با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب میهن‌پرست ایرانی: محمد مصدق و کودتای انگلیسی‌ ـ‌ امریکایی اثر کریستوفر دوبلگ

دانلود و خرید کتاب میهن‌پرست ایرانی: محمد مصدق و کودتای انگلیسی‌ ـ‌ امریکایی

۴٫۴ از ۱۵ نظر
۴٫۴ از ۱۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب میهن‌پرست ایرانی: محمد مصدق و کودتای انگلیسی‌ ـ‌ امریکایی  نوشته  کریستوفر دوبلگ  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب میهن‌پرست ایرانی: محمد مصدق و کودتای انگلیسی‌ ـ‌ امریکایی

از مقدمه مترجم: با خواندن این کتاب به‌‌راحتی می‌‌توان داوری کرد که با وجود انتشار کتاب‌های متعدد درباره زندگی خصوصی و حیات اجتماعی ـ سیاسی مصدق تاکنون کمتر کتابی در این حجم اندک، خواننده را با مهارت و شیوایی به زوایای زندگی شخصی و دوران صدارتِ مصدق هدایت می‌‌کند. از جالب‌‌توجه‌‌ترین بخش‌های کتاب، احتمالاً، بازگو کردن مذاکرات مصدق در امریکا با مقامات آن دولت (جورج مک‌گی، والتر لوی، دین آچسن) است که در کمتر منبع فارسی خوانده بودم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸)
PEIMAN7
۱۳۹۸/۱۲/۰۸

خیلی تلخه اون همه خدمت کنی و تورو ببرن دادگاه نظامی سپهبد آزموده و در نهایت هم مجبور شی چهارده سال در احمدآباد رو در حصر و حبس و تبعید بمونی. باور کنید تاریخ ایران برخی اوقات خیلی خیلی شرمنده

- بیشتر
Hemmat
۱۳۹۵/۰۳/۳۰

عرض ادب به جامعه فرهیخته و کتابخوان ایران دکتر مصدق برای جامعه ایران نامی بزرگ همراه با احترام است. او یک قهرمان ملی است. چالش جدی او با دولت استعماری انگلستان و مبارزات خستگی ناپذیر و یک تنه ی او

- بیشتر
کیوان
۱۳۹۵/۰۵/۱۶

تعدادی عکس از برخی شخصیت ها در کتاب هست از جمله آیت الله کاشانی، که در توضیح عکسش اومده: "آیت الله کاشانی، روحانی پرنفوذ و بلندپرواز، در رسیدن مصدق به قدرت کمک کرد، اما چندی بعد،

- بیشتر
vahid
۱۳۹۵/۰۳/۱۲

کتاب بسیار عالی هست خواندنش رو به همه توصیه میکنم نویسنده کاملا بی طرفانه به مسائل پرداخته و چهره ی خائنانی چون شاه رو بخوبی نمایان کرده.و درعین حال برخی غفلت های (که اکثر بخاطر باور حقیقی به ازای وو..

- بیشتر
pedram
۱۳۹۹/۰۷/۲۲

مصدق قطعا یکی از بزرگ مردان معاصر ایران است که تلاش های فراوانی کرد برای کاهش قدرت پادشاهان پهلوی و استوار کردن بنیان های دموکراسی. و به خصوص تلاش او برای ملی کردن صنعت نفت. او خود را فدای این

- بیشتر
بیوتن
۱۳۹۸/۰۷/۰۶

یک کتاب از همین نویسنده تحت عنوان" تراژدی تنهایی" توسط نشر چشمه چاپ شده. آیا این کتاب همان کتاب است اما با عنوان متفاوت ؟؟

....
۱۳۹۴/۱۰/۱۵

خوش خوان و پربار

s.latifi
۱۳۹۷/۰۱/۲۶

مصاف پلاس «قسمت پنجم» - خائن قهرمان! http://www.aparat.com/v/cs42G (پیشنهاد میکنم این👆 کلیپ رو حتما ببینید)

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۴)
معروف است که سِر مورتیمر دوراند، که در دهه۱۸۹۰ وزیرمختار بریتانیا در تهران بود، «احساس تحقیری به تمام نسبت به ایرانی‌ها داشت.» هرولد نیکلسن، سیاستمدار و تاریخ‌نگار انگلیسی، که در دهه ۱۹۲۰ در ایران خدمت کرد و خود را دوست این کشور می‌دانست، ایرانی‌ها را «حقیرترین نژاد روی زمین» می‌نامید، و بهترین ذهن‌های آنان را «بهتر از یک شاگرد مدرسه انگلیسی» نمی‌دانست
mohammad
«سگ هر قدر هم خوب باشد همین‌که پای بچه صاحب‌خانه را گرفت، دیگر به درد نمی‌خورد، و باید از خانه بیرونش کرد.»
pedram
مصدق نخستین رهبر لیبرال و آزادی‌خواه خاورمیانه مدرن بود؛ خِرَدباوری که از تاریک‌اندیشی نفرت داشت و به اولویت و تقدم قانون معتقد بود. درک او از آزادی، در ایران و در منطقه استثنایی بود. درواقع، هرآینه اگر او به آزادی تعهدی کمتر می‌داشت، بسا که غرب او را بیشتر می‌پسندید. او از خواسته‌اش برای کسب استقلال اقتصادی ایران از بریتانیا عقب ننشست، و برای خوشامد واشنگتن کمونیست‌ها را در بند نکرد.
pedram
«بهتر است به آزادی در اصطبلی زندگی کنی تا در قصری زندانی باشی! آه، آزادی!»
pedram
«اینجا خانه ملت نیست ــ پناهگاه دزدان است!»
pedram
توطئه برانداختن او کوته‌بینانه بود، و در درازمدت به منافع غرب لطمه‌ای سنگین زد. آن توطئه، آغازگر سیاست امریکا در حمایت از خودکامگان بی‌اصالت در خاورمیانه بود، که نخستین شکست‌اش را در ۱۹۷۹ [۱۳۵۷] یعنی زمانی خورد که انقلابیون مسلمان طرفدار امام خمینی شاه را برانداختند، و با بهار عربی در ۲۰۱۱ تشدید شد.
pedram
یک بار، وقتی زمان غذا خوردن نزدیک می‌شد و مصدق همچنان به سخن ادامه می‌داد، یکی از معاونان مجلس کلامش را قطع کرد و خواهان تنفس شد. مصدق گفت: «شکم شما به غاروغور افتاده است، اما من شکم‌ام را پر از اعتقادهایم نگاه می‌دارم.»
pedram
بدون توجه به شرمندگی رضاشاه از عقب‌ماندگی ایران، فهم و درک او ممکن نیست. ترکیه تنها مملکتی بود که رضاشاه به آن سفر کرد؛ وی از رفتن به فراتر از ترکیه به طرف غرب ابا داشت چون می‌ترسید که مشاهده فاصله ایران با اروپا او را به‌کلی فاقد انگیزه کند. بعضی از نقاط ضعف او باعث تمسخر بود ــ مثلاً، ممنوع کردن عکس‌برداری از شترها ــ ولی او را باید بر پایه کارهایی که انجام داد قضاوت کرد؛ ایران در دوره شانزده‌ساله حکمرانی او بیشتر از نیم قرن قبل از آن تغییرات کلی کرد.
pedram
رضا به رشته اصلاحاتی دست زد که هدف از آنها تبدیل امپراطوری درب و داغانی که به ارث برده بود به یک دولت‌ـ ملت امروزی بود. اما او نیز، نظیر بسیاری از دیکتاتورهای همتایش، نهایتا در برج و بارویش تنها ماند. و بسیاری از کارهای خوبی که انجام داد، به علت راه نادرست اجرای آنها، بی‌ثمر ماند.
pedram
جریانی فوق‌العاده داشت اتفاق می‌افتاد. یک دولت مدرن و متمرکز، تحت ریاست مردانی با درجه دکترا از فرانسه، با مبارزه‌جوییِ باندهایی از چاقوکش‌ها مواجه شده بود و ارتش و پلیس بی‌آن‌که کاری انجام دهند ناظر ماجرا بودند
امین

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۹۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۳۶۳-۱۱-۰
تعداد صفحات۴۹۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۳۶۳-۱۱-۰