با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فلسفه در آلمان

دانلود و خرید کتاب فلسفه در آلمان

۳٫۰ از ۲ نظر
۳٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فلسفه در آلمان  نوشته  کریم  مجتهدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب فلسفه در آلمان

«فلسفه در آلمان (از لوتر تا نیچه)» به قلم دکتر کریم مجتهدی، همان‌گونه که از نامش پیدا است به بررسی تاریخ فلسفه و مکاتب فلسفی در کشور آلمان از آغاز عصر جدید تا ظهور نیچه می‌پردازد. در دو فصل اول که مقدمه‌ای برای ورود به مباحث بعدی کتاب‌اند به به جوّ سیاسی و اجتماعی آلمان در عصر جدید و معرفی لوتر و تحولات فکری او پرداخته شده است و پس از آن با «آلمان در اواسط قرن هفدهم» وارد مباحث بعدی یعنی آشنایی با فیلسوفانی همچون لایب‌نیتس، ژان کریستیان ولف، کانت و بعد از آنها فیشته، هولدرین، شلینگ، هگل، شوپنهاور و در نهایت نیچه می‌شود. در بخشی از کتاب می‌خوانید: «اگر در آلمان قرن هیجدهم، آموزش فلسفه با حمایت فردریک دوم و فلاسفه‌ای چون کریستیان ولف، از ارکان اصلی تعلیمات رسمی دانشگاهی بوده و این سنت تا اواسط قرن نوزدهم ــ گاهی حتی با اعتبار و توجه بیشتر ــ ادامه داشته است، درکل می‌توان ملاحظه کرد که در دوسوم آخر آن قرن، روش کلی‌گویی و نظام‌مندسازی فلسفه‌های نوع دانشگاهی، تاحدود زیادی زیر سؤال رفته بوده است. در این میان، ازلحاظ سیاسی، چهره‌های افراطی از اسلاف مستقیم کارل مارکس دیده می‌شوند که به‌هرحال از مفسران چپ هگلی بودند، ولی البته الزاماً به افکار نظری او توجه نداشتند و تفکر او را به‌خدمت عمل و فعالیت‌های سیاسی خود درآورده بوده‌اند. متفکران دیگری نیز بودند که خارج از تفاسیر چپ و راست متداول از افکار هگل، علیه شخص او موضع گرفته بودند و از این رهگذر سعی داشتند به نظرگاه‌های کاملاً جدید و بدیعی راه یابند که عملاً از آن عصر به بعد درکنار گرایش‌های سیاسی نوع مارکسیستی و گاهی درجهت مخالفت با آنها به خودی خود مطرح بوده و حتی در مواقعی به‌نحو مستقیم در تحول افکار جدید در جهان معاصر مؤثر افتاده‌اند.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
⁦⁦⁦ƪ(‾.‾“)┐⁩⁦⁦
۱۳۹۸/۰۸/۲۶

جناب طاقچه با چه توجیهی قیمت چهل و پنج هزارتومان مگه میشه مگه داریم!!!

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
فلسفه به معنای عادی کلمه فقط تفکر نیست، بلکه بیشتر بازگشت به تفکر و مرور تفکر است؛ شاید بتوان گفت نوعی تفکر مضاعف است، زیرا در فلسفه به‌ناچار شرایط درونی نفس تفکر هم درنظر گرفته شده و محدودیت‌های آن نیز لحاظ می‌شوند. ا
Mahla R
روش هنر مبتنی بر نوعی فن ابتکاری و موضوع آن نیز در درجهٔ اول زیبایی است.
Mahla R
فیلسوف ــ حداقل تا آنجا که به معنای اصلی کلمه به تفکر می‌پردازد ــ اگر مسئول اوضاع و احوال زمانهٔ خود نیست، در هر صورت پاسخگوی افکار خود باید باشد. فیلسوف بااینکه به پریروزها تعلق ندارد و در پس‌فرداها نیز زندگی نمی‌کند، و عمیقاً در عصر و زمانهٔ خود به‌سر می‌برد، هیچ‌گاه مقهور زمانهٔ خود نیز نمی‌شود و در برابر آن عندالزوم شاید با تحمل مشقت، حداکثر استقلال ذهنی خود را حفظ می‌کند؛ اگر این‌طور نباشد، او اصلاً فیلسوف نخواهد بود.
Mahla R

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۲۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۹/۰۷
تعداد صفحات۶۲۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۹/۰۷