با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ستاره‌ی صبحگاه؛ سوررئالیسم، مارکسیسم، موقعیت‌گرایی، آرمان‌شهر

دانلود و خرید کتاب ستاره‌ی صبحگاه؛ سوررئالیسم، مارکسیسم، موقعیت‌گرایی، آرمان‌شهر

۴٫۸ از ۴ نظر
۴٫۸ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ستاره‌ی صبحگاه؛ سوررئالیسم، مارکسیسم، موقعیت‌گرایی، آرمان‌شهر  نوشته  رضا اسکندری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ستاره‌ی صبحگاه؛ سوررئالیسم، مارکسیسم، موقعیت‌گرایی، آرمان‌شهر

«ستاره صبحگاه؛ سورئالیسم، مارکسیسم، آنارشیسم، موقعیت‌گرایی، آرمان شهر» مجموعه مقالات میشل لووی با موضوعات یاد شده است گه در سال ۲۰۰۱ منتشر شد. لووی در این کتاب سعی کرده است سوررئالیسم را مطالعه‌ای انسان‌شناسانه از آزادی» بشناساند که از چشم‌اندازی مستقل و مبتنی بر دیالکتیک هگلی-مارکسیستی با آرایه‌هایی از تکانه‌های اصیل لیبرتارین قرائت می‌شود. «بحث لووی از سوررئالیسم و مارکسیسم در مجموعه مقالات ستارهٔ صبحگاه شدیدا مقید به چارچوب رومانتیسیسم انقلابی است. این مجموعه، پرونده‌ای قانع‌کننده را فراهم می‌آورد تا تلاش سوررئالیست‌ها را برای احیای آزادی نشان دهد و بگوید چگونه در هشت‌دههٔ گذشته و در تلاش سوررئالیست‌ها برای احیاء و مهندسی معکوس حساسیت‌های پایان‌پذیرفتهٔ رومانتیکی که در مارکسیسم به توارث حضور دارند، توان انقلابی شدیدا ناهمگن و پیش‌بینی‌ناپذیر سوررئالیسم در خوشه‌هایی آزاد و بدون ریختار پیرامون قطب‌های مارکسیسم گردآمده‌اند. با نگاهی به این مجموعه و دیگر مقالات او، خواننده به روشنی در می‌یابد چگونه مداخلات لووی، تلاشی است برای نجات –و براساس چشم‌انداز رویدادهای جاری، می‌توان گفت احیاء- آن مولفه‌های رومانتیک موجود در مارکسیسم که توسط ایدئولوگ‌های حزبی، مباشران حکومتی صنایع سنگین، کارگزاران دیوان‌سالار، ماموران پلیس مخفی، و فرقه‌های استاخانویت از میان رفته‌اند.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
شیوا جعفری
۱۴۰۰/۰۲/۱۱

کتاب خوبی برای آشنایی با چند هنرمند، ادیب و متفکر تأثیرگذار بر جنبش سوررئالیسمه و ارتباط این جنبش رو با جریان‌های سیاسی کمونیسم، مارکسیسم و آنارشیسم توضیح می‌ده.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۱۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۷۲۱۴-۷-۴
تعداد صفحات۲۱۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۱۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۷۲۱۴-۷-۴