست مدرن ۵)

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ولتر؛ نوشته‌های سیاسی (دفترهای سیاست مدرن ۵)  نوشته  فرانسوا ولتر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ولتر؛ نوشته‌های سیاسی (دفترهای سیاست مدرن ۵)

نوشته‌های سیاسی فرانسوا_ماری آروئه، ملقب به ولتر، کتاب پنجم از مجموعه دفترهای سیاست مدرن با ترجمه سید احسان حسینی است. ولتر بیش از بیست‌هزار نامه و بیش از دوهزار کتاب و کتابچه نوشت. او مانند بسیاری از متفکران عصر روشنگری دئیست بود و در آثارش اغلب به نقد عدم مدارا، تعصب مذهبی و ساختار قدرت در فرانسهٔ عصر خود می‌پرداخت. او گرچه فیلسوف بزرگ و نظام‌سازی نبود اما انقلاب ۱۷۸۹ فرانسه قطعاً مدیون اندیشه‌ها و عمل اوست.

هدف مجموعه «دفترهای سیاست مدرن» از پرداختن به سیاست مدرن، بازگشت به خاستگاه‌های سیاست مدرن است.

از آنجایی که فلسفه سیاسی هابز، نقطه عطف تمام تعاریف، مفاهیم و قرائت‌های مدرن از سیاست همچون، دولت، آزادی، شهروندی، حکومت و...محسوب می‌شود و در فلسفه سیاسی هابز است که نخستین تنش‌های میان سوژه و دولت رخ می‌دهد، مجموعهٔ پیش‌رو در اولین گام به نوشته‌های هابز و نخستین فیلسوفان سیاسی پس از وی، به‌ویژه دورهٔ تاریخی سرنوشت‌ساز قرون ۱۸ و ۱۹، خواهدپرداخت تا بنابه رسالتش بتواند شکلی از بازخوانی معطوف به گذشتهٔ خاستگاه‌های تاریخی سیاست مدرن باشد، بازگشت به نوشته‌ها و متون کلاسیکِ طلایه‌داران تفکر مدرن.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۰)
انسان ابتدا کرم است و در اوان کودکی می‌خزد، تا پانزده سالگی چالاکی پروانه را دارد و در جوانی غرور طاووس را. دربزرگسالی چون اسب کار می‌کند. درحدود پنجاه سالگی حیله‌گری روباه را و در پیری چون میمون زشت و مضحک خواهدبود؛ و این است سرنوشت کلی انسان.
پویا پانا
مشغله‌های اصلی نوع ما مسکن، خوراک و پوشاک است؛ بقیه همه فرعی‌اند و همین چیزهای فرعی چه‌قدر آدم‌کشی و خشونت به‌بارآورده‌است!
پویا پانا
بیست سال زمان لازم است تا انسان از وضعیتِ گیاهیِ در بطن مادر و حالت صرفاً حیوانی در دوران کودکی اولیه‌اش به بلوغ عقلانی برسد. سی قرن زمان برد تا اندکی ساختار خود را شناخت و تا ابد زمان لازم است تا چیزی از روح خود بشناسد. حال آنکه برای کشتنش فقط یک لحظه کافی است.
پویا پانا
حماقت هرگز توحش را توجیه‌نمی‌کند.
پویا پانا
چه‌چیز ظالمانه‌تر از آزارهای مذهبی است؟
پویا پانا
مهم است که همهٔ کنش‌های مدنی از سلطهٔ کلیسا خارج شده و سکولاریزه شوند.
پویا پانا
چندبار برای یک بی‌گناه پیش آمده که به جنایتِ نکرده اعتراف کند زیرا توان فیزیکی‌اش تاب شکنجهٔ وحشیانه را نداشته‌است!
پویا پانا
برای شناخت جسم نوع بشر باید کتاب‌های آناتومی یا مقالات فرهنگ‌نامهٔ آنسیکلوپدیک آقای وُنِل را خواند یا اینکه کلاس‌های آناتومی را گذراند. برای شناخت آنچه که انسانِ اخلاقی می‌نامند، باید بیش از هر چیز، زندگی را تجربه کرد و اندیشید.
پویا پانا
کریه‌ترین چیز روی زمین یک پیرزن است.
پویا پانا
یک ابله همچون درختِ پیوندی که میوهٔ تلخ می‌دهد، تولید حماقت می‌کند.
پویا پانا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۷/۰۵
شابکundefined
تعداد صفحات۱۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۷/۰۵