با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آرامش نصیب بهترین‌ها می‌شود

دانلود و خرید کتاب آرامش نصیب بهترین‌ها می‌شود

۳٫۳ از ۳ نظر
۳٫۳ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آرامش نصیب بهترین‌ها می‌شود  نوشته  گیتی شهیدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آرامش نصیب بهترین‌ها می‌شود

«آرامش نصیب بهترین‌ها می‌شود» کتابی دیگر از نویسنده پرفروش کتاب چندمیلیون نسخه‌ای «ترس را تجربه نیم»، خانم سوزان جفرز است. این کتاب حاصل تجربیات شخصی سوزان جفرز روان‌شناس است که خود با وقایع به ظاهر تلخ و در باطن درس‌های دشواری از کتاب زندگی مثل تجربه سرطان، طلاق و ... روبه رو شده است و حالا در این اثر خرد و حکمتی را که از پشت سر گذاشتن هوشیارانه وقایع زندگی‌اش دریافته با ما سهیم می شود. تاکید نمایان سوزان جفرز در این اثر بر روی اصلی است که در تمام مکاتب عرفانی و ادیان جهان از آن سخن رفته است؛ یعنی عدم قطعیت و ناتوانی انسان از پیش بینی آینده. او در این کتاب می گوید که همین که ما نمی دانیم چه اتفاقی قرار است بیفتد خود موهبتی است، اما آنجا این مسئله آزاردهنده می شود که ما بر دریافت نتیجه دلخواه خود اصرار بورزیم و منتظر باشیم چراکه هیچ‌چیز جز به اراده پروردگار میسر نیست. اما این که به نتیجه و پایان اتفاق‌ها بی‌تفاوت باشیم نیز کار چندان آسانی نیست. چراکه وقتی می‌خواهیم نسبت به نتیجه مشکل یا مسئله‌ای در زندگی مان بی‌تفاوت باشیم باید بتوانیم حتی بدترین حالت ممکن نتیجه را بپذیریم و این موضوع نیاز به تسلیمی حقیقی دارد. در واقع تسلیم شاید سخت‌ترین و در عین حال رهایی‌بخش ترین تجربه بشری باشد. تمام عرفا و اهالی معرفت از مرحله تسلیم به عنوان آزمونی دشوار یاد کرده‌اند. سوزان جفرز نیز در این کتاب از تجربه‌اش درباره پذیرش بیماری‌اش می‌گوید و معتقد است اگر باور داشته باشیم که در آنچه پیش رویمان قرار گرفته است درسی برای آموختن وجود دارد. از قرار گرفتن در نقش قربانی رها خواهیم شد و دانشجوی مشتاق و بی‌قرار درس زندگی می‌شویم. ‌در واقع سختی و رنج آموزگاری خوب برای آن دسته از افرادی است که هوشیارنه زندگی می‌کنند و مشتاق یادگیری هستند اما برای کسانی که مقاومت می‌کنند و خشمگین می‌شوند، شاید آموزگار ستمگری به نظر بیاید. سوزان جفرز در این کتاب با ۴۲ توصیه‌ و تمرین‌ ارزشمندش، ابزاری در اختیار شما می‌گذارد که برای مقابله با ناامنی و عدم اطمینان در زندگی خود به کار برید و به احساس آرامش و امنیت برسید. زندگی را به ماجرایی هیجان انگیز تبدیل کنید و غرق در آرامش ذهنی شوید.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
۱۰. به ارزش مسامحه و امروز و فردا کردن پی ببرید: وقتی واقعاً نمی‌دانید چه باید بکنید، ممکن است عاقلانه باشد هیچ کاری نکنید، یعنی، مسامحه کنید.
Anahid

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۸ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۱/۰۸
شابکundefined
تعداد صفحات۲۸۸صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۱/۰۸