با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دلیل

دانلود و خرید کتاب دلیل

روایت حماسه‌ی نابغه‌ی اطلاعات - عملیات سردار شهید علی چیت‌سازیان

۴٫۷ از ۲۰ نظر
۴٫۷ از ۲۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دلیل  نوشته  حمید حسام  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دلیل

«دلیل؛ روایت حماسهٔ نابغهٔ اطلاعات – عملیات سردار شهید علی چیت‌سازیان» اثر‌ی از حمید حسام است.

حسام در این کتاب خاطرات و روایاتی درباره سردار شهید علی چیت‌سازیان از زبان نزدیکان، دوستان و هم‌رزمانش، گردآوری کرده است:

از زبان مادر شهید می‌خوانید:

«نوروز رسید و باباش یه جفت کفش نو براش خرید. روز دوم فروردین قرار شد بریم دید و بازدید. تا خانواده شال و کلاه کنند، علی غیبش زد.

دمِ در نیم ساعتی معطل موندیم تا رسید. همه مات و مبهوت به پاهاش نگاه کردیم. یه جفت دمپاییِ کهنه انداخته بود دم پاش و خوشحال‌تر از نیم ساعتِ قبل بود. بهش گفتم: «پس کفشات!؟»

گفت: «بچهٔ سرایدار مدرسه کفش نداشت. زمستون رو با این دمپایی گذروند. منم کفشم رو...»

اون روزا علی دوازده‌ساله بود.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۲)
علیرضا
۱۳۹۸/۰۱/۳۰

من با شخصیت متعالی شهید چیت سازیان، در دو کتاب «گلستان یازدهم» و «وقتی مهتاب گم شد» آشنا شدم. اگه بخوام بر فرض محال، ایشون رو در یک جمله توصیف کنم؛ این‌طوری میگم: «بسیار جدی، بسیار شوخ طبع، شیر روز و

- بیشتر
رضوان
۱۳۹۸/۱۲/۰۶

بسیار زیبا و تاثیر گذار

من ینتظر
۱۳۹۷/۱۱/۰۸

😍😍

یا زینب(س)
۱۳۹۹/۰۴/۲۰

من‌با کتاب گلستان یازدهم با این شهید بزرگوار آشنا شدم. و اونجا شیفته ی شخصیت این شهید شدم. در کتاب گلستان یازدهم بیشتر با زندگی خانوادگی شهید آشنا شدم و در این کتاب با شخصیتشون در جبهه. این کتاب هم

- بیشتر
نویسنده طور
۱۳۹۷/۱۱/۱۱

مجموعه خاطرات شهید هستش، بصورت داستانواره و پشت سر هم نیست

مهدی کادیجانی
۱۳۹۷/۱۲/۰۷

حیفه این کتاب رو نخونید. عااااالی بود ❤

گل نرگس
۱۳۹۹/۰۸/۱۸

واقعا کتاب فوق العاده‌ ای بود بسیار بسیار پرنکته‌ من عاشق اولشم‌ سخن مولف‌ چقدر قشنگ توضیح داد

علیرضا عبدالرحمانی
۱۳۹۹/۰۸/۲۰

واقعا کتاب فوق العاده ای هست... خاطراتی جذاب و البته کوتاه از شهید چیت سازیان اگه خیلی اهل مطالعه طولانی نیستید این کتاب عالیه

م.برهانی
۱۳۹۹/۰۸/۲۷

به نظرم اینطور متن های کوتاه از جذابیت کتاب کم کرده و اگر یک متن پیوسته بود بهتر کمک میکرد برای شناخت شخصیت شهید بزرگوار

گمنام
۱۳۹۹/۰۴/۰۷

گوشه ای از فداکاریها و سیره رزم علی چیت سازیان کتاب گلستان یازدهم رو حتما مطالعه کنید خیلی عالیه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۴)
حرف دل اهل سخنرانی و تریبون و این‌جور چیزا نبود، اما اگه حرف می‌زد، حرفش ساده بود و صمیمی و بد جوری به دل می‌نشست. گروهانش رو به خط کرده بود و به همه قبل از حرکت برای گرفتن شهر مندلیِ عراق گفته بود: «هر کدوم از شما یه خشاب تیر دارید و سی خشاب الله اکبر.» یه بچه‌روستایی ساده گفته بود: «یعنی چی!؟» علی هم جواب داده بود: «دو تا معنی می‌ده: یکی اینکه فشنگاتون خیلی کمه، بی‌حساب تیر نزنین؛ معنی دومش هم اینه که اگه با ذکر و توکل نباشین، خیلی کم می‌آرین.» بچه‌روستایی به یکی گفته بود: «این پاسداره از آخوندِ دهات ما باسوادتره!»
حسنا
«اولین درس اطلاعات عملیات اینه که کسی می‌تونه از سیم خاردارای دشمن عبور کنه که در سیم خاردار نفس گیر نکرده باشه.
راشین
بی‌ریا سفرهٔ ساده و بی‌آلایشی انداخته بود. غذا ماست و خیار بود و علی آقا شهردار. هر چیزی که سر سفره کم بود می‌رفت و می‌آورد و برای هر دفعه پوتیناش رو می‌پوشید و تا بند آخر رو محکم می‌بست و این کار رو چند بار انجام می‌داد. یه بار نمک آورد، یه بار پارچ آب، یک بار نون خشک اضافی و... پوتین پوشیدن و کندن اون با این جدّیت برای همه سؤال بود. یه طلبهٔ فاضل و نکته‌سنج در جمع بچه‌های اطلاعات بود؛ پرسید: «علی آقا، این کارا چه حکمتی داره؟» جواب داد: «می‌خوام پدر کفش رو دربیارم.» طلبه با لبخند گفت: «نه، می‌خوای پدر نفس رو دربیاری!» علی آقا همچنان به کارش ادامه داد، بی‌هیچ ریب و ریا.
کاربر ۱۱۴۳۵۸۱
سخنرانی گفت: «اهل سخنرانی و این‌جور چیزا نیستم.» اصرار می‌کردند: «یه چیزی بگو.» گفت: «اگه بنا بود امریکا رو سجده کنیم، انقلاب نمی‌کردیم. ما بندهٔ خدا هستیم و فقط به اون سجده می‌کنیم. سرِ حرفمون هم ایستاده‌یم. اگه همهٔ دنیا ما رو محاصرهٔ نظامی و تسلیحاتی کنند، باکی نیست. سلاح ما ایمان ماست. ایمان بچه‌هاست که توی خلیج فارس با ناوهای غول‌پیکر می‌جنگن. حاضریم تموم سختیا رو قبول کنیم که فقط یه لحظه قلب امام عزیزمون شاد بشه. همین.»
سعید
این حرف من نیست حرف آن رزمنده همدانی (شهید علی چیت سازیان) است: کسی می تواند از سیم خاردارهای دشمن عبور کند که در سیم خاردار نفس، گیر نکرده باشد. حضرت آیت الله خامنه ای
راحله
اگه امام و انقلاب نبود، معلوم نبود که وضع من و شما ـ از لحاظ ظاهری ـ بهتر از این دو نفر باشه. فرق ما با این دو برادر در اینه که نفَس امام و شهدا زودتر به ما خورده و آدم شده‌یم. اینا هم مثل من و شما می‌شن، حقیقت اسلام و جبهه این رو می‌گه.»
سحر
باهوش، زبل، جسور، ماجراجو، نترس، و ناآرام همهٔ این صفات از یه بچهٔ ده‌ساله یه آدمی ساخته بود که فامیل بهش می‌گفتند: «علی‌سرهنگ.» در دوران حکومت طاغوت، سرهنگ در باور عمومی مردم یعنی «آخرِ شجاعت».
حسنا
این حرف من نیست حرف آن رزمنده همدانی (شهید علی چیت سازیان) است: کسی می تواند از سیم خاردارهای دشمن عبور کند که در سیم خاردار نفس، گیر نکرده باشد. حضرت آیت الله خامنه ای
محمد صدوقی
گرماگرم تک و پاتک، اونجا که از زمین و آسمون آتیش می‌ریخت، ایستاد برای نماز. کسی باور نمی‌کرد جایی که عراقیا داشتند با تانک می‌چسبیدند به خاکریز ما، یکی پیدا بشه و نماز اول وقت بخونه.
Mehrnaz Andish
گفت: «اگه بنا بود امریکا رو سجده کنیم، انقلاب نمی‌کردیم. ما بندهٔ خدا هستیم و فقط به اون سجده می‌کنیم. سرِ حرفمون هم ایستاده‌یم. اگه همهٔ دنیا ما رو محاصرهٔ نظامی و تسلیحاتی کنند، باکی نیست. سلاح ما ایمان ماست. ایمان بچه‌هاست که توی خلیج فارس با ناوهای غول‌پیکر می‌جنگن. حاضریم تموم سختیا رو قبول کنیم که فقط یه لحظه قلب امام عزیزمون شاد بشه. همین.
Mehrnaz Andish

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۸ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۰/۰۲
دسته بندی
تعداد صفحات۲۸۸صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۰/۰۲